October 19, 2021, 4:50 pm

Социјални Мрежи

АЛАЃОЗОВСКИ ГО УНИШТУВА КУЛТУРНОТО НАСЛЕДСТВО: Аквадуктот претворен во депонија, врв на негрижата на Алаѓозовски за културното богатство

Врв на негрижа за културното богатство, срам за градот и државата е Аквадуктот кај Визбегово, реагираат граѓаните на социјалните мрежи. Изреволтирани од неодговорното однесување на министерот за култура Роберт Алаѓозовски, некои од нив постираат слики на неговиот профил на Фејсбук,...

(Видео)ГРЧКИТЕ НЕО-НАЦИСТИ МАЛТРЕТИРААТ МАКЕДОНЕЦ: Грци малтретираа Македонец затоа што имал налепница „МК“ на камионот!

На фејсбук групата „Македонска Коалиција“, македонските активисти објавија снимка на која се гледа како Грци малтретираат македонски камионџија затоа што на камионот има налепница „МК“. „Вистинското лице на Грција, Македонец нападнато д Грци фашисти само затоа што си ја вршел...

ТРИЧКОВСКИ ПОВТОРНО СО ГОВОР НА ОМРАЗА: Одбележувањето на годишнината на Гоце Делчев било „национално просе*ување“

Провладиниот провокатор и сејач на омраза не додржа да не го искоментира и денешниот голем јубилеј кога станува збор за македонската држава и државност, скандализирајќи го и одбележувањето на 146 годишнината од раѓањето на најголемиот Македонски револуционер Гоце Делчев   Според...

КАКО НАРОДИТЕ ОД ЕКС-ЈУГОСЛАВИЈА ГО КОМЕНТИРАА ПРОТЕСТОТ ВО АТИНА: Нека ги вратат парите, пред да почнат да се*ат!

Денешниот протест во Атина ги натера граѓаните од бившите екс-ЈУ републики да застанат во одбрана на Македонија, коментирајќи ја баналноста на протестите во ситуација кога Грција е една од државите со најголем долг во светот   Еден Босанец, на својот Твитер...

СОПРУГАТА НА ФРЧКОСКИ СО КОМЕНТАР ЗА ПРОТЕСТИТЕ ВО АТИНА: Смешно е Македонија да биде обвинета за иредентизам

Сопругата на универзитетскиот професор и идеолог на СДС Љубомир Фрчкоски, Ирена Фрчкоска на социјалните мрежи ги искоментира протестите во Атина на кои организирани групи на андарти и војска скандираа „Македонија е грчка“ Според Фрчкоска, ако некој треба да биде обвинет...

ВАНКОВСКА СО ВИСТИНСКОТО ПРАШАЊЕ: „На која дрога си ти?“

Универзитетската професорка Билјана Ванковска жестоко реагира на колумната на Борјан Јовановски објавена во грчкиот дневен весник „Неа Селида“, прашувајќи на која дрога е авторот што во написот насловен „Лет во место“ констатира дека „моќта на националистичката халуциногена дрога ја...

КОМАНДАНТ НА УЧК ЌЕ ГРАДИ ВО ОПШТИНА АЕРОДРОМ: По пет години упорност, Златко Марин даде дозвола за градба на деловен објект на командант од...

По пет години упорност, фирмата „Бибај“ , инаку во сопственост на командант од 2001-та од Тетово, благодарение на градоначалникот на општина Аеродром од редовите на СДС Златко Марин, успеа да добие дозвола за градба   Како што информираат граѓаните на социјалните...

ШАЛТЕРСКИ ПОКЛОН: Како во Македонија се чека на шалтер?

„До кога вака ќе се клањаат луѓе на шалтер? #ПрашањаКоиМеМачат“, гласи твитот кој со брзина на светлината се прошири на Твитер Погледнете: До кога вака ќе се клањаат луѓе на шалтер? #ПрашањаКоиМеМачат pic.twitter.com/HNetwBqCg5 — катаринастопареска (@kataNAtase) February 1, 2018

БИТОЛА ОД ВАС Е ТАКВА: Кандидатот за пратеник на СДС од дијаспората, гневен на владата на Заев која потроши 1.2 милиони евра за филм...

Кандидатот за пратеник на СДСМ од дијаспората, Зоран Ивановски, по потекло од Битола, на својот фејсбук профил ја нападна својата матична партија дека не може да одвои доволна сума на пари за санација на Официрскиот дом во Битола, туку...

ДИРЕКТОР НА УЧИЛИШТЕ ПЦУЕ КАКО КОЧИЈАШ: Кадарот на СДС без основа култура – гнасна преписка на директорот пред учениците!

Едно од основните начела врз кои се базира образованието и функционирањето на едно училиште е воспитување за општи културни и цивилизациски вредности. Меѓутоа овие вредности како да не важат за Директорот (раководител) на ПОУ „Гоце Делчев“ н. Три Чешми,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Арсовска на средба со претставници од движењето Полио Плус

Независната кандидатка за градоначалник на Град Скопје, Данела Арсовска оствари средба со претставниците од движењето Полио Плус. На средбата,...
- Advertisement -spot_img