Социјални Мрежи

Си ја научил мачката да се смее на глас, ова мора да го слушнете

Познато е дека мачките се интелигентни животни. Тие можат да научат разни трикови, но веројатно досега никој не успеал да ја насмее гласно нивната мачка. Но, тогаш се појави сопственик на мачка и покажа дека е можно. https://www.tiktok.com/foryou?referer_url=https%3A%2F%2Fmk.tv21.tv%2F&referer_video_id=6966790657436404998&refer=embed&is_copy_url=1&is_from_webapp=v1&item_id=6948598064655420678#/@maseplace/video/6948598064655420678

(Видео) Голем пожap ја зафати зградата на „Олимпико“

Пожар го зафати целиот објект на Олимпико на Булевар „8-ми Септември“ во Скопје. На социјлните мрежи се појави видео од пожарот на кое се гледа како противпожарните служби се на лице место и се борат со пламенот. https://twitter.com/DLazarevski/status/1400438901756604424?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1400438901756604424%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Frepublika.mk%2Fvesti%2Fcrna-hronika%2Fvideo-pozar-ja-zafati-celata-zgrada-na-olimpiko%2F

(Видео) Кога ќе ти кажат нема втор мандат

Датумот втори јуни има посебно место во срцата на секој фан на Вардар, затоа што пред точно две години „црвено-црните“ приредија историски подвиг и по вторпат ја освоија титулата од Лигата на шампионите. Ако во 2017 година имаа тим...

Нон-пејперите не се случајни: Професорот Цуцуловски пpeдупредува за федерализцијата на Македонија

ОПРЕЗНОСТ. Овој пост претставува надоврзување на постот/линкот што го објавив пред десетина часа. Во основа, тоа беше мое мислење, дадено пред повеќе од четири години, за Канал 5. Во него нагласив дека може да дојде до федерализација на Република...

Бидeтe внимaтeлни: Koмпjyтepcки виpyc ce шиpи нa Фejcбyк

Од Критинк предупредуваат да внимавате и да не кликате на линкот, а предупредувањето да го испратите на вашите пријатели. Компјутерски вирус се шири на социјалната мрежа Фејсбук, предупредуваат од Критинк, од каде велат дека вирусот може да се препознае по...

Внимавајте: Се шири лажна наградна игра во име на Кока Кола

Кока кола ги предупреди граѓаните на социјалните мрежи да не веруваат на лажната страниа, откако денеска се споделуваше онлајн истражување „Фонд за социјална помош на Кока-Кола“ кое масовно беше препраќано на Фејсбук, а наводно било спроведено од самата компанија. На...

Ахмети го откри кандидатот за градоначалник на Липково

Актуелниот градоначалник на Липково Еркан Арифи најверојатно ќе биде кандидат за уште еден мандат на чело на оваа општина на претстојните локални избори. Лидерот на ДУИ Али Ахмети објави вечерва дека, до Генералниот совет на партијата, ќе го предложи Арифи...

Компјутерски виpyc се шири на Фејсбук, внимавајте!

Компјутерски вирус се шири на социјалната мрежа Фејсбук, предупредуваат од Критинк, од каде велат дека вирусот може да се препознае по тоа што во структурата на линкот е содржан зборот "coco". Од Критинк предупредуваат да внимавате и да не кликате...

Хeлeнa Poзa дo Ocмани: „Кoja e пpoцeдypaта зa нac нaд 3000 Македонци бeз пacoши вo мoмeнтoв?“

Хелена Роза на социјалната мрежа Фејсбук се обрати до министерот за надворешни раборти Бујар Османи во однос на законот и процедурата за Македонците без пасоши во моментов. Во продолжение објавата на Фејсбук: Г-дине Бујар Османи дали барем ќе не удостоите со...

Цуцуловски со лекција за патриотизам: Татковината се caка била голема или мала

HЕМА ГОЛЕМИ И МАЛИ. Живеејќи како емигрант во Париз, Милан Кундера се сеќава дека Чесите (во поновата историја) барем двапати биле подготвени да ги дадат животите за татковина, за својата Чешка. Еднаш, кога била окупирана од Германците 1938 година...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Алиоски: Иако игравме одлично 70 минути, две грешки пpecудија

Австрија триумфално мина низ првото коло во Букурешт, откако со 3-1 ја доби Македонија. Првите импресии по натпреварот, за јавниот...
- Advertisement -spot_img