Category: Свет

ВОЈНА КОЈА ЌЕ ГО ОСИРОМАШИ ЦЕЛИОТ СВЕТ: Ако завојуваат овие две нации, целиот свет ќе падне во сиромаштија и нова економска криза!

 • November 15, 2017
 • Коментари
Вооружениот судир помеѓу Ријад и Техеран би имал големо влијание на пазарот на нафта и глобалната економија. Доколку дојде до војна, цената на горивата би пораснале и до пет проценти „Цената на нафатата сериозно би зависела од интензитетот на можниот судир. Да замислиме дека непризнаениот ирачки Курдистан кој е во состојба на постојана војна извезуваше […]

ТРИ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА НЕПОЧИТУВАЊЕ НА ХИМНАТА: Кина донесе нов закон за заштита на достоинството на земјата!

 • November 4, 2017
 • Коментари
Постојаниот комитет на Секинескиот народен конгрес ја усвои измената во Кривичниот закон со кој за непочитување на државната химна се казнува и со три години затвор Со тоа се предвидува казната за луѓето за кои ќе се утврди дека во јавност искажале „сериозно“ непочитување кон националната химна, да добијат казна затвор до три години. Одлуката […]

(Видео)ПЕТТЕ ТАЈНИ ДРУШТВА КОИ ГО КОНТРОЛИРААТ СВЕТОТ: Ова се тајните друштва и организации кои владеат со светот!

 • November 4, 2017
 • Коментари
Тајните друштва со векови ја брануваат фантазијата на јавноста Тајните друштва често се темелат на окултизам и мистицизам, како на пример „Редот на источниот храм“, „Златна зора“ и „Розенкројцер“. Мистични елементи обилуваат и во масонските организации, како и бројни студентски тајни друштва кои се доста популарни во Америка. Речиси сите тајни друштва инсистираат на меѓусебно […]

ПЛАНОТ ЗА ПОДЕЛБА НА СИРИЈА СПРЕМЕН: САД имаат спремен план за поделба на Сирија објави иранскиот министер за надворешни работи!

 • November 4, 2017
 • Коментари
Екс-министерот за надворешни работи на Иран Али Акбар Велајати изјави дека САД планираат да ја поделат Сирија, така што во иднина Рака ќе остане под контрола на владините сили, како и подрачјето околу источниот брег на Еуфрат Велајати нагласи дека последната победа на Либан, Сирија и Ирак над терористите служи за добробитта на регионот. Опозиционите […]

„ТУРСКИ ТЕК“ ПРИСТИГНА ВО ТУРЦИЈА: Изградбата на гасоводот се одвива брзо, до 2019 целиот гасовод треба да биде завршен

 • November 4, 2017
 • Коментари
„Гаспром“ ја заврши изградбата на морскиот дел на „Турски тек“ на територија на Русија. Првиот крак од гасоводот влезе во турската економска зона, соопшти компанијата „Јужен тек“ (ќерка фирма на „Гаспром“ која го гради гасоводот) „Пајониринг спирит“, најголемиот брод на светот кој се бави со поставување на цевките, го одбележа овој јубилеј со поставување на […]

МАЛИОТ ПРИНЦ НА МЕТА НА ИСИС: Терористите од ИСИС на мета го ставија принцот Џорџ!

 • October 31, 2017
 • Коментари
Спроед наодите на британските медиуми нова мета на терористите на ИСИС е четворогодишниот принц Џорџ. На апликацијата за размена на пораки „Телеграм“, џихадистите на ИСИС споделиле фотографија од членовите на кралското семејство кои стојат пред училиштето „Томас Батерси“ во јужен Лондон кое го посетува четворогодишниот принц Џорџ, со порака „Училиштето почнува порано“ Фотографијата е споделена […]

ПРЕКУ 200 ЗАГИНАТИ ВО НУКЛЕАРНА ПРОБА: Северна Кореја тестираше нуклеарна бомба, најмалку 200 загинати!

 • October 31, 2017
 • Коментари
Се верува дека преку 200 луѓе загинале во тунел кој се срушил на местото на кое Северна Кореја извела нуклеарна проба, јавуваат јапонските медиуми Тунелот бил во изградба на полигонот Пунгјери кога се срушил, а стотина луѓе во него останале заробени, јавува јапонската радио-телевизија „Асахи“, повикувајќи се на неименуван извор од Северна Кореја. Постои стравување […]

ТРАМП КОНЕЧНО СЕ РЕШИ: Ќе ги објави сите документи за атентатот на Кенеди

 • October 29, 2017
 • Коментари
Американскиот претседател Доналд Трамп одлучи да ги објави сите тајни документи за атентатот на Џон Ф. Кенеди откако претходно најави дека дел од списите ќе останат тајни. Иако вчера го блокираше објавувањето на стотици документи поврзани со атентатот на 35-тиот американски претседател, Трамп денеска порача од својот Твитер профил дека ја променил својата одлука. „По […]

ПРЕДУПРЕДУВАЊАТА ДА СЕ ЗЕМАТ ВО ПРЕДВИД „БУКВАЛНО“: Северна Кореја со нова нуклеарна проба над Пацфикот!

 • October 25, 2017
 • Коментари
Висок севернокорејски претставник денеска упати силно предупредување дека треба да се земат предвид „буквално“ заканите од неговата држава за нова нуклеарна проба со хидрогенска бомба над Пацификот. – Министерот за надворешни работи е многу добро упатен во намерите на нашиот врховен лидер, па мислам дека неговите зборови треба да ги сфатите буквално, изјави севернокорејскиот висок  официјален […]

(Видео)ТРАМП ПОСИПАН СО РУСКИ ЗНАМЕНЦА: Демонстрант фрли руски знаменца врз Трамп извикувајќи дека бил предавник!

 • October 25, 2017
 • Коментари
Американскиот претседател Доналд Трамп доживеа непријатно изненадување на Капитол хил, кога еден од активистите на групата која бара отповикување на претседателот фрли врз него руски знаменца, извикувајќи „предавство“. Руските знаменца, на кои пишуваше „Трамп“, ги фрли Рајан Клејтон, член на организацијата „Америка презема акција“. – Трамп е предавник. Зошто разговараш за намалување на данокот кога […]