December 8, 2021, 4:14 am

Социјални Мрежи

Хајредини му одговори на Бучковски:„Само со 3aeв е можно да си ocуден и не само да не лежиш во затвop, туку да си специјален...

Откако Бучковски изјави дека Зоран Заев е најдобриот претседател на СДСМ, му реплицираше аналитичарот и поранешниот политичар Џевдет Хајредини. Тој му порача на Бучковски дека само со Заев е можно со правосилна пресуда да бидеш осуден и не само да...

Павле Богоевски до сосптвеникт на „Беса Транс“ – подобро да останеше во дупката и да не се јавуваше

Поранешниот пратеник Павле Богоевски, реагираше на социјалната мрежа Фејсбук, во врска со обраќањето на газдата на „Беса Транс“, пет дена по трагедијата. Богоевски, во статусот му посочи: Пет дена по трагедијата, газдата на БЕСА Транс, Беким Хаџиу конечно излезе од...

Тасевски до сдсмовците: Уште плачете за 3aeB или малку се смиривте?

Морам внимателно да прашам: Уште плачете за Заев или малку се смиривте?, прашува преку статус на Фејсбук актерот Сашо Тасевски. Понатаму тој пишува: Многу се потресовте. Толку се потресовте што дури и моето тврдо срце го омекнавте и растаживте. Ако се смиривте...

Павле Богоевски „pacпали“ по институциите и сопственикот на „Беса Транс“

Не дечко, не е ова тест на Алах, ова беше тест на нашите инспекциски, управни, царински и гранични служби, вели денеска Павле Богоевски поранешниот пратеник, откако со фејсбук статус се јави Беким Хаџиу, сопственикот на превозникот Беса Транс. Хаџиу...

СЕДЕВ СО МУСА ЏАФЕРИ, НО ЗОШТО МЕ СЛЕДАТ: Хоџа од Бeca ги објави тие кои го сликале

Поранешниот министер за земјоделство од Беса, Аријанит Хоџа потврди дека се сретнал со Муса Џафери откако во јавноста беше споделена фотографија од нив двајцата. Тој вели дека не се криел туку се сретнал јавно, но вели дека се...

(Видео) Муцунски со повик: Стоп за вандализмот – да ги чуваме јавните површини во Општина Аеродром

Стоп за вандализмот – да ги чуваме јавните површини во Општина Аеродром. Драги Аеродромци, со преземањето на локалната власт во Општина Аеродром започнавме и со редовно одржување на јавните површини. По барање на локалните жители во населбата Мичурин извршивме итна...

Градоначалникот на Гази Баба со поддршка за кампањата против насилство врз жените

Градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски, денес во просториите на општина Гази Баба оддржа средба со преставници на Здружението на граѓани за заштита на жртви од семејно насилство – Кризен центар “Надеж”. На средбата градоначалникот Стефковски ги информираше присутните...

(Видео) Стојкоски: Депонијата во Ново село е минато, работиме и реализираме

Градоначалникот на Општина Ѓорче Петров, Александар Стојкоски објави дека депонија во Ново село заминува во минатото. -Ветувањата се дела. И депонијата во Ново село заминува во лошото минато. Наместо отпад и чад, чиста околина и простор за ново зеленило. Ние...

(Фото) Стефковски: Заштитата на животната средина е на врвот на моите приоритети

Вечерва бев на терен заедно со инспекциските служби од општина Гази Баба во еко-патрола низ дивата депонија Вардариште. Од вечерва, инспекциските служби од општината ќе бидат на терен и во вечерните часови, се со цел да спречиме согорување и депонирање...

(Видео) Исчистена најголемата дeпонијa во Ѓорче Петров

За една ипол недела, Општина Ѓорче Петров во соработка со Град Скопје ја исчисти дивата депонија во Ново село. Градоначалникот Александар Стојкоски објави дронски снимки од кои се гледа дека местото кое беше натрупано со отпад, кој повремено се палеше,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Бајден по разговорот со Путин ќе се консултира со европските сојузници

Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе разговара за исходот од денешниот руско-американски видео-самит со францускиот претседател Емануел Макрон, германската канцеларка...
- Advertisement -spot_img