Category: Свет

(Видео)РЕЦЕПТ ЗА УСПЕХ: Рускиот МИ-28 „ноќен ловец“ оперира во Мосул и ги уништува терористите на ИСИС!

 • March 25, 2017
 • Коментари
Хеликоптерот „ноќен ловец“ МИ-28 во акција против терористите на ИСИС беше забележан од камерата на американската телевизија „Еј-Би-Си Њуз“. На снимката е ирачки хеликоптер од руско производство, во напад на терористите на ИСИС кои се кријат на улиците на Мосул. МИ-28 пука од 30-милиметарскиот автоматски митралез. Потоа, „ноќниот ловец“ на Военото воздухопловство на Ирак ги […]

ЕВЕ КАКО СЕ ВРШЕЛО ПРИСЛУШКУВАЊЕТО: ЦИА инфицирала Ајфони, компјутери и телевизори за да прислушкува лидери во земјите од светот!

 • March 24, 2017
 • Коментари
Во свежа серија на документи, Викиликс ги разоткрива програмите на ЦИА за хакирање на компјутери, мобилни телефони и дури паметни телевизори од компании како Епл, Гугл, Микрософт и Самсунг, употребувајќи ги нивните техники на тој начин што корисниците не би биле во можност ниту да препознаат дека некој ги прислушкува или да ги оневозможат овие […]

СТУДЕНАТА ВОЈНА ЌЕ ЗАПОЧНЕ ОД МАКЕДОНИЈА: Американскиот командант за Европа предлага Косово да биде „темел“ на операциите против Русија!

 • March 23, 2017
 • Коментари
Потребно е засилување на присуството на НАТО на Косово поради спречување на Русија на Балканот, изјавил командантот на американската војска во Европа генерал Кертис Скапароти за време на расправата на Одборот за вооружени сили на американскиот Сенат     На прашањето на сенаторот Џорди Ернст од Ајова дали се сложува дека е потребно засилено присуство […]

ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО ЛОНДОН: Една жена загина, неколку повредени меѓу кои и полицаец – во живо!

 • March 22, 2017
 • Коментари
Еден полицаец e избоден со нож во Парламентот во Лондон во близина на Британскиот Парламент, напаѓачот е застрелан од полициските службеници, јавува Ројтерс. Според новинската агенција, неколку луѓе лежат облеани во крв на мостот Венстминстер кој се најоѓа во близина. Засега не е познат точниот број на загинати или повредени. На вработените во Парламентот им […]

ОБАМА ЗАГОВАРА СОБОРУВАЊЕ НА ТРАМП: Владата во сенка од заостанати лојалисти на Обама обелоденуваат информации од Белата куќа

 • March 22, 2017
 • Коментари
Неколку разузнавачки инсајдери во САД истапија последните неколку дена за да ја опишат владата во сенка од заостанати лојалисти на Обама кои обелоденуваат информации од Белата куќа за да го попречат претседателството на Трамп, а оставката на советникот за национална безбедност, Мајк Флин, е нивниот прв голем успех, пишува „Брејтбарт“. Постојат наводи дека дури и […]

ДОЛГО РАБОТЕЛА КАКО ШИВАЧKА, А ДЕНЕС ЖИВЕЕ СО СТИЛ: Еве како изгледа мајката на Меланија Трамп

 • March 21, 2017
 • Коментари
Словенката Амалија и натаму е најдобриот моден советник на нејзината ќерка Родителите на првата дама на САД, Меланија Трамп, Амалија и Виктор Кнавс денес живеат во кулата на Трамп во Њујорк. Нејзината мајка важи за еден од најдобрите советници на Меланија, а во родната Словенија таа работела како шивачка, додека пак Виктор се занимавал со […]

РИЗИКОТ ОД ТЕРОРИЗАМ НА БАЛКАНОТ СЕ ЗГОЛЕМУВА: Терористите од ИСИС се враќаат кон Европа, Балканската и Италијанската рута приоритет!

 • March 20, 2017
 • Коментари
Не би ме изненадило инструкторите на вјоската на Тачи да се всушност оние кои доаѓаат свежи од терен, од ИСИС, кои своето воено искуство радо би го понудиле на ново-старите работодавци, бидејќи тие речиси сигурно се во контакт, вели експертот за тероризам Милан Пашански за Спутник Предупредувањето на италијанските разузнавачи како и американскиот амбасадор во […]

ПО ШЕСТ ТРАНСПЛАНТАЦИИ НА СРЦЕ: Почина Дејвид Рокфелер!

 • March 20, 2017
 • Коментари
Познатиот американски милијардер Дејвид Рокфелер почина денеска на возраст од 101 година. Роден 12 јуни 1915 година, Дејвид беше еден од најистакнатите членови на богатото семејство Рокфелер. Богатството на семејството доаѓа од нафтената компанија „Стандард оил“. Дејвид Рокфелер беше успешен банкар и сопственик на групација банки. Пред две години ја имаше шестата трансплантација на срце. […]

СОРОС ОБЈАВИ КОЛУМНА ПРОТИВ ТРАМП СО ОБВИНУВАЊА И НАВРЕДИ: Каков ќе биде одговорот на Трамп?

 • March 19, 2017
 • Коментари
 Џорџ Сорос објави колумна полна со обвинувања и навреди кон политиките на новиот американски претседател Доналд Трамп. Колумната е објавена во весникот New Yourk Times, кој е близок до Џорџ Сорос и неговите структури. Во колумната тој вели дека претседателот Трамп ветил дека ќе изгради ѕид , ќе вработи 15.000 нови лица за спроведување на […]

КОНГРЕСМЕН ОД САД: Нема докази за поврзаност на тимот на Трамп и Русија

 • March 19, 2017
 • Коментари
Претседавачот со американскиот конгресен Комитет за разузнавачки прашања, Девин Нунс изјави денеска дека „нема докази“ дека предизборниот тим на претседателот на САД, Доналд Трамп бил во дослух со Русија пред американските претседателски избори во 2016 година. – Врз основа на се што видов, нема докази за тајни договори, изјави тој за Фокс њуз. Кометарот го […]