Category: Социјални Мрежи

МАЈКА НИЗ СОЛЗИ СО СОВЕТ ДО СИНОТ: Животот е суров овде сине, земи го пасошот и оди надвор, барај убав живот за себе…

 • July 22, 2018
 • Коментари
Сметки еден куп. Фрижидерот речиси празен. Куќата дува од секоја страна. Крпиш дупка по дупка. Кратко кажано, крпен живот… „И се беше убаво. Изгледаше како дека ќе трае за век. Јас работа, сопругот работа. Ни се роди едно, па после уште едно дете. Почнавме куќа. Полека, без брзање, малку по малку. Едната плата одеше за […]

ИЗНЕРВИРАЈ ГО КОМШИЈАТА: Скопјани му го блокирале автомобилот на комшијата со контејнери

 • July 22, 2018
 • Коментари
Фотографија на автомобил блокиран со четири контејнери стана хит на „Твитер“. „Претпоставувам дека треба прилично да си наку*чен за да фатиш да буткаш контејнери во 9 наутро само за да затвориш нечиј автомобил“, стои во коментарот покрај фотографијата. Фотографијата е направена во Скопје.

(Видео)ЌЕ ВИ ГО ЗАМАТИ УМОТ: Провокативни фотографии на најжешката водителка во светот

 • July 22, 2018
 • Коментари
Водителката на временска прогноза од Аргентина Сол Перез објави провокативни и „Жешки“ фотки на Инстаграм, на воодушевување на нејзините фанови. Атрактивната Сол веќе долго време се фали со титулата најсексапилна водителка на светот. Оваа титула Сол редовно ја оправдува на социјалните мрежи. Сексапилната водителка е во состојба и од подготовката на појадокот да направи еден […]

ЕКС-ЗАМЕНИК МИНИСТЕР ОД СДСМ: Парите воопшто не се трошат на иновации, едноставно се крадат од буџетот на државата!

 • July 22, 2018
 • Коментари
Поранешниот заменик министер за Внатрешни Работи и началник на 5-та управа за следење во времето на Владата на Хари Костов и Бучковски, Томче Милошевски на својот Фејсбук профил објави статус во кој обвинува дека парите од Фондот за Иновации воопшто не се трошат на проекти, туку само се испумпуваат од буџетот или како што вели […]

ЗАЕВА И ЧИФЛИГАНЕЦ ЈА „ОБЕДИНИЈА“ МАКЕДОНИЈА: Внуката на Заев и синот на Чифлиганец нуркаа и порачаа „Македонија ВЕП“

 • July 22, 2018
 • Коментари
Парот Ева Заева и Душко Чифлиганец веројатно се најдобар пример за тоа колку добро функционира врската помеѓу СДСМ и транзиционата олигархија. Веројатно и универзумот така посакал, синот на транзициониот олигарх Ванчо Чифлиганец и внуката на премиерот Зоран Заев да бидат олицетворение колку добро функционира врската помеѓу бизнисот и политиката. Имено парот Заева-Чифлиганец, однос Душко Чифлиганец […]

ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СДСМ СО КРИТИКА ДО ВЛАСТА: На наградни игри за приватни пари не смеат да учествуваат блиски на вработени, не пак за државни пари!

 • July 21, 2018
 • Коментари
– На обични наградни игри (Рамстор, Веро и милион други), кај што се работи за приватни пари, не смеат да учествуваат вработените и нивните семејства, а не пак на тендери за грантови од илјадници евра државни пари, пишува поранешниот потпретседател на СДСМ Зоран Јовановски на Фејсбук по доделените грантови од Фондот за иновации на компании […]

ЗАЕВ ФАТЕН СО „ОНА НА М…“: Ќе го продаде Мерцедесот, но прво да ја прошета цела Македонија убедувајќи граѓаните дека треба да го променат името

 • July 21, 2018
 • Коментари
Зоран Заев повторно ги ужива плодовите на претходната влада, откако го осуди екс премиерот Никола Груевски на 2 години затвор токму поради набавката на ова возило, фатен е во Гевгелија како се вози во она на М. Социјалните мрежи вријат со коментари и постови токму на оваа тема кои со огромна доза на иронија ги […]

МИЦКОСКИ И НЕЛОСКИ СЕ ПОФАЛИЈА СО НОВ РЕКОРД: 43-минути Средно Водно – Врв пред лидерската средба утре!

 • July 21, 2018
 • Коментари
Членот на ИК Владимир Неловски и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се пофалија со нов временски рекорд во искачувањето на врвот на Водно, објавувајќи фотографија од пристигнувањето на Крстовар попладнево „Наместо претпладне, попладне со нов рекорд: средно водно – крст 43 минути 😁☝️ П.с. се подготвуваме за следната лидерска!! 💪“ – напиша Неловски на ФБ, […]

НЕПРИЈАТЕЛОТ НЕ СПИЕ, РУСИТЕ ДОАЃААТ: Цуцуловски за „руските непријатели“ кои од САД се префрлија на Македонски терен!

 • July 21, 2018
 • Коментари
„НЕПРИЈАТЕЛОТ НЕ СПИЕ, РУСИТЕ ДОАЃААТ! Откако ги средија претседателските избори во САД, Русите се префрлаат на македонски терен, за да ја досуредат досуредената Македонија. Нивна цел била да предизвикаат немири и незадоволства (пропаднатата прослава е нивно дело), како и да влијаат врз непостоечкиот референдум. Убаво нè учеа комунистите дека непријателот никогаш не спие – како […]

ИСЧЕЗНАТО МОМЧЕ ВО СИНГЕЛИЌ: 20-годишно момче последен пат видено на автобуска постојка, блиските бараат помош

 • July 21, 2018
 • Коментари
Изчезнато е 20 годишно момче од Сингелич -Скопско, повеќе од 24 часа не е вратено дома, момчето има говорна мана, облечено е по шорцеви и маичка, кој ќе ги препознае неговиот лик би замолиле да не исконтактирате на број 070 470 824 / 079292999, момчето е забележано последен пат во сингелич на автобуската постојка од […]
Страница 1 од 10112345 » 102030...Последно »