Category: Свет

ЦИА ЈА СИМНА ОЗНАКАТА ЗА ТАЈНОСТ НА 13 МИЛИОНИ СТРАНИЦИ: Објави таен документ за НЛО над Хималаите

 • February 3, 2017
 • Коментари
Објавените податоци меѓутоа не се однесуваат само на вообичаените аналитички извештаи, конечно се појави и популарното  „Досие Икс“, односно документ за истражувањата на појавувањата на Неидентификуваните летечки објекти. Архивата на ЦИА  покажува дека американските шпиони не биле заинтересирани само за феноменот НЛО во границите на САД туку и во Западна Европа и над Хималаите. Во […]

МЕЛАНИЈА НЕ СЕ ВРАТИЛА ОД ЊУЈОРК СЕУШТЕ: Првата дама не е видена 12 дена!

 • February 2, 2017
 • Коментари
Од доаѓањето на Доланд Трамп за претседател на САД, западното крило на Белата куќа е непресушен извор на новости, но Источното крило наменето за Првата дама буквално е во мрак. Минаа 12 дена откако јавноста последен пат ја виде Меланија Трамп, која планираше да го подели своето време меѓу Вашингтон и Њујорк, каде нивниот син […]

ТРАМП НЕ ПРОСТУВА: Еве како и се одмазди на Ким Кардашијан!

 • February 2, 2017
 • Коментари
Семејството Кардашијан помина неколку дена на одмор во Костарика, а по враќањето во Америка ги дочека непријатно изненадување. Кога слетале на аеродромот во Лос Анџелес, ги дочекале претставници на имиграционата служба, кои детално го прегледале авионот и ги испрашувале патниците, вклучувајќи ги Ким Кардашијан, нејзините сестри Клое, Кортни и Кајли, мајка и Крис Џенер, како […]

КЕЛИ: Ѕидот кон Мексико ќе биде изграден за две години

 • February 2, 2017
 • Коментари
Американскиот секретар за државна безбедност Џон Кели денеска изјави дека се надева оти ѕидот долж јужната граница на САД со Мексико ќе биде завршен во рок од две години. – Ѕидот прво ќе биде изграден таму каде што е потребно, а потоа и останатите делови. Така јас гледам на тоа. Навистина се надевам дека ќе […]

СИТЕ ЈА ЗАБЕЛЕЖАА:Каде води „тајната“ врата во канцеларијата на Трамп

 • February 2, 2017
 • Коментари
Новиот американски претседател Доналд Трамп неодамна ја прими во Белата куќа британската премиерка Тереза Меј. Она што на многумина им падна во очи откако беа објавени фотографиите од оваа посета беше тајната врата во претседателската канцеларија. По разните шпекулации кои почнаа да сешират по социјалните мрежи, Мирор објасни дека оваа врата воопшто не е тајна, […]

ФРЦ: Во тек е масовно разрешување на кадрите на Сорос во Стејт Департментот

 • February 2, 2017
 • Коментари
Во тек е масовно разрешување и егзодус на кадрите на Сорос во Стејт Департментот, пишува во својата анализа претседателот на Советот за семејни студии (ФРЦ) од Вашингтон, Тони Перкинс. -Стејт департментот без Сорос не може да биде во тек. Неодамна, Стејт департментот беше зафатен со масовен егзодус на високи функционери. Најзначајна беше оставката на Патрик Кенеди, […]

ТРАМП НА МОЛИТВЕНИОТ ПОЈАДОК:Америка веќе нема да ги користи нациите низ светот

 • February 2, 2017
 • Коментари
Американскиот претседател Доналд Трамп на денешниот национален молитвен појадок во Вашингтон изјави дека „светот е во проблеми“. -Светот е во проблеми, но ние тоа ќе го средиме, ок? Јас тоа го работам, ги поправам работите, нагласи Трамп. На појадокот тој додаде дека неговата држава „буквално ја искористува секоја нација во светот“. -Тоа веќе нема да […]

КРИС СМИТ: Со пари на американски граѓани Сорос финансира поранешни комунисти за да сруши демократски избрана власт во Македонија

 • February 2, 2017
 • Коментари
„Поглед на Вашингтон“ е една од најслушаните радио емисии во САД, која се пренесува на стотици радио станици низ цела Америка. „Американците ќе бидат шокирани кога ќе дознаат дека Сорос во соработка со американската Влада преку УСАИД финансирал левичарски организации како и поранешната комунистичка партија во Македонија, со цел да ја сруши конзервативната Влада, која […]

ПАРАДОКС: Обама ги бомбардираше, а сега го обвинуваат Трамп

 • February 2, 2017
 • Коментари
Демонстрациите и хистеријата по забраната на Трамп за влез на мигранти во САД претставуваат лицемерна политика на остатокот од администрацијата на Клинтон. На дело се двојни стандарди. „Пет од седум земји кои што се опфатени со уредбата на Трамп за заштита на САД од радикалните исламисти, ги бомбардираше Обама“ констатира за Спутник политичкиот аналитичар Александар […]

ОТВОРЕНА ИСТРАГА ЗА РАБОТАТА НА БЕЈЛИ ВО МАКЕДОНИЈА: Американскиот конгрес отвори истрага за работата на Бејли и бара негово разрешување!

 • February 2, 2017
 • Коментари
Водечкиот американски републикански конгресмен Кристофер Смит најави истрага за политизирањето на улогата на американската амбасада во Македонија и го повика новоименуваниот државен секретар Рекс Тилерсон да го разреши амбасадорот Џес Бејли. На чело на група од шест републикански конгресмени, Смит уште во средината на јануари побарал обаснување од амбасадорот Бејли за обвинувањата дека амбасадата во […]