Category: Свет

НА НЕКОЛКУ ЧАСА ПРЕД ИНАУГУРАЦИЈАТА: Доналд Трамп и Меланија пристигнаа на утринска молитва во црквата Св.Јован

 • January 20, 2017
 • Коментари
Денеска Вашингтон е центарот на светот, бидејќи идниот претседател на САД влегува во белата куќа како 45 претседател на САД. Инаугурацијата е најавена за 16:30 минути по локално македонско време, а Семејството Трамп утрово пристигна во градот. Идниот претседател на САД, Доналд и неговата сопруга, идната прва дама на САД Меланија во моментов пристигна во […]

ТРАМП И НАРЕДИ НА МЕЛАНИЈА КАДЕ ДА СЕДНЕ: Таа покажа дека е балканска жена

 • January 20, 2017
 • Коментари
На гала вечера во пресрет на инаугурацијата на новиот претседател на САД, Доналд Трамп, по говорот на новата прва дама, Меланија Трамп, имаше една необична ситуација. По завршувањето на говорот, нејзиниот сопруг ја испрати од сцената и и’ покажа каде да седне, но таа целосно го  игнорираше и мирно излезе од салата. Обраќање на претседателот […]

Трамп го објави првиот твит како претседател – еве што напиша

 • January 20, 2017
 • Коментари
Доналд Трамп кој ја победи својата противничка Хилари Клинтон и стана 45. американски претседател, влегува во Белата куќа. Трамп веќе го напиша и првиот твит. – Се почнува денес. Се гледаме во 11. Движењето продолжува, работата почнува!, напиша тој.

ВНИМАВАЈТЕ СО НАРАЧКИТЕ ОД ИНТЕРНЕТ:Јелена преку интернет купила јакна а кога го отворила пакетот..

 • January 20, 2017
 • Коментари
Кога Јелена Михајловиќ од Аранѓеловац нарачала зимска јакна преку интернет, немаше поим дека таа ќе стане една од жртвите на измама. Наместо јакна, во пакетот, кој го донесе поштарот, внатре имало куп картони и две даски. Сепак нејзиниот труд да и се вратат парите бил залуден

Еве што ќе биде послужено на трпезата за прогласувањето на Трамп

 • January 20, 2017
 • Коментари
Трпезата за прогласувањето на Трамп ќе биде збогатена со рибја чорба, месо, фазан, патка, како и старомоден торта со јаболка и цимет. А во галеријата подолу погледнете како изгледа __________________________________________

СИ-ЕН-ЕН СО ПРИЛОГ ШТО САКА ДА СЕ СЛУЧИ: Што ако го убијат Трамп на инаугурацијата? (ВИДЕО)

 • January 20, 2017
 • Коментари
Телевизијата Си-ен-ен емитуваше репортажа за наследувањето на претседателските овластувања во случај на убиство на Доналд Трамп за време на инаугурацијата. Репортерот Брајан Тод го разгледа сценариото на атентат не само на новоизбраниот претседател, туку и на потпретседателот и водечките луѓе на Конгресот. Според Уставот на САД, вели Си-ен-ен, ако претседателот и потпретседателот се убиени или […]

ЛЕВИЧАРСКИ И ЕКСТРЕМНО ЛЕВИЧАРСКИ ГРУПИ ЌЕ СЕ ОБИДАТ ДА ЈА СПРЕЧАТ ИНАУГУРАЦИЈАТА НА ТРАМП: Ова е листата на сите 75 групи

 • January 20, 2017
 • Коментари
Левичарски и екстремно левичарски групи собрани под паролата и настанот DisruptJ20, застануваат против инаугурацијата на новиот претседател на САД, Доналд Трамп. Станува збор за анархистички ќелии, студентски заедници , левоориентирани книжарници, анти-американски веб сајтови, колективи на хакери и други левичарски групи кои се залагаат за радикални движења, го организираат и поддржуваат DisruptJ20 и се обидуваат, […]

ХАОС ВО САД: Платеници на Сорос ја нападнаа полицијата на инаугурацијата на Трамп

 • January 20, 2017
 • Коментари
Во нивен познат стил, со покажување на среден прст, вулгарности, пцости и погрдни зборови активисти на Сорос протестираат пред Националниот прес-клуб, каде што се одржува “DeploraBall” за поддршка на Трамп. Платениците на Сорос, делуваат по една иста шема ( и ние бевме сведоци на нивната насилна демонтрантска шема, за време на Шарената револуција), па така […]

Меланија во златен фустан на официјалната вечера со Трамп

 • January 20, 2017
 • Коментари
Доналд и Меланија Трамп ноќеска присуствуваа на официјална вечера откако Доналд беше избран за претседател на САД. Трамп, очекувано, се појави во смокинг, додека првата дама на САД, Меланија одбра фустан со сирена крој. Иако сите се фокусираа на финалниот говор на Трамп пред да стане 45. претседател на САД, Меланија успеа да одвлече голем […]

СОРОС СО ИСТА РЕТОРИКА : Трамп е диктатор

 • January 20, 2017
 • Коментари
Џорџ Сорос мисли дека идниот претседател на САД, Доналд Трамп, (чија инагурација ќе биде денеска) ќе биде диктатор. За време на кампањата во 2016 Џорџ Соос донираше повеќе од 10 милиони долари за политичкиот опонент на Трамп, Хилари Клинтон, пишува CNBC. -Јас и претходно Трамп го опишав како измамник кој ќе биде диктатор. Но велам […]