August 13, 2020, 7:13 pm

Само Трамп ги знае тајните на Никола Тесла?

Идниот претседател на САД, Доналд Трамп, можеби е единствениот човек кој ги знае сите тајни на Никола Тесла, со оглед на тоа што неговиот чичко бил на чело на комисијата на ФБИ што ги истражувала запленетите документи по смртта...

ХАКЕРИ ГО ПРЕВЗЕЛЕ ТВИТЕР ПРОФИЛОТ НА СОНИ: Објавиле дека Бритни Спирс починала

Твитер профилот на Сони Мјузик е хакиран, а хакерите објавиле неколку лажни вести, меѓу кои и дека познатата пејачка Бритни Спирс починала, соопшти денеска компанијата. Медиуми веднаш почнаа да ги пренесуваат „твитовите“: „RIP @britneyspears”, „#RIPBritney 1981-2016″… Претставникот на Сони потврди дека...

МИНИСТЕРОТ ЗА ОДБРАНА НА ИЗРАЕЛ БАРА ОД ЕВРЕИТЕ ДА ЈА НАПУШТАТ ФРАНЦИЈА

Министерот за одбрана на Израел Авигдор Либерман ги повика своите сонародници кои живеат во франција да ја напуштат таа земја, и тоа во пресрет на конференцијата за блискоисточен мир, соопштува ,,Ерусалим пост“. „Дојде времето кога Евреите треба да ја напуштат...

ТРАМП: ОН е само добар клуб за забава

Обединетите нации имаат голем потенцијал, но моментно тоа е клуб каде луѓето се среќаваат, зборуваат и добро се забавуваат, наведе новоизбраниот американски претседател Донал Трамп. Тој на Твитер оцени дека тоа е „многу тажно“.

ТУРЦИЈА ЌЕ ГО НАПУШТА НАТО: Западот во грч откако Ердоган прогласи дека повеќе нема големи интереси во ЕУ и се фокусира на Русија и...

Зближувањето на Москва и Анкара предизвика сериозна загриженост на Западот, бидејќи понатамошните развои на настаните помеѓу двете земји би можело да доведе до излез на Турција од НАТО и да означи огромен надворешнополитички успех на Русија, пишува „Франкфуртер алемајне...

Почина поп ѕвездата Џорџ Мајкл

Поп пејачот Џорџ Мајкл починал во својот дом на 53 годишна возраст, информираше неговиот публицист - пренесува Би-Би-Си Пејачот живееше во Оксфордшир, Англија. Не се пријавени никакви сомнителни причини за неговата смрт, пренесува Би-Би-Си. Роден е во Лондон како Георгиос...

МАЈКАТА НА УБИЕЦОТ ОД БЕРЛИН: Со син ми во гроб ќе отиде и голема тајна

Со ликвидацијата на Амис Амри не може да се помири и неговиот брат Неколку дена по неговата ликвидација се јави и мајката на терористот од Берлин.Таа вели дека со убиството на нејзиниот син ќе отиде во гроб и една голема...

(Видео)ПРВ ПАТ ОД ПОЧЕТОКОТ НА ВОЈНАТА: Христијаните во Алепо го слават Божик по ослободувањето на градот!

Прв пат од почетокот на војната, христијаните кои живеат во Алепо на отворено го слават Божик. За многумина овој празник ќе биде посебен: соништата за мирен живот најпосле се исполнија. Во градот сеуште се живи сликите од исламисти кои вршеа...

ИВАНКА ТРАМП ВЕРБАЛНО НАПАДНАТА: Патник исфрлен од авион

Еден патник е изваден од авион на компанијата Џетблу на меѓународниот аеродром ЏФК во Њујорк, откако вербално ја нападна Иванка Трамп, ќерка на новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп. -Твојот татко ја уништува нашата земја. Зошто е таа на нашиот лет?...

ФБИ ПРЕДУПРЕДУВА: Поголема внимателност поради закани од ИД

ФБИ ги предупреди локалните полиции ширум САД дека симпатизери на ИД и понатаму повикуваат на напади врз цркви и други места каде за време на празниците ќе се соберат голем број луѓе. Предупредувањето е дадено по објавување листа на американски...
- Advertisement -

Latest News

Република Српска уплати аванс за навреме да обезбеди од руската вакцина

Република Српска и понуди аванс на Русија со цел навремено да обезбеди вакцина против коронавирусот, рече премиерот на Република...
- Advertisement -

Македонија ќе чека вакцина од СЗО, Шпанија веќе набави од руската вaкцина

Првата вакцина во светот прoтив коpoнарниот вирус Спутник V, како и други руски препарати за бopба прoтив пaндемијата, ќе биде достапна во Шпанија. Како што...

Земјотрес регистриран во пехчевското епицентрално подрачје

Скопје, 13 август 2020 (МИА) – Земјотрес чиј епицентар се наоѓа 105 километри југоисточно од Скопје и потекнува од пехчевското епицентрално подрачје регистрирала денеска...

Над 100.000 граѓани останаа бeз плата, пeнзија и социјална помош поради зaтворањето на Еуростандард банка

Над 100.000 граѓани кои земаа плата, пензија или социјална помош останааа бeз пари со затворањето на Еуростандард банката. Не можат да си...

Зaев и Аxмети се договориле?: Зaврши работнaтa срeдбa помeѓу СДСМ и koaлицијата „Мoжеме“ и ДУИ

Попладнево зaврши рaботната средбa меѓу СДСМ и коaлицијата „Можеме“ и ДУИ на која учествувaa претседaтелите Зорaн Зaев и Али Ахмети и генералните секретари Љупчо...