October 20, 2021, 8:44 pm

Социјални Мрежи

СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИТЕ РАЗОЧАРАНИ И ГНЕВНИ: Членови и аналитичари вака го коментираат внесувањето на Саздовски и Жерновски во раководството на СДСМ

Вистинска канонада од негативни реакции беа упатени од видни членови на СДСМ и аналитичари блиски до власт кон партијата, по одлуката на истата за нови членови на ЦО да ги именува Чедо Саздовски, поранешен член на ГРОМ и Андреј...

ЗАЕВ ТРОШЕЛ 200 ЕВРА НА ДЕН ВО КАФАНИ: Ова ли е истиот тој Заев што мафташе со ливчиња и сметки од бизони и коњски...

Речиси 35.000 евра, односно преку два милиони денари, или по 200 евра дневно трошел Зоран Заев на ручеци во кафани и ресторани директно од парите на граѓаните на Р.Македонија, покажа системот за транспареност на трошењето на владините функционери   Веднаш зад...

СЕГА ГЛЕДАМ КОЛКУ СУМ БИЛА ГОЛЕМА: Можев да бидам Фросина, да се реванширам и да ги гонам кривично!

Професорката по уставно право Тања Каракамишева, на својот ФБ профил денес потсети на инцидентот кој се случи минатата година кога на вратата од нејзиниот кабинет членовите на т.н. „Студенски Пленум“ со спреј испишаа „фашист“, а потоа насилно упаднаа во...

(Видео)КРШАЧОТ НА КАЗИНА, СВЕТСКА ЅВЕЗДА: Струмичанецот кој со копач демолираше казино, ѕвезда во светските медиуми!

49-годишниот А.В. од струмичко Василево кој во четвртокот според полицијата со секира искрши 50 апарати во казиното на Сенатор во Струмица, стана познат ширум светот. За него напиша дури и еден од најпознатите спортски медиуми “SPORTbible”. “Изгубил 10.000 евра и искршил...

ЛЕПАК ДУВААТ ЛУЃЕВО, ИЛИ ШТО Е РАБОТАВА: Јоци повторно по СДСМ

Нема ништо од празните зборови на СДСМ за наводното зголемување на просечните плати од 24.000 денари „за прв пат во историјата“, освен манипулација и обид за китење со туѓи перја. Така барем мисли новинарката Јорданка Ивановска - Јоци, која...

И ТИМОНИЕ ЈА СМЕНИ ПЛОЧАТА: Дарко Јаневски на францускиот и евроамбасадорот им порача дека, што и да кажат на крајот Иванов не потпишува

Новинарот Дарко Јаневски уште еднаш жестоко реагираше на директното вмешување на како што тој ги нарекува ,,Европските бирократи’’ во внатрешните работи на Македонија. Тој ги критикуваше евроамбасадорот Жбогар и францускиот абмасадор Тимоние поради нивниот став кон законот за двојазичност,...

ПОСТ КОЈ ГО УРНА ИНТЕРНЕТОТ: Куќата не ми е чиста, пцујам, викам и сум одлична мајка на три деца

Можеме ли на момент да се симнеме од планините со осудување, се запрашала оваа искрена мајка на три деца… Карен Џонсон , мајка на три деца, на својот ФБ профил напишала толку искрено писмо за осудувањето на родителите-и толку добро,...

ЌЕ ВИ ГИ НАСОЛЗИ ОЧИТЕ: Најтажното кутре во Македонија бара дом

Тажни се човечките животни судбини, но тажни се и судбините на животните. Овие прекрасни, беспомошни суштества носат радост во многу семејства. Секој кој чувал куче, знае дека е во вистинска смисла на зборот НАЈВЕРЕН и најлојален пријател. Кучињата знаат со...

ПОМОГНЕТЕ ИМ НА ШТРКОВИТЕ: Поради подранетата миграција, граѓаните се самоорганизираат да им помогнат на штрковите

Граѓаните на социјалните мрежи се организирираат и објавуваат апел за помош на штрковите кои долетаа во земјава, но поради снегот немаат храна. „Апел! Имаме информација од жители на Драчево, Зелениково, Ржаничино, Петровец и други места дека има пристигнато штркови на...

КАДЕ Е ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ: Љупчо Златев се сомнева дека пратеникот Павле Богоевски избегал од државата?

Каде е Павле Богоевски, прашува новинарот Љупчо Златев кој на неговиот ФБ профил објави снимка на која се гледа како пратеникот од „шарената револуција“ вади пасош од џебот на неговото палто. Павле Богоевски фатен со пасош! Дали избега од државата?!...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Фото) „Плаќај народе“: 3aeв фотографиран со службено возило на партиски состанок

Премиерот Зоран Заев, прави злоупотреба на функцијата за изборни и партиски цели. Тој со службен владин автомобил се појави на...
- Advertisement -spot_img