Социјални Мрежи

НЕ ГО ЧЕПКАЈТЕ СЕМЕЈСТВОТО: Антонио Милошоски го крева гласот против декаденцијата и уништувањето на традиционалното семејство!

По повод кампањата која СДС, заедно со соросовите организации и НВО финансирани од УСАИД со цел стигматизирање на традиционалното семејство, и наметнување на хомосексуалните бракови, коментираше и пратеникот Антонио Милошоски Оставете ги семејството и бракот на мира! 🇲🇰 ‪• Прво почнавте...

НА СДС ИМ СМЕТААТ ЖЕНИТЕ МУСЛИМАНКИ: Жестоки напади од мегафоните на СДС кон жените кои носат хиџаб!

Мегафоните на СДСМ/Сорос тргнаа во отворена хајка против сите жени од исламска вероисповест кои од верски причини и лични убедувања носат марама на главата, пишува порталот Журнал.нет. Таков е и доскорешниот шеф на центарот за комуникации на СДСМ Ивор Мицковски. Мегафонот на...

КОЈ ПРЕКУ ФБ ДОШОЛ НА ВЛАСТ, ПРЕКУ ФБ И ЌЕ СИ ОДИ: Јорданка Ивановска – Јоци од поддржувач на „шарените“ стана жртва на штабските...

Отприлика вака работат од штабот на СДСМ. Нема проблем, само вие забавувајте се и лутете ме. Чим, по два месеци власт, стасавте со мене да се бавите, значи имате сериозни проблеми со моите статуси, напиша на Својот Фејсбук профил...

БОРЈАН ШТО НЕ МУ ПИШЕШ СЕГА НА МУКИ?: Двојните стандарди на соросоидните пропагатори!

Борјан на Мухи нема да му напишеш "ќе им се фатиш на педерите"? У уста те кодошка:)

ЗОШТО ВМРО-ДПМНЕ БЕШЕ 11 ГОДИНИ НА ВЛАСТ: Не затоа што биле режим, туку затоа што СДС се неспособни морони

  Дали по само еден месец ви стана јасно зашто ВМРО беше на власт толку долго? Не затоа што беше режим туку затоа што СДСМ се… Дали по само еден месец ви стана јасно зашто ВМРО беше на власт толку долго?...

МАЛКУ ЛИ СЕ ОВИЕ РЕФОРМИ ЗА МЕСЕЦ ДЕНА: Мерцедесот испран, гаражата исчистена…

Мерцедесот испран, гаражата исчистена…. па малку ли се тие реформи за месец и кусур!?!? Мерцедесот испран, гаражата исчистена.... па малку ли се тие реформи за месец и кусур!?!? — Ilija Dimovski (@ilijadimovski) July 4, 2017

СДСМ ДА НЕ ГЛУМАТ „КОРИСНИ ИДИОТИ“ И ДА ГО ИСКЛУЧАТ ЗЕКИРИ: Професорката Астеруд бара СДС да го исклучат Мухамед Зекири од партија!

СДСМ не го делел ставот на Мухамед Зекири за хомосексуалноста, па уште елабориран со поткрепa од религиозни книги, од Куранот? Збориме за оној Зекири кој, онака најслучајно, стана тазе и инстант потпретседател и пратеник на партијата СДСМ? По ваквата...

НА СТРУГА ПЛУЌА ДА ИМАМ: Кампања против загадувањето на Струга – социјалните мрежи вријат со пораки!

Струга полека но сигурно станува најзагадениот град во Европа, откако депонијата која се запали пред неполн месец локаните власти и владата на Р.Македонија сеуште не успеаа да го изгаснат пожарот, ниту да изнајдат решение за дислокација на жариштето на...

ДРАГИ РАШКОВСКИ СО НОВ СИНГЛ АЛБУМ: „Доџи мала да чистимо лом“ во изведба на ген.сек на Владата на Р.Македонија снимена во подрум!

Генералниот секретар на Владата, денес во повеќе комична ситуација наместо да зборува за зголемувањето на минималната и просечна плата, се шеташе во подрумот на Владата и објаснуваше дека бил нерасчистен, заборавајќи дека истата таа владина зграда до минтата година...

СДС ЈА ЗАГУБИ ПОДДРШКАТА ОД АЛБАНЦИТЕ: Арменд Нухиу смета дека СДС ја следат комунистичката логика и во коалицијата имаат Албанци колку за на излог!

На социјалдемократскиот сојуз, исто како Сојузот на Комунистите порано, им било важно да имаат Албанци во партијата за да се покаже како граѓанска партија. Притоа ни тогаш, ни сега, за оваа партија не било важно дали тие Албанци имаат...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Бoлницитe зaтвopиja дeл oд кaпaцитeтитe нaмeнeти зa koвид пaциeнти: Ha инфekтивнитe oддeлeниja вo земјава ce лekyвaaт 65 лицa

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 65 пациенти...
- Advertisement -spot_img