Category: Свет

НОВА ЕСКАЛАЦИЈА НА СУДИРИТЕ ВО СИРИЈА: Турската армија влезе во Сирија за да го симне од власт Асад, моменти откако беше ослободено Алепо!

 • November 29, 2016
 • Коментари
Реџеп Таип Ердоган изјави дека турската армија влегла во Сирија за да му стави крај на владеењето на сирискиот претседател Башар ал-Асад, кого го обвини за тероризам и рече дека е причина за смртта на илјадници Сиријци. „Влеговме (во Сирија) за да му ставиме крај на владеењето на тиранот ал-Асад, кој тероризира преку државата. (Не […]

(Видео)ХЕРОИНИТЕ ЗА КОИ РЕТКО СЕ ЗБОРУВА: Жените кои ја ослободуваат Сирија и Ирак од терористите на ИСИС!

 • November 29, 2016
 • Коментари
Војната во Сирија зафати милиони цивили, практично и да нема жени во земјата кои не се зафатени од тешкотиите. Некои од нив одлучија да земат оружје и да им се спротивстават на терористите, рамо до рамо со мажите, бранејќи ја нивната татковина и нивните животи. Женската воена единица „Беин Накхреин“ служи како дел од Демократските […]

СИРИСКИ ГЕНЕРАЛ ПРЕДУПРЕДУВА: Европа и САД го пуштија волкот, сега ќе им ги изеде кокошките – ќе зажалат поради тоа!

 • November 29, 2016
 • Коментари
Велика Британија, Франција, Америка, Израел и Саудијците решија да ја поделат Сирија иако имаат многу различни интереси. Верувам дека европските народи ќе имаат најмногу штета ако се распадне Сирија. Американците и Европејците се како пастир што го пуштил волкот во својот дом. Тој волк извесно ќе му ги изеде сите кокошки и овци, вели Хасан […]

РУСИЈА ОСЛОБОДИ 80.000 ЦИВИЛИ ВО АЛЕПО: Западот во паника поради ослободувањето бара зголемени санкции за Русија!

 • November 29, 2016
 • Коментари
Во текот на ова и изминатата недела дојде до голема победа на Сириската армија поддржана од Руското воздухопловство во ослободувањето на истокот на Алепо, дозволувајќи хуманитарна помош да биде доведена до десетици илијади цивили кои живеат во овој дел од градот, информираат од Руското министерство за одбрана „Во изминатите неколку дена, добро планираната и прецизна […]

ШОКАНТНИ ОТКРИТИЈА: Бразилските власти се виновни за смртта на фудбалерите?

 • November 29, 2016
 • Коментари
Најмалку 76 патници, од кои 19 фудбалери, загинаа ноќеска на кобниот лет во падот на авионот во Колумбија. Во него се наоѓале 22 фудбалери на бразилскиот прволигаш Чапекоенсе, а тројца се однесени во болница и нивната состојба е тешка. Патувале за Меделин на финалето на Копа Судамерикана. Она што го шокираше целиот Бразил е тоа […]

САРДИСАНИ ОД СИТЕ СТРАНИ: Руските авиони повторно ќе полетуваат од воената база во Иран!

 • November 26, 2016
 • Коментари
Русија може ако има потреба да ја користи авио-базта во Хамадан, Иран ако носачот на авиони „Адмирал Кузњецов“ се оддалечи од сирискиот брег со што неговата палуба нема да може да се користи за изведување на удари на терористите во Сирија, изјави шефот на комитетот на Советот на Федерацијата за одбрана и безбедност Виктор Озеров […]

ПАРАДИРААТ СО АМЕРИКАНСКО ОРУЖЈЕ: Терористите во Сирија веќе не го ни кријат високософистицираното оружје добиено од САД!

 • November 26, 2016
 • Коментари
Членовите на сириската терористичка група „Ансар ел ислам фронт“ во неодамна објавената снимка парадираат со противвоздушни проекти кои се лансираат од рамо. Ова е прв пат вакво оружје да биде забележано кај џихадистичката група Џихадистите тврдат дека имаат „голем број“ на роектили СА-7 „стрела 2“ која „Слободната сириска армија“ и „Ансар“ имаат намера да ги […]

ОВА Е ПОСЛЕДНИОТ ГОВОР НА ФИДЕЛ КАСТРО: Последниот говор на „Ел Командате“ со кој си ја најави својата смрт!

 • November 26, 2016
 • Коментари
Лидерот на кубанската револуција, Фидел кастро кој што почина доцна синоќа, ја предвиде својата смрт, која буквално ја најави во април оваа година пред неговиот 90-ти роденден. Тогаш Кастро присуствуваше на свеченото затварање на конгресот на Комунистичката партија, каде од членовите беше пречекан со бурни аплаузи. -Наскоро ќе наполнам 90. години. Наскоро ќе бидам како […]

РУСКИ АВИОНИ ГАСНАТ ПОЖАРИ ВО ИЗРАЕЛ: Се продлабочува Руско-Израелската соработка!

 • November 25, 2016
 • Коментари
Министерството за вонредни ситуации на Русија испрати во Израел два амфибиски авиони БЕ-200 за гаснење на пожари, соопшти ресорното министерство. Тие веќе слетале на аеродромот во Тел Авив Организирана е соработка со локалните власте, се очекува наскоро руските специјалисти наскоро да почнат со гаснење на пожарите. „Соработката со израелската страна беше организирана уште пред доаѓањето […]

РУСИЈА И ТУРЦИЈА ЈА ЗАЦВРСТУВААТ СОРАБОТКАТА: Путин и Ердоган договориле засилена борба против тероризмот, но и зголемена трговска соработка!

 • November 25, 2016
 • Коментари
Претседателите на Русија и Турција, Владимир Путин и Реџеп Таип Ердоган разговарале за можните начини за решавање на сириската криза и договориле продолжување на дијалогот на ниво на министерства за надворешни работи, одбрана и специјални служби поради координирање на борбата против меѓународниот тероризам, соопштува прес-службата на Кремљ. Како што се соопштува, телефонскиот разговор е одржан […]
Страница 392 од 409« Прво...360370380«390391392393394 » 400...Последно »