Category: Свет

ГЛАСАЧКА ИЗМАМА ВО САД: Исти луѓе гласале на повеќе места, мртви гласачи, мигранти и бегалци!

 • February 13, 2017
 • Коментари
Високиот советник на претседателот на САД Стефан Милер изјавил дека е детектирана гласачка измама во последните избори за претсдател на САД, каде што се забележани гласови на мртви луѓе и недржавјани на земјата кои гласале Гласачка измама се случила на последните претседателски избори во САД, а забележани се случаи на гласови од мртви луѓе и […]

(Видео)ПУКНА БРАНА: Втората најголема брана во Калифорнија почна да истекува, наредена итна евакуација на населението!

 • February 13, 2017
 • Коментари
Наредба за евакуација на граѓаните на градот Оровил во околината Јуба во Калифорнија, приситгна откако преливникот кој се користи само во итни вонредни ситуации, почнал да напукнува Комбинираната популација на областите кои се зафатени од текот на водата, е околу 100.000 луѓе. Калифорнискиот департман за водни ресурси наредил итна евакуација на граѓаните во правец на […]

Нуди работа за плата од 9.000 евра и три месеци одмор, но никој не му ја прифаќа

 • February 12, 2017
 • Коментари
Рурален општ лекар во Нов Зеланд нуди 115.000 eвра годишна плата, односно над 9.000 евра месечна, за да привлече болничар кој би му помагал во работата. Меѓутоа, по две години отворен оглас, работното место сè уште му стои празно. Д-р Алан Кени е еден од сопствениците на медицинска ординација во градот Вајкато на еден од […]

ПРОТЕКОА НОВИ ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦИА: Американските разузнавачи користеле видовити луѓе

 • February 12, 2017
 • Коментари
Документите на американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА) од кои е симната ознаката тајност, откриваат дека разузнавачките служби на САД отишле до таму што користеле лица со телепатски способности за да дојдат до информација. ЦИА се занимавала со абнормални активности. Според документите од кои е симната ознаката тајност, ЦИА ги користела тие видовити луѓе за да […]

ПРОЦЕСОТ ВЕЌЕ ПОЧНА:Со Трамп американската империја ќе падне, вели човекот што го предвиде падот на СССР

 • February 12, 2017
 • Коментари
Социологот што го предвиде падот на Советскиот Сојуз во декември предупреди дека американската глобална моќ е во фаза на брзо слабеење под раководство на Доналд Трамп – и дека таа целосно ќе пропадне додека тој е во Белата куќа. Сега вели дека процесот веќе почнал. Норвешкиот професор Јохан Галтунг е познат како „татко“ на мировните […]

КОНГРЕСМЕНСКА ПРЕПИСКА ЗА МАКЕДОНИЈА: Дејв Трот му одговори на Рорабакер и му порача да не ја подрива сувереноста на Македонија!

 • February 9, 2017
 • Коментари
 Наш заеднички интерес е суверена и силна Македонија. Ние мораме да ја поддржиме ваквата Македонија наместо да го поткопуваме нашиот важен сојузник, изјави конгресменот Дејв Трот, копретседавач на бипартиската конгресна комисија за Македонија и Македонците во САД.  Трот,  по средбата со претставници на Обединетата македонска дијаспора во САД, порача дека Македонија била и е клучен […]

ТРАМП ЛУТ: Нордстром“ ја прекина соработката со Иванка

 • February 9, 2017
 • Коментари
Доналд Трамп на Твитер ја нападна трговската компанија за луксузни стоки „Нордстром“ поради исфрлањето од продажба на модната линија на неговата ќерка Иванка, оценувајќи го тој потег како „многу неправеден“. – „Нордстром“ многу неправедно се однесуваше кон мојата ќерка. Таа е прекрасна личност. Секогаш ме поттикнува да го направам правилниот потег, напиша американскиот претседател. Тој […]

ШВАРЦЕНЕГЕР ДО ТРАМП: Да договориме состанок, па да ти ја расцепам главата!

 • February 9, 2017
 • Коментари
Познатиот актер и поранешен гувернер на Америка, Арнолд Шварценегер не се откажува од јавната кавга со американскиот претседател Доналд Трамп. Имено, кавгата ја започна Трамп минатиот месец, откако коментираше дека риалити шоуто „The Apprentice” има слаба гледаност откако актерот го води. Претседателот некогаш беше ѕвезда на оваа шоу програма, а сега тука е Шварценегер, кого […]

МЕЛАНИЈА ЛУТА: Бара 150 милиони долари оштета од популарниот медиум поради навреда

 • February 7, 2017
 • Коментари
Првата дама на САД, Меланија Трамп, повторно поднесе тужба против Daily Mail поради претходно напишаните тврдења дека работела како ескорт дама. Адвокатите од сопругата на претседателот на САД овој пат тужбата ја поднесоа во Њујорк. Како што пренесува The Guardian, Меланија Трамп пред тоа поднесе тужба против Mail Media Inc во Мериленд, но судијата пресуди […]

Трамп да ги објави информациите на ЦИА за Украина, повика Оливер Стоун

 • February 6, 2017
 • Коментари
Оскаровецот режисерот Оливер Стоун го повика претседателот на САД, Доналд Трамп, да ги објави тајните документи за украинскиот конфликт.   Стоун во интервјуто за руската телевизија Прв Канал, вели дека граѓаните на САД не се запознаени со реалната ситуација во Украина. -Доколку сум јас Трамп, би ги објавил сите информации за Украина. Би ги објавил и […]