Category: Свет

(Видео)БРУТАЛНА ПОЛИЦИСКА ЛИКВИДАЦИЈА: Преку 17 куршуми во телото на млад Американец кој не сакал да се предаде на полицијата!

 • February 5, 2018
 • Коментари
Полицијта во Алберкурки, САД објави снимка од полицајците кои биле присутни при обидот за апсење на 24-годишен маж, кој се обидел да го избегне апсењето заканувајќи им се на полицајците со нож, по што бил застрелан и умртвен на лице место Според „Алберкурки Журнал“, до ескалација на сиутацијата дошло откако сопственикот на апартманот во кој […]

КОЈ ЌЕ ОДГОВАРА ЗА ПЕКОЛОТ НА ЗЕМЈАТА: На уредничката на „Раша Тудеј“ и дојде преку глава од немешањето на Русија во внатрешните работи на земјите кои се мешаат!

 • February 5, 2018
 • Коментари
Главната уредничка на телевизијата РТ (Раша Тудеј) Маргарита Симоњан на својот профил на Телеграм го коментираше животот во разрушениот од војна Мосул „Мртво девојче кое загинало од бомбите на коалицијата и понатаму лежи во рушевините на Мосул. На улиците и во куќите куп лешеви кои се распаѓаат, а никој не ги собира веќе седум месеци […]

НАПАДНАТ ПУНКТ НА РУСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА: Во минофрлачки напад во Дамаск, нападнат пункт на Руската црква на кој се дели хуманитарна помош

 • February 5, 2018
 • Коментари
Два центри во кои се дели хуманитарна помош од Руската православна црвка во Сирија биле мета на минофрлачки напад во центарот на Дамаск, соопшти извор за Спутник од лице место Една бомба експлодирала покрај Сириско-јаковитската патријаршија. Другата граната паднала покрај храмот на Антиохијската патријаршија. Како што соопштува извор од полицијата, две лице се загинати, а […]

(Вознемирувачко видео)ДЕВОЈЧЕ ЗАБОРАВЕНО ВО РУШЕВИНИТЕ: Ужасна слика од Мосул по американското „ослободување“ на градот!

 • February 5, 2018
 • Коментари
Повеќе од половина година по ослободувањето, раните од битките во Мосул сеуште не зараснуваат. Цели квартови лежат во рушевини со тела расфрлани на улиците, а локалните жители велат дека сеуште немаат видено ништо од помошта која им ја вети САД Некогаш втор најголем град во Ирак, Мосул сега изгледа како бледа сенка на она што […]

НЕШТО НЕ Е ВО РЕД: Со ладен израз на лицето Меланија чекореше покрај својот сопруг

 • February 5, 2018
 • Коментари
Ако фотографијата говори повеќе од зборовите, тогаш првиот пар на САД никогаш не бил во лоши односи. Американскиот претседател Доналд Трамп одлучил да се одмори по напорната седмица во Вашингтон, па со сопругата Меланија и синот Барон отпатувал на својот имот во одморалиштетот Мар-а-Лаго во Флорида. Новинарите ги снимале додека излегувале од авионот, со оглед […]

(Видео)СУДИР НА ВОЗОВИ ВО САД: Најмалку двајца загинати и преу 70 повредени!

 • February 4, 2018
 • Коментари
Патнички воз се судри со теретен воз во американската сојузна држава Јужна Каролина рано изутрината по локално време, при што најмалку две лица загинале, а уште најмалку 70 лица се повредени, пренесува Еј-Би-Си, додека Си-Ен-Ен наведува дека истекле и 19 тони гориво Властите во округот Лексингтон соопштуваат дека загинатите луѓе биле во патничкиот воз. Железничката […]

ТУРЦИЈА СО ЗАКАНА ДО АМЕРИКА: Ако не ги повлечете војниците од Африн, ќе пукаме и по нив!

 • February 4, 2018
 • Коментари
Американските војници во униформи на одредите на народната самоодбрана на сириските Курди (ЈПГ) би можеле да станат цел на операцијата на Вооружените сили на Турција во Сирија, изјави турскиот премиер Бекир Боздаг „Ако терористите (ЈПГ) не го напуштат сириски Манџаб ќе започнеме воена операција во подрачјето на Сирија, како и во регионот источно од реката […]

ГОЛЕМА ОПЕРАЦИЈА ВО СИРИЈА: Чиј систем го собори рускиот СУ-25?

 • February 4, 2018
 • Коментари
На местото на ликвидација, одредот на терористи кои вчера со противвоздушен ракетен комплекс соборија руски авион Су-25 во Идлиб се наоѓаат сириски специјалци, пренесува за Спутник пратеникот во Државната дума Виктор Водолацки „Таму каде се наоѓал одредот со противвоздушниот ракетен комплекс кој го ликвидираа Воздушно-космичките сили во овој момент се наоѓаат сириските специјални сили. Ако […]

СЛУГИНКАТА НА ХИТЛЕР РАСКАЖУВА: Фирерот го служеа 22 девојки и сакаше да спие до 2 попладне

 • February 4, 2018
 • Коментари
Елизабет Каламер, Австријка која работела како слугинка во куќата на Хитлер во Баварија, после 71 година го прекина молкот и опиша како изгледал животот на имотот, додека нацистичкиот лидер бил таму. Калмер сега има 89 години и открива дека љубовницата на Хитлер, Ева Браун се грижела за домашните работи, а вработените ѝ се обраќале со […]

КУРДИТЕ ИЗРАЗИЈА СОЧУВСТВО ДО РУСКИОТ НАРОД: Запаливме свеќа во чест на загинатиот пилот!

 • February 4, 2018
 • Коментари
Курдските сили на самоодбраната од Африн изразија искрено сочувсво на рускиот народ по повод загинувањето на пилотот, соопшти портпаролот на овие сили Рејзан Хеду „Јас како официјален претставник на курдските сили за самоодбрана од Африн пред се сакам да изразам соучество на рускиот народ по повод загинувањето на пилотот од соборениот руски авион во Идлиб. […]