Социјални Мрежи

ПРОДОЛЖУВА КРИМИНАЛОТ НА ЗЛАТКО МАРИН: Кандидатот на СДС за Аеродром рекетирал фирми, ветувал ексклузивни локации за градба и барал пари!

Уште од самиот почеток, кампањата на кандидатот на СДС за Аеродром Златко Марин започна со скандали и афери за корупција, криминал и рекетарство   Како што информираат група граѓани кои своите проблеми ги објавуваат на ФБ страницата „Аеродром во моето срце“,...

СТРУМИЧАНИ ЗАГРИЖЕНИ ЗА БЕЗБЕДНОСТА: Спрема ли кланот Заеви криминална шема за изборите во Струмица!?

Спрема ли кланот Заеви некаква криминална шема во Струмица, прашуваат струмичани, откако денес во трговскиот центар „Глобал“, заедно со шоферот на Трајче Заев продефилира и Сеад Рахиќ, брат на екс-пратеникот од СДС Есад Рахиќ, кој минатата година беше уапсен...

ЗА 100 ГРАМА КАФЕ БАРААТ ГЛАС: Петре Шилегов и СДС максимално ги понижуваат и потценуваат граѓаните!

СДС и Петре Шилегов продолжуваат да ги потценуваат и омаловажуваат граѓаните во Скопје, овој пат преку делење на 100 грама кафе барајќи им го гласот за возврат. Оваа срамна и понижувачка пракса се повторува речиси секој изборен циклус ... во...

ТАТКО НА КАНДИДАТ ОД СДС КРАДЕЛ ДРВА: Таткото на кандидатот од СДС за Василево крадел дрва!

Животот пристигна, но по се изгледа за кого-како. Таткото на кандидатот за градоначалник на општина Василево од СДС, бил фатен како краде дрва на падините на Беласица, за што како што дознаваме од подрачното одделение на МЗШВ најверојатно ќе...

ШЕЌЕРИНСКА ЈА ЗЛОУПОТРЕБУВА И АРМ: Покрај полицијата, СДС ја злоупотребува и Армијата во партиски цели!

По скандалозните злоупотреби на полицијата во партиски цели, Шеќеринска вчера зачекори по патот на нејзиниот партиски колега Оливер Спасовски и започна да ја злоупотребува и АРМ Тоа што на вчерашниот митинг во Гостивар на СДСМ мораше да настапи Радмила Шекеринска...

ДА СЕ ЖИВИ КИРО И ТИТО ВО НЕСВЕСТ БИ ПАДНАЛЕ: Ова е поставката на знамиња на штабот на СДС во Градец

По вчерашните реакции на социјалните мрежи за поставката на знамиња на штабот на СДС во Градец, каде беа истакнати партиското знаме, знамето на бивша СФРЈ и албанското знаме, од партијата денес се обиделе да ја поправат „грешката“

ФЕЈСБУК ТРОЛОВИ КАКО СОВЕТНИЦИ НА МИНИСТЕРОТ ВО МВР: Кога министерството си го третираш како сопствен партиски штаб!

Повеќе од сигурно СДС започна да го третира МВР како партиски депанданс, најверојатно поради непосредната близина до нивниот централен штаб, па за оние за кои нема место во штабот, Оливер наоѓа место во другиот штаб, во МВР Изгледа поради непосредната...

КОМАНДИРИТЕ НАМЕСТО НА РАБОТА, НА ПАРТИСКИ МИТИНГ: Продолжува злоупотребата на МВР и државните ресурси во партиската кампања на СДС!

Четври ден од почетокот на кампањата за локалните избори, а ветувањето на Оливер Спасовски дека полицијата ќе се држи настрана од партиските активности испари во воздухот, откако речиси секојдневна е сликата на која се гледаат партиските кадри вработени во...

ПО ИРЕНА РИСТИЌ, И СТОЈАНЧЕ АНГЕЛОВ СО НАВРЕДИ ДО РОМИТЕ: Стојанче ги моли Ромите да не прават „цигански работи“!

Активистот за правата на Ромите , Дехран Бислим денеска од ромските претставници во Владата и Собранието Самка Ибраимовски и пратеникот Курто Дудуш да преземат мерки со кои кои во јавниот дискурс ќе престане именувањњето на Ромите со погрдниот назив...

ВМРО-ДПМНЕ ОРГАНИЗИРАНО ГО СЛЕДЕШЕ НАТПРЕВАРОТ НА ВАРДАР: Вечерва сме како и секогаш сплотени и братски собрани, но овој пат причината не е политиката, туку...

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Кисела Вода денеска организирано го следеше мечот од Лигата на Европа, во кој Вардар во својата историска сезона, сезона во која што македонски фудбалски клуб прв пат игра есен во Европа. Носителот на советничката...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) За срeќa бaгeрoт се рaсипaл: На грaдeжeн рaбoтник нe му билe исплaтeни плaти па се рeшил да дeмoлиpa згpaдa – штeтaтa е oкoлу...

Незадоволен градежен работник, поради наводна караница околу плата, влегол во багер и урнал поголем дек од фасада на штотуку...
- Advertisement -spot_img