Category: Свет

ДА ИМ ГИ ПУШТИМЕ КАТА, ФАТА И ЛЕНКА: Трамп бара специјално јавно обвинителство за криминалите кои потекнуваат од хакираните мејлови!

 • August 23, 2016
 • Коментари
Републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп, ги интензивираше барањата за назначување на Специјален Јавен Обвинител кој ќе ги „чешла“ криминалите на Хилари Клинтон кои потекнуваат од е-мејловите кои ги објави Викиликс, а во кои Клинтон се поврзува со тероризам и нелегална трговија со оружје, како и политички интервенции во странски држави во кои […]

СИРИЈКИТЕ ЈА РУШАТ ПЕРЦЕПЦИЈАТА ЗА ПОНЕЖНИОТ ПОЛ: Женски батаљони во рамки на Сириската армија кои успешно ги чистат терористите!

 • August 23, 2016
 • Коментари
По пристигнувањето на руската воена помош во Сирија, сириската армија доби силен моментум во борбата против терористите на ИСИС и Ал Нусра во Сирија. Заедно со мажите, рамо до рамо се борат и сириските жени на кои им е доста од теророт и ужасите кои ги донесоа бунтовниците поддржани од САД и Западот Во Алепо […]

(Галерија)ЗОШТО ИЗРАЕЛ Е ЕДНА ОД НАЈМОЌНИТЕ ДРЖАВИ ВО СВЕТОТ: Сите, па друи и жените имаат задолжителен воен рок од 3 години!

 • August 23, 2016
 • Коментари
Воениот рок е сеуште задолжителен во Израел, но она што е интересно е дека освен за мажите оваа обврска важи и за жените Израел е една од ретките земји во кои задолжителниот воен рок сеуште важи и за понежниот пол, а воениот рок трае цели три години. Според ИДФ (Израелската армија), досега 535 жени го […]

БИЛ ЈАДЕЛ ЌОТЕК ОД ХИЛАРИ: Сведоштва на автори кои пишуваат за семејното насилство кое го трпел Бил Клинтон!

 • August 21, 2016
 • Коментари
Бил Клинтон трпел семејното насилство, односно тепањето на Хилари уште од времето кога бил гувернер на Арканзас, тврдат неколку автори на книги за овој политички пар. Бил и Хилари се запознале за време на студирањето на Јејл и се венчале во 1975-та година. Во книгата „Бил и Хилари: Значи тоа е она што го викаат […]

КАКВА СРАМНА, БРУТАЛНА ПРОПАГАНДА: Малиот Омран настрадал при напад на бунтовниците, а за малата Рим никој не пишува!

 • August 19, 2016
 • Коментари
Потресната фотографија од повреденото дете од сирискиот град Алепо го обиколила целиот свет, меѓутоа за сличната фотографија од девојчето од истиот град речиси и никој да не пишува. Зошто?  Одговорот на ова прашање е тоа што Омран живее во источниот дел на градот Алепо, а девојчето по име Рим живее во западниот дел на градот. […]

ТАЈНИТЕ СЛУЖБИ НА САД МЕСТЕЛЕ ИЗБОРИ ВО ЕВРОПСКИ ДРЖАВИ: Џулијан Асанж најави обемни докази за местењет на избори во Европа!

 • August 19, 2016
 • Коментари
Џулијан Асанж рекол дека ќе бидат објавени уште информации за тоа како Хилари Клинтон и американските разузнавачки служби се мешаат во европската политика. Асанж вели дека европската политика ќе биде шокирана од новите информации каде што американските обавештајни служби ги местат европските избори и ги шпионираат политичарите. Тој во интервју за холандска телевизија Nieuwsuur рекол: “Знаеме […]

РУСКИ ХАКЕРИ ГО ЧЕШЛАЛЕ СОРОС: Компјутерите на Сорос, генералот на НАТО Бридлав и партијата на Хилари под „чешелот“ на руските хакери!

 • August 19, 2016
 • Коментари
Хакери кои ја “украле“ електронската пошта на Националниот комитет на Демократската партија на САД, предходно имале пристап во е-поштата на бившиот командант на НАТО во Европа Филип Бридлав и компјутерите на фондот на Џорџ Сорос, објавила американската агенција Bloomberg. Истата агенција тврди дека хакерите имале можност да ја “читаат“ поштата на Бридли кој бил на […]

БЕГАТЕ ИЛИ ВЕ НАБРКАА? САД го преместува нуклеарното оружје од базата Инџирлик во Турција, во Романија!

 • August 18, 2016
 • Коментари
САД немаат намера да ги потврдуваат или да ги негираат информациите за транспорт на нуклеарното оружје од Турција во Романија. Ова го изјавил за ТАСС претставникот на Пентагон Патрик Еванс. Претходно денеска европското интернет издание EurActiv соопшти дека САД почнале да го дислоцират нуклеарното оружје поради влошените односи меѓу Анкара и Вашингтон. За возврат Букурешт категорично […]

БЕЗ КОМЕНТАР:Цело семејство се удави поради селфи

 • August 17, 2016
 • Коментари
Единаесет годишно девојче се удавило во река на северот од Пакистан, додека се обидувала да направи селфи. Откако таа паднала во водата, во обид да ја спасат нејзините родители се удавиле, соопштуваат локалните власти. Трагедијата се случила во брзата длабока река Кунар која поминува од Хајбер-Пахтунва околу 200 километри северно од Исламбад, на која често […]

И ИРАЧАНИТЕ ГЛЕДААТ НА КОЈА ВОДЕНИЦА ВРТИ ВОДАТА: Отворен воздушниот простор на Ирак за Руските бомбардери и ракети!

 • August 16, 2016
 • Коментари
Бомбардерите на воено-вселенските сили (SCC) на Руската Федерација ќе можат да го користат воздушниот простор на Ирак само под одредени услови. Ова го изјави премиерот на Ирак Хајдер Абад, цитиран од TACC. „Го откриваме нашиот воздушен простор за Русите под одредени услови. До овој момент не сме добиле формално барање од руската влада за прелетувањето […]
Страница 315 од 330« Прво...290300310«313314315316317 » 320330...Последно »