September 28, 2021, 12:30 pm

Социјални Мрежи

ЧЛЕНОВИТЕ НА СДСМ ГИ КИНАТ ЧЛЕНСКИТЕ КНИШКИ: Активистите на СДСМ јавно ги кинат членските книшки, добиваат честитки од сопартијците

Верните членови на СДСМ, кои, не испуштаа ниеден протест и кои сите ги знаат, почнаа да кинат книшки. Јавно, драматично, бесно. Други, нивни сопартијци, им честитаат. Во ниеден учебник за испит не сум сретнала ваков феномен, како Зоран Заев, кој...

ДОЈДЕТЕ, ЌЕ ВИ ДАДЕМЕ СЕНДВИЧ: Форумот на жени на СДСМ со сендвичи ги мотивираше членките да дојдат во Куманово

Поради обезбедување на присуство на вчерашниот марш на жените во Куманово, на кои присуствуваше и Зоран Заев, партиската организација на жените организираше и превоз од повеќе градови на Македонија Форумот на жените на СДСМ вчера организираше марш на улиците на...

ОД ТЕЛЕВИЗИИ, ПРИСУТНИ БЕА УБК: Љупчо Палевски објави фотографии за кои тврди дека се од службите на УБК кои го снимаат народот

Експретседателот на градската организација на СДСМ, Љупчо Палевски, на неговиот фејсбук профил обвини дека од тајната служба, Управата за безбедност и контраразузнавање, го снимале денешниот протест на иницијативата „Ние сме Македонија“, кој се одвиваше на плоштадот Македонија. Палевски, кој протестираше...

ОЛИВЕР МЕТА НА ПОТСМЕВ И КАЈ ЧЛЕНОВИТЕ НА СДСМ: Несериозното барање на Спасовски за снимки од инцидентот, тема за потсмев кај членовите на СДСМ

Откако министерот за вантрешни работи, Оливер Спасовски, прво се сретна со полицијаката која беше нападната додека пајакот го подигал непрописно паркираното возило на Бекир Асани од ДУИ, инаку прв човек партијата во општина Чаир, тој ги слушна и реакциите...

АНТОНИО МИЛОШОСКИ ПОВИКА НА ПРОТЕСТ: Денес во 13.00 часот, семакедонски, достоинствен протест во Скопје

Мирен, СЕМАКЕДОНСКИ, достоинствен протест, 13ч на Плоштадот во Скопје 1. Секој народ има право на својот јазик и своето национално и државно име; 140 држави во светот не’ признаваат како Republic of Macedonia, што е огромен успех. (не дозволете уфрлени...

ИТНО ОСЛОБОДУВАЊЕ НА ПАТРИОТИТЕ: Семејството на Горан Ангелов се заблагодари на огромната поддршка од дијаспората!

Помеѓу барањата за итен прекин на преговорите за името, повлекувањето на законот за двојазичност, дијаспората вчера испорача и барање за итно ослободување на неправедно притворените за случувањата на 27. април минатата година   Дијаспората смета дека луѓето притворени и обвинети за...

„ПАЈАКОТ“ СЕУШТЕ АКТУЕЛЕН: Не стивнуваат реакциите на социјалните мрежи по вчерашната бламажа на МВР

Реакциите на социјалните мрежи не стивнуваат по вчерашната бламажа на МВР, откако по состанокот со повредената полицајка, истата го смени исказот и изјави дека Асани не ја нападнал туку самата се удрила од возило на пајак-службата.   ...

СЕ УНИШТУВА ЗЕЛЕНИЛОТО ВО КАРПОШ: Богоев сече дрва во Карпош на чие место ќе изникне зграда!

Поранешниот директор на центарот за комуникации на СДСМ, Ивор Мицковски повторно со критики до поранешните свои сопартиијци. Овој пат со критикика до градоначалникот на Карпош, Стефан Богоев. Имено тој во предизборието ветуваше мораториум на градењето во општината. СДСМ за време...

ТОНИ МИХАЈЛОВСКИ ЗА НАПАДНАТАТА ПОЛИЦАЈКА: Кога Тодор Петров се повлече од тужбата против Асани, што остана за неа?

Актерот и член на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Михајловски на фејсбук напиша дека е треба да се разбере ситуацијата со полицајката која се повлече и даде изјава дека не била нападната од Бекир Асани од ДУИ туку сама...

(Видео)КУЧИЊА НАПАЃААТ НА ПЛОШТАД: Граѓаните мора да бегаат од агресивните кучиња кои напаѓаат на градскиот плоштад во Скопје

Група кучиња бездомници утрово биле забележани на плоштадот Македонија како лаат и ги вознемируваат минувачите, а според сведочењата на граѓани кои се нашле таму, малку фалело неколкумина од нив да бидат и каснати. https://www.facebook.com/nedelnikrepublika/videos/1711642035523081/
- Advertisement -spot_img

Latest News

Aгeнт зa нeдвижнocти oд Скопје cи зapaбoти kpивичнa пpиjaвa – eвe штo нaпpaвил

Единицата за внатрешни работи – Одделение за криминалистички работи Аеродром и Драчево поднесе кривична пријава против О.С.(47) од Скопје,...
- Advertisement -spot_img