Category: Свет

ПИСКОТНИЦИ, ТРЕСКАЊЕ ОД ЗЕМЈА, ПЕНА НИЗ УСТА: И во Америка имаат Љуми Бекири кој доживеа нервен слом!

 • January 20, 2017
 • Коментари
Денеска е навистина тежок ден за оние кои не го поддржуваат новиот американски претседател Доналд Трамп. Дека протестите кои сега се одржуваат во САД, поттикнати од соросови организации е нешто налик на она што со месеци се случуваше во Македонија досега видовме низ многу примери, а овој е само уште еден во низата. Best thing […]

(Во живо)ВАШИНГТОН ИЗГЛЕДА НА УКРАИНСКИОТ МАЈДАН: Војската излезе на улица, преку 90 уапсени, шок бомби и солзавец!

 • January 20, 2017
 • Коментари
Специјална полиција формираше кордон за да ги блокира демонстрантите на Сорос, кои добија плати од по 3.500 долари за еден ден, да протестираат на улиците во Вашингтон. Се фрлаат шок бомби и солзавец за да се смират насилните протести и да се растераат демонстратите Pepper spray deployed by police at 12th and [email protected] pic.twitter.com/K0F826y9tc — […]

(Во живо)ХАОС ВО ВАШИНГТОН ПО ИНАГУРАЦИЈАТА: Шок бомби, солзавец и специјална полиција откако соросоидите започнаа со насилства!

 • January 20, 2017
 • Коментари
Специјална полиција формираше кордон за да ги блокира демонстрантите на Сорос, кои добија плати од по 3.500 долари за еден ден, да протестираат на улиците во Вашингтон. Се фрлаат шок бомби и солзавец за да се смират насилните протести и да се растераат демонстратите Pepper spray deployed by police at 12th and [email protected] pic.twitter.com/K0F826y9tc — […]

ПОРАДИ ОВА СОРОС И ЕСТАБЛИШМЕНТОТ НЕ ГО САКААТ ТРАМП: Отсега САД нема да се наметнува на другите нации, ќе бараме сојузници но не насилно!

 • January 20, 2017
 • Коментари
Во неговиот прв говор како Претседател на САД, Доналд Трамп изјави дека ќе ја возобнови земјата, и ќе го определи курсот по кој ќе се движи целиот свет. САД повторно ја враќа власта од Вашингтон назад во рацете на Американскиот народ, вети Трамп „Ја враќаме власта од Вашингтон, и ви ја даваме вам, народот“, рече […]

САД ДОБИ НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ТРАМП ПОЛОЖИ ЗАКЛЕТВА: Ова е првото соопштние со приоритети на новата администрација!

 • January 20, 2017
 • Коментари
Доналд Трамп денеска во Вашингтон положи заклетва како 45-ти претседател на САД. Трамп беше претседателски кандидат на Републиканската партија на изборите на 8 ноември 2016 година. Претходно во два мандата функцијата шеф на државата ја извршуваше Барак Обама од Демократската партија. На претседателските избори одржани во ноември минатата година, Трамп ја победи кандидатката на Демократската […]

(Видео+Фото)ВАШИНГТОН ВАНДАЛИЗИРАН: Соросоиди кршеа излози, вандализираа автомобили – шок бомби и солзавец на улиците на Вашингтон!

 • January 20, 2017
 • Коментари
Анти-Трамп демонстрантите кои се нарекуваат себеси „Црн Блок“ кршеа излози од кафетерии, продавници и вандализираа автомобили на улиците на Вашингтон за време на инагурацијата на Доналд Трамп. Групата за цел ги имала локациите на Банката на Америка и кафетериите „Старбакс“ Полицијата искористила солзавец за да ги растури демонстрантите и да ги деблокира улиците на кои […]

ВО ЖИВО ОД ВАШИНГТОН: Следете ја инагурацијата на новиот претседател на САД тука!

 • January 20, 2017
 • Коментари
Стотици илијади луѓе од цел САД и од целиот свет денес се собрани во Вашингтон за да ја проследат инагурацијата на 45-от претседател на САД Доналд Трамп – или да изразат незадоволство со фактот дека тој е новиот претседател За еден ден, Американската претстолнина се претвори во арена на протести и славје. Големиот број протести, […]

Трамп се упати кон Капитол хил

 • January 20, 2017
 • Коментари
Доналд Трамп и сопругата Меланија откако беа примени во Белата куќа од досегашниот претседател на САД, Барак Обама и првата дама Мишел, се упати кон Капитол хил. Тоа е последна средба на Трамп со Обама пред да даде заклетва како 45. американски претседател. Трамп во Капитол хил ќе положи заклетва и ќе одржи говор. Претходно […]

ОБАМА ГО НАПУШТИ ОВАЛНИОТ КАБИНЕТ: Остави писмо до Трамп

 • January 20, 2017
 • Коментари
Американскиот претседател во заминување Барак Обама последен пат денеска излезе од Овалната канцеларија, работна соба на шефот на државата. Обама во Овалата канцеларија, на маса од 19 век, на Трамп му оставил писмо. Тоа е обичај претседателот што ја напушта функцијата да остави лична порака до неговиот наследник. Обама наскоро со Трамп ќе испие чај […]

НА НЕКОЛКУ ЧАСА ПРЕД ИНАУГУРАЦИЈАТА: Доналд Трамп и Меланија пристигнаа на утринска молитва во црквата Св.Јован

 • January 20, 2017
 • Коментари
Денеска Вашингтон е центарот на светот, бидејќи идниот претседател на САД влегува во белата куќа како 45 претседател на САД. Инаугурацијата е најавена за 16:30 минути по локално македонско време, а Семејството Трамп утрово пристигна во градот. Идниот претседател на САД, Доналд и неговата сопруга, идната прва дама на САД Меланија во моментов пристигна во […]