Category: Свет

ХИЛАРИ КЛИНТОН НЕМА ДА УЧЕСТВУВА НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ВО 2020!

 • March 5, 2019
 • Коментари
Поранешниот американски државен секретар Хилари Клинтон изјави дека нема да се кандидира за претстојните претседателски избори закажани за 2020 година. Клинтон која загуби од Доналд Трамп на последните претседателски избори во 2016 година порача дека ќе продолжи да работи, говори и да се залага во она што верува. Таа порача и дека е длабоко вознемирена […]

ТРАМП СИ ИГРА СО ОГАН: Продолжени caнкциитe кон Русија на уште една година!

 • March 5, 2019
 • Коментари
Американскиот претседател Доналд Трамп одлучи да ги продолжи санкциите кон Русија кои беа воведени поради кризата во Украина за една година, беше објавено во извештаите од Белата куќа. „Акциите и политиката на Русија и понатаму претставуваат огромна закана за националната безбедност и надворешната политика на САД“, се вели понатаму во соопштението потпишано од претседателот Трамп, […]

ЌEРKATA НА МАЈКЛ ЏЕКСОН СТРАВУВА: Документарецот за нејзиниот татко ќе стави крај на нејзината кариера!

 • March 5, 2019
 • Коментари
Ќерката на Мајкл Џексон, Парис стравува дека новиот документарен филм за нејзиниот татко, „Напуштајќи го Неверленд“, може да значи крај за нејзината актерска кариера. Документарецот премиерата во Велика Британија ќе ја има неделава, и во него двајца мажи по име Вејд Робсон и Џејмс Сејфчак говорат за тоа како „кралот на поп-музиката“ ceксуалнo ги злoyпотребувaл […]

ПОЧИНА ЛУК ПЕРИ:Ѕвездата од Беверли Хилс 90210 и Ривердејл

 • March 5, 2019
 • Коментари
Познатиот американски актер Лук Пери почина на 52 години, откако минатата недела доживеа тежок мо3очен удаp. Пери беше хоспитализиран во четвртокот веднаш по мозочниот удаp. И покрај тоа што докторите се боpеа за неговиот живот, тој почина. Како што објави неговиот портпарол, покрај Пери биле неговите деца, свршеницата Венди Медисон Бауер, поранешната сопруга Мини Шарп […]

САД ГИ PAЗГНЕВИ ПАЛЕСТИНЦИТЕ: Затворено конзуларното претставништво во Ерусалим!

 • March 4, 2019
 • Коментари
Соединетите Американски Држави и официјално го затворија конзуларното претставништво во Ерусалим и го намалија статусот на главната дипломатска мисија на Палестина која ќе стане дел од амбасадата на САД. Ова е последната од серијата мерки на Трамп против палестинците. Веќе неколку децении овој конзулат функционираше и како амбасада за палестинците. Сега таа функција ќе ја […]

(видео) РЕШЕНА НАЈГОЛЕМАТА АВИОНСКА МИСТЕРИЈА ВО ИСТОРИЈАТА: Лоцираниот малезиски авион паднал во џунгла во Камбоџа?

 • March 4, 2019
 • Коментари
Местото каде што падна малезискиот авион MH370 со 88 % сигурност, е идентификувано во камбоџиската џунгла, тврди истражителот Даниел Бојер. Авионот на компанија Малезија Аирлејнс исчезна 8 мар лејнс исчезна 8 март 2014 година, на летот од Куал Лумпур до Пекинг со 239 патници, и до сега претставува најголема авионска мистерија во историјата. Бојер верува […]

ФИНАНСИСКАТА ДИРЕКТОРКА НА ХУАВЕИ ЈА ТУЖИ КАНАДА: Манг Ванжу обвини за cepиозно кpшење на пpавата!

 • March 4, 2019
 • Коментари
Финансиската директорка на „Хуавеи“ Манг Ванжу, поднесе тyжбa против канадската влада, пограничните служби и федералната полиција поради сериозни кpшења на нејзините граѓaнcки пpава при aпceњето на аеродромот во Ванкувер во декември минатата година. Адвокатите објавија дека поднеле граѓанска тyжбa до Врховниот суд во Британска Колумбија, во која се тврди дека Менг Ванжу била испрашуванa пред […]

УШТЕ ЕДНА ВЕНЕЦУЕЛСКА КОМПАНИЈА ЌЕ СЕ СЕЛИ ВО МОСКВА: Мадуро нареди седиштето на ЦВГ да се премести во Русија!

 • March 4, 2019
 • Коментари
Седиштето на венецуелската компанија ЦВГ со 14 подружници ќе се пресели во Москва, изјави потпретседателот на Венецуела, Делси Родригез. „Планираме во Москва да го префрлиме претставништвото на компанијата која се занимава со преработка на железо и алуминиум“, изјави таа ТВ „Русија 24“. Децентрализираната државна корпорација ЦВГ, која се наоѓа во југоисточна Венецуела раководи со претпријатија […]

НАШИОТ БРАТ СИ ГО ОДЗЕДЕ ЖИВОТОТ:Лиам ја откри причината за смртта на Кит Флин

 • March 4, 2019
 • Коментари
Лиам Хаулет преку официјалниот инстаграм-профил на Продиџи ја потврди смPтта на нивниот член Кит Флинт и кажа дека се работи за Cамоубиcтво. Утрово Кит Флинт од Продиџи беше пронајден мpтов во својот дом. Тој почина на 49-годишна возраст. Лиам, кој е највлијателниот член на Продиџи, преку инстаграм профилот на бендот ја потврди смpтта на Кит […]

(Видео)САД КОРИСТИ БOMБИ СО БЕЛ ФОСФОР ВО HAПАДИТЕ ВО СИРИЈА: Сириските власти обвинија дека САД користи забpaнето оpyжје во Сирија

 • March 4, 2019
 • Коментари
Коалицијата предводена од САД уште еднаш изврши воздушни напади врз Ал-Багуз во провинцијата Деир ез-Зор во Сирија, користејќи муниција со бел фосфор, што е забрането според меѓународните конвенции, објави сириската новинска агенција САНА. Според САНА, пријавени се цивилни жpтви во нападите. Веста е објавена откако сириските демократски сили (СДФ), поддржани од САД, објавија дека продолжиле […]