October 16, 2021, 8:13 pm

Социјални Мрежи

(Видео) Брнз ги засука ракавите и направи ајвар: Сезона на ајвар во американската амбасада во Скопје

Денес во американската амбасада во Скопје се правеше традиционалем македонски ајвар. Амбасадорката Брнз ги засука ракавите и печеше и лупеше пишерки, а потоа и пржеше ајвар. „Сезона на ајвар во резиденцијата на нашата амбасадорка со специјалниот “Ред Дог“ ајвар. Кои...

(Видео) Кандидат за градоначалник на СДСМ сликан во стриптиз бар

Се вжештува изборната кампања, а со тоа и експлицитноста на материјалите кои се објавуваат за кандидатите за градоначалници. На социјалните мрежи се шири видео од кандидатот на СДСМ за градоначалник во Ново Село, Ѕвонко Ангелов фотографиран во стриптиз бар и...

(Видео) Почна предизборниот потkyп, ckaндалозна снимка од Битола?

Скандалозно видео е објавено на Твитер на кое се тврди дека е снимен изборен поткуп на СДСМ. Видеото е снимено во битолската населба Баир, а на него се гледаат неколку лица кои носат вреќа за која се тврди дека...

(Фото) Мoжeби дa имaшe чoвeчки жpтви, ќe имaшe oтвopeни oчи

Гневни граѓани на социјалната мрежа Фејсбук реагираат за НЕсанирање на опасностите по животите на граѓаните во населба Кисела Вода. Имено, како што може да погледнете на фотографиите, автомобилите кои што се на паркингот биле оштетени откако дрво паднало врз нив. Граѓаните...

Арсовска со честитка по пoвoд 11 Октомври: Овој ден е пoтceтник за нашата бopбa и нeпoкор, имаме обврска да пpoдoлжиме по тoj пaт

Независниот кандидат за градоначалник на град Скопје, Данела Арсовска на својата официјална Фејсбук страница по повод денешниот празник 11 Октомври напиша честитка која во продолжение ви ја пренесуваме во целост: „11 Oктомври е ден кога започнала нашата борба со бугарскиот...

(Видео) Koгa нeмaш вo глaвaта…: Дара Бубамара ce cнимaлa кaкo влeтyвa вo тyнeл co 160 килoмeтpи нa чac

Дара Бубамара неретко се појавува во медиумите поради своето брзо возење, а сега на Инстаграм се појави слично видео. Дара се возела во својот скапоцен автомобил, а цело време се снимала со телефон додека била зад воланот. Во еден момент...

Спасовски: Co гopдocт и дocтoинcтвo го одбележyвaме 11 Oктoмвpи

– Денеска со гордост и достоинство го одбележуваме 11 Октомври, како еден од најзначајните датуми во нашата историја, како паметник и потсетник дека пред 80 години македонскиот народ ја донесе вистинската одлука – да пристапи кон антифашистичката коалиција, кревајќи...

(Фото) Николоски, Јанчев и Чулев на ocвeтyвaњeтo нa цpквaтa „Свети Димитриј“ во Кавадарци

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски утрово присуствуваше на чинот на осветување на црквата „Свети Димитриј“ во Кавадарци. -Утрово во Кавадарци имав чест да присуствувам на чинот на осветување на црквата ,,Св. вмч. Димитриј”. Митрополитот Повардарски г. Агатангел заедно со Владиката Иларион,...

Поплавен Драмски театар во Скопје, се стравува од можен пожap и сериозни проблеми, претставите откажани на неодредено време

Драмски театар ги откажа своите претстави на неодредено време, откако протекол кровот над сцената по обилните врнежи деновиве. Тие апелираа на социјалните мрежи за побрзо санирање на проблемот со цел да продолжат активностите на вработените во оваа култура институција. -Ви соопштуваме...

(Видео) Хит на социјалните мрежи: Како изгледа кога Цеца и Карлеуша се заедно во „Ѕвездите на Гранд“

Монтажа со Цеца Ражнатовиќ и Јелена Карлеуша од „Ѕвездите на Гранд“ е хит на социјалните мрежи, а оваа сцена дефинитивно нема да имате прилика да ја видите на телевизија. Имено, откако Јелена си замина од „Ѕвездите на Гранд“, Цеца стана...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Teпaчка мeѓy cтpyмичaни – oвa ce дeтaлитe

На 15.10.2021 во 20:20 часот во Полициската станица Неготино било пријавено дека во двор на правно лице бил нарушен...
- Advertisement -spot_img