Category: Свет

(Видео) ЕВЕ ШТО НАПРАВИ ТРАМП КОГА ВИДЕ РУСКО ЗНАМЕ НА БУЛЕВАРОТ

 • January 21, 2017
 • Коментари
Помеѓу многубројните американски знамиња на церемонијата на инаугурацијата на американскиот претседател Доналд Трамп, се најде и руско знаме. Трамп не само што не го игнорираше, туку и застана, се сврте кон луѓето кои го вееја и ги поздрави. Џентламенска рекција на Трамп. Рекцијата на Трамп погледнете ја во видеото: https://www.youtube.com/watch?v=GPY7ddhkSFU

ЗАПОЧНА ХИРУШКОТО ОТСТРАНУВАЊЕ НА КАНЦЕРОТ: Сите амбасадори на САД отпуштени, сеуште не се објавени имињата на новите!

 • January 21, 2017
 • Коментари
Веднаш откако Доналд Трамп ја даде заклетвата и стана претседател на САД, ги отпушти сите амбасадори, но не ги објави имињата на нивните наследници, пишува весникот „Индипендент“. Трамп наредил сите амбасадори во американските претставништва во светот уште денес да ги напуштат своите функции. Секако тоа се амбасадори кои се именувани од Барак Обама. Транзицискиот тим […]

ДОНАЛД ТРАМП ВЕДНАШ ГИ ОТСТРАНИ ДЕКОРАЦИИТЕ НА ОБАМА: Рачно ткаениот тепих Мартин Лутер Кинг на Обама го заменил со златен на Роналд Реган

 • January 21, 2017
 • Коментари
Новиот американски претседател Доналд Трамп првиот ден од функцијата го искористи да го преуреди Овалниот кабинет во златна боја, иако во таа просторија помина само неколку минути. Трамп најде време како 45. претседател на САД да остави свој печат во најважната соба на светот. Фотографиите од Овалната канцеларија покажуваат дека Трамп веќе вовел некои измени […]

(Видео)ТВИТЕР ЕКСПЛОДИРАШЕ: ,,Проруски огномет“ на инаугурацијата на Трамп

 • January 21, 2017
 • Коментари
Спектакуларниот огномет организиран во Вашингтон , вечерта пред инаугурацијата на Доналд Трамп стана хит на социјалните мрежи, но не поради пиротехничките ефекти туку поради тоа што некои ја ,,обвинија“ Русија дека и во огнометот се замешала. Всушност, огнометот кој требаше во небо да ги покаже буквите USA (Соединети Американски Држави, излезе скратеница која повеќе личи […]

ВЕДНАШ ПО ВЛЕГУВАЊЕТО ВО БЕЛАТА КУЌА: Трамп потпиша указ против законот за здравствено осигурување „Обамакер“

 • January 21, 2017
 • Коментари
Американскиот претседател Доналд Трамп веднаш по влегувањето во Белата куќа потпиша указ против законот за здравствена реформа „Обамакер“, за кој во својата кампања вети дека ќе биде поништен. – Указот има за цел да го сведе на минимум финансиското влијание на овој закон пред неговото поништување, напиша на Твитер генералниот секретар на Белата куќа, Рајнс […]

МЕЛАНИЈА СО БАЛКАНСКА ТРАДИЦИЈА: И донесе подарок на Мишел

 • January 21, 2017
 • Коментари
Инаугурацијата на Трамп ќе биде запаметена по многу нешта како подарокот кој Меланија и го даде на Мишел Обама. Таа на екс првата дама Мишел Обама, ѝ  предаде подарок од Тифани, во сина кутија, украсена со бела сатенска машна. Тоа веднаш покрена лавина од прашања на социјалните мрежи, но и различни комични нагаѓања … -Донесе подарок”изговори […]

БИЛ КЛИНТОН И ,,ФРЛИ ОКО“ НА ИВАНКА ТРАМП: Погледнете ја реакцијата на Хилари

 • January 21, 2017
 • Коментари
По инаугурацијата на Доналд Трамп, на социјалните мрежи се појави интересно видео на кое може да се забележи како Хилари Клинтон го нављудува својот сопруг, Бил Клинтон, како наводно се загледува во Иванка Трамп. Екс претседателот на САД, неколку секунди со занес одмеруваше некоја личност, на што Хилари Клинтон се сврти кон него и незадоволно […]

(Видео)ТРАМП И МЕЛАНИЈА ТАНЦУВАА: Погледнете го танцот на Трампови на балот во чест на инаугурацијата!

 • January 21, 2017
 • Коментари
Претседателот на САД Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија танцуваа на свечениот бал по инаугурацијата, пренесуваат светските медиуми Парот танцуваше на песната од Френк Синатра – „Мој начин“. Пред танцот Трамп одржа краток говор. Тој рече „Па, успеавме. Ни велеа дека немаме шанси, но знаевме дека ќе победиме и победивме“, рече претседателот. Тој додаде и […]

ПАДНА И КРВ ВО ВАШИНГТОН: Едно лице тешко повредено во престрелка за време на протестите!

 • January 21, 2017
 • Коментари
Пукотници ги одбележаа протестите кои се претворија во насилни на Универзитетот во Вашинтон, Сиетл веднаш по инагурацијата на претседателот Доналд Трамп. Локалната полиција потврдила дека еден возрасен маж „има можни животозагрозувачки повреди“ и е пренесен во болница „Лице со прострелна рана во абдоменот е изолирано од толпата на протестот на плоштадот и е пренесен во […]

ДЕТАЛИ ЗА ЦЕЛАТА ОДБРАНА НА ВАШИНГТОН : Трамп облече непробојно оддело

 • January 21, 2017
 • Коментари
Шефовите на Тајната служба  ги чуваат информациите за непробојното оддело кои го носат американските претседатели. Сепак англиските медиуми дознаваат дека Трамп носи исто такво заштитно одело кое го носеше Обама за да се заштити од можните напади од огнено оружје кое доаѓа во пакет со блиндираното возило до Капитол. Според расположливите информации оделото може да […]