Category: Свет

(Видео) ПОСЛЕДНИТЕ ЗБОРОВИ НА УБИЕНАТА ЖЕНА:Сеуше е тука! Сеуште е тука!

 • August 4, 2016
 • Коментари
Норвежанец со сомалиско потело, е 19-годишниот терорист кој вчера изврши терористички напад во Лондон. Во видеото кое е споделено на социјалните мрежи е гледа моментот кога полицијата го совладува 19-годишниот терорист. Неговата жртва е 60-годишна американка, која почина во локви крв откако тој ја избодел до смрт. -Сеуше е тука! Сеуште е тука, биле последните […]

ЕКСПЛОЗИЈА ВО ПОРТУГАЛИЈА: Уништени над 400 возила

 • August 4, 2016
 • Коментари
Паркингот на португалскиот музички фестивал под отворено небо, „Андансаш”, започна да личи на бојно поле, откако шумски пожар уништи 422 автомобили, пренесува БТА. Полицијата потоа изврши увид на местото, а се уште трае проценката на штетите, коишто се очекува да бидат прилично високи. Музичарот Педру Мештре изјави пред репортерите од ТВИ, дека возилата експлодирале едно […]

(Вознемируачко)ОФАНЗИВАТА ПРИВРШУВА: Руската и Сириската војска ги десеткуваа терористичките редови – погледнете ги снимките од терен!

 • August 3, 2016
 • Коментари
Командите на џихадистичките групации Џејш ел Фатах и Фатах Халаб одлучиле да ја стопираат планираната офанзива во шест етапи, како би можеле да ги разгледаат следните чекори на фронтот откако нивните сили се десеткувани од страна на Руската Авијација и Сириската армија   Според последните извештаи, само на линијата на фронтот загинале преку 300 терористи […]

СТРАШНО ВООРУЖУВАЊЕ: Погледнете со какво поморско вооружување располага Кина – воени вежби поради тензиите со САД!

 • August 3, 2016
 • Коментари
Кина одржува големи воени вежби со „жива муниција“ во Источното Кинеско Море, во кои се вклучени стотици бродови и подморници од сите флоти на Народната Ослободителна Армија. Вежбата во која се вклучени флотите од Источното, Северното и Јужното Кинеско море вежбаа офанзивни и дефанзивни маневри, како и тестирање на капацитетот на морнарицата. Во вежбата се […]

(Видео)ДРАМА ВО ДУБАИ: Експлодираше авион со 270 патници

 • August 3, 2016
 • Коментари
Авион експлодираше во Дубаи, а се работи за летало на компанијата Емирати. Авионот експлодирал додека слетувал денеска на аеродромот. Хорор го потресе светот. Авион експлодираше во Дубаи, а се работи за летало на компанијата Емирати. Авионот експлодирал додека слетувал денеска на аеродромот.Според првите информации авионот ЕК521 се урнал околу 12:45 часот по локално време, а […]

ЕКСТРЕМНО ВОЗНЕМИРУВАЧКИ СНИМКИ: Сириската опозиција поддржана од САД се изживува над мртвите тела на руските пилоти!

 • August 1, 2016
 • Коментари
Откако беше срушен рускиот воен хеликоптер, низ социјалните мрежи се раширија видео клипови, на кои се гледа како радикалите во Сирија се изживуваат врз телата на загинатиот екипаж. Рускиот Ми-8 е срушен откако доставил хуманитарна помош во Алепо и се враќал кон базата. Официјална Москва потврди дека загинале сите петмина кои летале во него. -Во […]

(Вознемирувачко)ГОРНИОТ МУ ДАВА НА СЕКОЈ ПО ЗАСЛУГА: Убиена гнасата која обезглави 12-годишно момче од Сирија!

 • July 31, 2016
 • Коментари
Командосите на сириската армија го ликвидирале Омар Салху, еден од командантите на терористичката групација Нуредин аз-Зинки кој одигра клучна улога во обезглавувњето на 12-годишното момче, кое терористите го обезглавија бидејќи се сомневаа дека бил симпатизер на сирискиот претседател Башар ал-Асад   Момчето живеело во еден од палестинските логори во близина на Алепо, а Салхо беше […]

ПОЛИЦИСКИТЕ СЛУЖБЕНИЦИ ЛИШЕНИ ОД ОВЛАСТУВАЊАТА: Полицијата во Чикаго уби тинејџер во украден автомобил

 • July 31, 2016
 • Коментари
Двајцата припадници на полицијата во Чикаго кои го убија осомниениот афро-американски тинејџер се лишени од полициските овластувања иако истрагата е сеуште во тек, пренесува АП. Двајцата припадници на полицијата во Чикаго кои го убија осомниениот афро-американски тинејџер се лишени од полициските овластувања иако истрагата е сеуште во тек, пренесува АП. -Полицајците ги прекршија правилата на […]

ТРАМП СЕ ЗАГЛАВИ ВО ЛИФТ: Го спасуваа пожарникари

 • July 31, 2016
 • Коментари
Републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп бил спасен од лифт што се заглавил меѓу првиот и вториот кат во хотел во Колорадо Спрингс, јавува локалната противпожарна служба. Оттаму се наведува дека добиле повик во петокот околу 13.30 часот по локално време да се спасат десетина лица меѓу кои и Трамп, што биле заглавени […]

ВНИМАВАЈТЕ ОВАА Е ИГРА НА ЦИА: Преку ловот на покемони ЦИА изработува детални карти

 • July 31, 2016
 • Коментари
Воени и разузнавачки експерти предупредуваат дека играта Pokem GO сето тоа е „масло“ на американските специјални служби. Oваа наизглед невина игра е стратешки опасна и во Русија најверојатно ќе биде забранета . “Авторите на играта се поврзани со Гугл, а Гугл е финансиран од официјален фонд на ЦИА, пишува експертите , а пренесува весникот „Комсомољскаја правда“. […]
Страница 365 од 368« Прво...340350360«363364365366367 » ...Последно »