Category: Свет

СЛАБИТЕ УМОВИ И ПРОПАГАНДАТА НА ИСИС: Британка го однела детето во Сирија и од него направила терорист на ИСИС!

 • August 29, 2016
 • Коментари
Татко од Велика Британија го препознал неговиот син на видео кое го објави ИСИС, на кое се гледаат деца кои убиваат петмина затвореници Како што пишува британкскиот „Сан“, се работи за 13 годишниот Џоџо, кој бил одведен во Сирија од неговата мајка Сели Џонс во 2013 година кога се приклучиле во ИСИС. Пред заминувањео во […]

( Видео) ДРАМА НА НЕБОТО НАД АМЕРИКА: Експлозија на мотор на боинг во лет

 • August 29, 2016
 • Коментари
Благодарение на присебноста и умешноста на пилотот, избегната е трагедија на летот од Њу Орлеанс до Орландо, кога на боингот му експлодирал моторот на среде лет. Во моментот на силната експлозија во леталото имало 99 патници и пет членови на екипажот. Пилотот на авиокомпанијата „Саутвест ерлајнс“ бил принуден да изврши вонредно слетување на Флорида, а при инцидентот […]

НЕШТО НАВИСТИНА СЕ ПОДГОТВУВА: И Чешка со предупредвање до граѓаните-Вооружете се и подгответе се за најлошото

 • August 28, 2016
 • Коментари
Во неделата германската влада донесе нов план за цивилна одбрана, за правење залихи на храна и вода доволни за десетина дена. Од друга страна, Чешка предупредува дека тие нема да бидат доволни во случај на криза. Според “Израел лајв њуз”, граѓанин на Чешка информирал дека чешката влада ги предупредува граѓаните да се подготват за најлошото […]

ДА ИМ ГИ ПУШТИМЕ КАТА, ФАТА И ЛЕНКА: Трамп бара специјално јавно обвинителство за криминалите кои потекнуваат од хакираните мејлови!

 • August 23, 2016
 • Коментари
Републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп, ги интензивираше барањата за назначување на Специјален Јавен Обвинител кој ќе ги „чешла“ криминалите на Хилари Клинтон кои потекнуваат од е-мејловите кои ги објави Викиликс, а во кои Клинтон се поврзува со тероризам и нелегална трговија со оружје, како и политички интервенции во странски држави во кои […]

СИРИЈКИТЕ ЈА РУШАТ ПЕРЦЕПЦИЈАТА ЗА ПОНЕЖНИОТ ПОЛ: Женски батаљони во рамки на Сириската армија кои успешно ги чистат терористите!

 • August 23, 2016
 • Коментари
По пристигнувањето на руската воена помош во Сирија, сириската армија доби силен моментум во борбата против терористите на ИСИС и Ал Нусра во Сирија. Заедно со мажите, рамо до рамо се борат и сириските жени на кои им е доста од теророт и ужасите кои ги донесоа бунтовниците поддржани од САД и Западот Во Алепо […]

(Галерија)ЗОШТО ИЗРАЕЛ Е ЕДНА ОД НАЈМОЌНИТЕ ДРЖАВИ ВО СВЕТОТ: Сите, па друи и жените имаат задолжителен воен рок од 3 години!

 • August 23, 2016
 • Коментари
Воениот рок е сеуште задолжителен во Израел, но она што е интересно е дека освен за мажите оваа обврска важи и за жените Израел е една од ретките земји во кои задолжителниот воен рок сеуште важи и за понежниот пол, а воениот рок трае цели три години. Според ИДФ (Израелската армија), досега 535 жени го […]

БИЛ ЈАДЕЛ ЌОТЕК ОД ХИЛАРИ: Сведоштва на автори кои пишуваат за семејното насилство кое го трпел Бил Клинтон!

 • August 21, 2016
 • Коментари
Бил Клинтон трпел семејното насилство, односно тепањето на Хилари уште од времето кога бил гувернер на Арканзас, тврдат неколку автори на книги за овој политички пар. Бил и Хилари се запознале за време на студирањето на Јејл и се венчале во 1975-та година. Во книгата „Бил и Хилари: Значи тоа е она што го викаат […]

КАКВА СРАМНА, БРУТАЛНА ПРОПАГАНДА: Малиот Омран настрадал при напад на бунтовниците, а за малата Рим никој не пишува!

 • August 19, 2016
 • Коментари
Потресната фотографија од повреденото дете од сирискиот град Алепо го обиколила целиот свет, меѓутоа за сличната фотографија од девојчето од истиот град речиси и никој да не пишува. Зошто?  Одговорот на ова прашање е тоа што Омран живее во источниот дел на градот Алепо, а девојчето по име Рим живее во западниот дел на градот. […]

ТАЈНИТЕ СЛУЖБИ НА САД МЕСТЕЛЕ ИЗБОРИ ВО ЕВРОПСКИ ДРЖАВИ: Џулијан Асанж најави обемни докази за местењет на избори во Европа!

 • August 19, 2016
 • Коментари
Џулијан Асанж рекол дека ќе бидат објавени уште информации за тоа како Хилари Клинтон и американските разузнавачки служби се мешаат во европската политика. Асанж вели дека европската политика ќе биде шокирана од новите информации каде што американските обавештајни служби ги местат европските избори и ги шпионираат политичарите. Тој во интервју за холандска телевизија Nieuwsuur рекол: “Знаеме […]

РУСКИ ХАКЕРИ ГО ЧЕШЛАЛЕ СОРОС: Компјутерите на Сорос, генералот на НАТО Бридлав и партијата на Хилари под „чешелот“ на руските хакери!

 • August 19, 2016
 • Коментари
Хакери кои ја “украле“ електронската пошта на Националниот комитет на Демократската партија на САД, предходно имале пристап во е-поштата на бившиот командант на НАТО во Европа Филип Бридлав и компјутерите на фондот на Џорџ Сорос, објавила американската агенција Bloomberg. Истата агенција тврди дека хакерите имале можност да ја “читаат“ поштата на Бридли кој бил на […]
Страница 350 од 364« Прво...320330340«348349350351352 » 360...Последно »