Category: Свет

НАЈМОНСТРУОЗНО ДОСЕГА: ИД фрли живи луѓе во врел катран

 • August 16, 2016
 • Коментари
Терористите на Исламската држава на брутален начин погубија шест лица така што ги фрлија во буре со врел катран. Како што јавуваат светските медиуми, овој монтруозен случај на погубување се случил во џихадистичкиот команден центар во Ал – Шор во Ирак. „Шпионите“ кои се погубени биле жители на Мосул и наводно работеле за ирачката влада. […]

ПЧЕЛИТЕ ИЗУМИРААТ, ЌЕ ИЗУМРЕ И ЧОВЕКОТ: Поради ГМО производство, само еден пчелар загубил 37 милиони пчели!

 • August 14, 2016
 • Коментари
Дејв Шмит, пчелар кој произведува мед во градот Елмвуд во Канада тврди дека поради посеви на ГМО пченка која е засадена во околината, неговата пчеларска фарма изгубила околу 37 милиони пчели (околу 600 кошници) Имидаклорпид и клотианидин, двата најкористени пестициди на компанијата Бајер КропСајенс (која од неодамна ја купи компанијата Монсанто), го содржат елементот неоникотиноид […]

(Видео)ГОРИ АМЕРИКА: Војна на улиците во Милвоки поради убиствата на црномуресто момче!

 • August 14, 2016
 • Коментари
Црните протестанти се собраа на Шерман булеварот. На почетокот се изгледаше како собирање поради протестите, но тогаш работите излегоа од контрола. Неколку возила, вклучувајќи и полициско се запалени, се слушаат пукотници, а запалена е и бензинската станица. Полицијата на Твитер напиша дека “работи на тоа да се смири ситуацијата” Во Милвоки, во државата Висконсин дојде […]

(Видео)ВО МЕЃУВРЕМЕ СВЕТОТ ПРОДОЛЖУВА СО БОРБАТА: Авионите ги „пржат“, Курдите ги чистат терористите во Ирак!

 • August 14, 2016
 • Коментари
Силите на ирачките Курди познати како „Пешмерга“; наведуваат дека стартувале со операцијата за ослободување на поголем број села од рацете на ИСИС, источно од Мосул, а командантот на овие сили тврди дека веќе се ослободени 11 села, јавува Ројтес Целта на операцијата е ослободување на градот Гвера, кој е оддалечен 40 километри југоисточно од Мосул, […]

ФИДЕЛ КАСТРО ГО ИСКАРА ОБАМА: Не треба империјата да ни даде ништо

 • August 14, 2016
 • Коментари
Фидел Кастро им се заблагодари на Кубанците за убавите желби за неговиот 90-ти роденден и го критикуваше американскиот претседател Барак Обама, во долгото писмо што беше објавено во медиумите. Тој присуствуваше, но не зборуваше за време на гала вечерта организирана во негова чест што беше пренесувана на националната телевизија. “Би сакал да изразам најдлабока благодарност […]

НАПРАВЕТЕ МЕСТО ДОАЃА ДЕМОКРАТИЈА: 28 деца убиени, 50 повредени во воздушен напад на сојузниците на САД – Саудиска Арабија!

 • August 13, 2016
 • Коментари
Светските медиуми објавуваат вознемирувачки фотографии на деца кои загинале во воздушен напад врз верско училиште во Јемен. Точниот број на повредени и жртви не се знае, но според различните извори, се работи за околу 50 повредени деца, и 28 загинати. Воздушниот напад го извеле силите предводени на коалицијата предводена од Саудиска Арабија, инаку најлојален сојузник […]

ИД ПЛАНИРАЛЕ НАПАД ЗА ВРЕМЕ НА ЛЕТНИТЕ ОЛИМПИСКИ ИГРИ:Двајца Бразилци уапсени

 • August 12, 2016
 • Коментари
Бразилската полиција синоќа уапси две лица за кои се претпоставува дека се приврзаници на групата Исламска држава и дека планирале напад за време на Олимписките игри што се одржуваат во Рио де Женеиро. Уапсените се Бразилци, но полицијата не го открива нивниот идентитет и не соопштува други детали. Вкупно 12 лица беа уапсени пред вчерашната […]

ФАТЕНИ НА ДЕЛО: Амбасадорот на САД и организаторот на пучот во Турција, на средба ден претхондо!

 • August 10, 2016
 • Коментари
Се појавуваат нови докази дека САД учествувале во обидот за државен удар во Турција, и дека пред пучот имале состаноци што укажуваат на нивна вклученост. На фотографијата е амбасадорот на САД во Турција, Џон Бас, во друштво на високиот турски офицер, за кој медиумите пренесоа дека е еден од лидерите на пучот. Полковникот Али Јазичи […]

ОВА Е СЛИКА ОД АВТОПАТ ВО ЈАПОНИЈА ПО ПОПЛАВА: „Пи*ка му матер на Шинзо Абе“ би рекле СДСМ наместо да се солидаризираат и да помогнат!

 • August 9, 2016
 • Коментари
Сите вие “експерти” што пишувате како патиштата не се соодветно направени и слични констатаци, ова е Јапонија една од најразвиените технолошки земји во светот, се вели во еден од коментарите на социјалните мрежи, откако дел од опозициските новинари и активисти ја залопутребуваат големата природна катастрофа за политички цели. -И овде како и таму против природата […]

ТРАМП: Хилари Клинтон е ментално нестабила и растроена  

 • August 7, 2016
 • Коментари
Републиканскиот кандидат на претседателските избори во САД Доналд Трамп на синоќешниот предизборен митинг изјави дека неговата противкандидатка од редовите на Демократската партија Хилари Клинтон е ментално нестабилна, коментирајќи го нејзиното признание дека доживеала „краток спој“ во аферата со приватните меилови. – Луѓето во оваа земја не сакаат некого кој ќе доживува кратки спојови, изјави Трамп […]
Страница 353 од 365« Прво...330340350«351352353354355 » 360...Последно »