Category: Свет

ТРАМП ОЧЕКУВА ПОБЕДА НА ГРУЕВСКИ: Советникот на Доналд Трамп, Марк Бранс очекува победа на ВМРО-ДПМНЕ и Груевски на претстојните избори!

 • November 12, 2016
 • Коментари
Марк Барнс, близок советник на новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп во однос на претстојните парламентарни избори во Македонија закажани за 11 декември излезе со став дека очекува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ да го добие повторно мандатот за формирање на нова влада Во интервју за програмата „Гласот на народот“ вели дека Трамп е запознаен со работата на […]

СЕ ОТКАЖА ОД ГОЛЕМИ ПАРИ: Трамп ќе биде третиот американски претседател кој одбил да зема плата

 • November 12, 2016
 • Коментари
Ќе ја одбијам платата на претседател. Тоа за мене не е голема работа, изјави Трамп Новоизбраниот американски претседател, Доналд Трамп, ја одби претседателската плата од 400.000 долари годишно, пренесе денеска Н1. На собирот на 17 септември во Њу Хемпшир, Трамп кажа дека во случај да биде избран, ќе ја одбие претседателската плата. – Првата работа […]

(Видео)БЕЈЛИ НАС НИ ВЕЛИ ДЕКА НЕ ТРЕБА ВАКА: Преку 200 демонстранти од соросовите невладини уапсени во САД по насилните протести!

 • November 11, 2016
 • Коментари
Вкупно 185 лица се уапсени, а еден полицаец е повреден во протестите организирани од НВО-то финансирано од страна на Џорџ Сорос „Мув он“ во Лос Анџелес, откако беа поттикнати на насилни протести против новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп Според локалните медиуми речиси 200 лица се уапсени на анти-Трамп протестите во Лос Анџелес. Протестот започнал […]

ПОЧНА ДА СЕ СПРЕМА АТЕНТАТ ВРЗ ТРАМП: Новинарка на „Гардијан“ и „Њујорк Тајмс“ преку Твитер повика да се изврши атентат врз Трамп!

 • November 11, 2016
 • Коментари
Новинар во весникот „Гардијан“, преку Твитер повика на извршување на атентат врз Трамп, а набрзо потоа ја избриша објавата „Време е за претседателски атентат“, напиша Мониша Раџеш во својата Твитер објава до нејзиниот колега Марк О`Флахерти. Тој пак одговорил со „хахааа-тоа е се за што зборуваме во последниот час“. Раџеш е слободен новинар кој пишува […]

КАДЕ ЌЕ ЖИВЕЕ ОБАМА ОТКАКО ЌЕ ЈА НАПУШТИ БЕЛАТА КУЌА: Ѕирнете во внатрешноста на замокот од 5.3 милиони долари во кои ќе живее Обама!

 • November 11, 2016
 • Коментари
Екипата на РТ отпатува во Калорама во Вашингтон, место каде што се наоѓаат поголемиот број од седиштата на странските амбасади, а како и пет негови претходници Обама го одбра ова место како негов дом по завршувањето на мандатот Како и екс-лидерите кои често се соочуваат со проблемот не немоќност откако ќе ја напуштат фунцкијата, така […]

ЈАДЕШЕ САРМА ДИРЕКТНО ОД ТЕНЏЕРЕ: Баба Милка, дадилката која ги чувала синовите на Трамп зборува за интимниот живот на новиот претседател на САД!

 • November 11, 2016
 • Коментари
Белграѓанката Милка Милисављевиќ (85) работела како дадилка во домот на Доналд Трамп, новиот претседател на САД цели осум години „Доналд Трамп е многу добар и вреден, не е несмасен и мрзелив, тоа е човек кој има добра и голема душа. Тој ги сака сите, не знае да мрази луѓе. Кај него нема вештачко, се е […]

ТЕЛОТО ЗБОРУВА ПОВЕЌЕ ОД ТОА ШТО ИМАТЕ ДА ГО КАЖЕТЕ: Толкување на говорот на телото на Трамп и Обама според американските експерти!

 • November 11, 2016
 • Коментари
Претседателот на Соединетите Американски Држави, Барак Обама се сретна со идниот претседател Доналд Трамп вчера во Белата Куќа и на, наизглед пријателскиот, состанок се договорија да во иднина соработуваат. Сепак, дури и луѓето кои не се разбираат премногу во оваа тематика, им беше јасно дека сега во воздухот постојат некои тензии, а експертите за говор […]

НАПАД ВРЗ ГЕРМАНСКИОТ КОНЗУЛАТ ВО АВГАНИСТАН: Најмалку четворица загинати, а 119 повредени

 • November 11, 2016
 • Коментари
 Четири лица загинаа, а 119 се повредени во синоќешниот самоубиствен напад со автомобил-бомба извршен врз Германскиот конзулат во Мазар и Шариф, главниот град на авганистанската провинција Балх, соопшти полицијата. Портпаролот на германското Министерство за надворешни работи изјави дека 25 лица од персоналот на Конзулатот се безбедни и оти никој не настрадал во нападот. Тој додаде […]

ПОБЕДАТА НА ТРАМП СПРЕЧИ НОВА СВЕТСКА ВОЈНА: Демократската партија на САД носи нестабилност и тензии низ светот, Трамп е повеќе за соработка!

 • November 10, 2016
 • Коментари
Голем број на Европски политичари и медиумски личности беа шокирани од победата на Доналд Трамп на претседателските избори во САД. Сепак, според Вили Вимер, бивш Државен секретар во Германското министерство за одбрана, со Хилари Клинтон како претседател, нова Трета Светска војна би била неминовна Победата на Доналд Трамп е превенција од глобален конфликт, смета Вили […]

СОРОСОИДНИ ДЕМОНСТРАНТИ НАПАДНАА ГЛАСАЧ НА ТРАМП: Како и во Македонија, соросоидите напаѓаат неистомисленици и во САД!

 • November 10, 2016
 • Коментари
Шокантно видео се појави на интернет на кое се гледа како група млади афро-американци претепуваат белец додека во позадина се слушаат крици „Ти гласаше за Трамп“ и „Не гласај за Трамп“ На вознемирувачката снимка се гледа како човекот лежи на земја, беспомошно додека демонстрантите го удираат во глава. Инцидентот се сучил во среде бел ден. […]