December 8, 2021, 4:16 am

Социјални Мрежи

(Видео)КОЛЕКТИВНАТА МИЗЕРИЈА ВО ЕДНА СНИМКА: Возило на брзата помош со болно дете не може да се пробие низ гужвата на Клинички центар!

„Возило со болно дете се пробива низ Клиничкиот центар. NO COMMENT. Не казнени поени, за овие поголема казна треба“ - гласи коментарот на видеото објавено на социјалните мрежи на кое може да се види целата мизерија на Македонското општество...

НЕЗАКОНСКИ АКТИВНОСТИ ВО ОПШТИНА АЕРОДРОМ: Градоначалникот си поставил директорка на училиште по свој ќеиф, наместо согласно закон!

Градоначалникот на општина Аеродром си поставил директорка на основното училипте „Александар Македонски“ по негов мерак, без притоа да ги провери законските прописи и правила   Како што информираат граѓаните на општината на социјалните мрежи, Златко Марин поставил директорка на основно училиште...

НОВИНАРОТ НА МТВ ЌЕ ЈА ЗЕМЕ ПРАВДАТА ВО СВОИ РАЦЕ: Внуката на новинарот Ќамили во тешка состојба поради хаосот во здравството!

Новинарот во МТВ Реџеп Ќамили ја потресе македонската јавност со својот фејсбук пост. Тој најави тужба против детската клиника, бидејќи неговата внука од брат е во тешка состојба, бидејќи докторите ја лечеле од се, освен од она што треба. – Јавно...

ПОЛИЦАЕЦ АЛБАНЕЦ СЕ СТЕПАЛ НА ПАРКИНГ ВО МАВРОВО: Драма во Маврово откако жена двоеше полицаец во тепачка со граѓанин!

Вистинска драма се случувала утринава во Маврово, кога полициски службеник Албанец се степал со граѓанин на паркингот пред жичарата во ова познато туристичко место. Граѓани објавија фотографија од тепачката на социјалната мрежа Инстаграм. Додека траеле расправијата и тепачката, туристите кои...

МАКЕДОНИЈА КАКО ПОРАЗЕНА СТРАНА ВО ВОЈНА: Заев не преговара со Грција, Заев се однесува како капитулирана страна по војна

Според Грчева, доколку Заев преговараше како компензација за смена на името на автопатот и аеродромот ќе бараше за возврат да се дозволат македонските пасоши во Грција. Професорите Љубомир Цуцуловски и Солза Грчева излегоа со реакција на социјалните мрежи за попустливоста...

АЕРОДРОМ И ВЕЧЕРВА ОПАСЕН ПО ЖИВОТ: Воздухот во Аеродром отровен, Марин уво не го боли!

По којзнае кој пат годинава, општина Аеродром повторно е најзагадена општина во Македонија, а граѓаните се трујат и покрај бомбастичните ветувања кои од говорницата пред ТЦ Бисер минатата година ги даваше Зоран Заев и Златко Марин   Вечерва, воздухот во Аеродром...

ЗОРИЦА НА ЗАЕВ ПУШИ ВО КАФАНА: Зорица Заева со цигара во рака во ресторан најавува укинување на забраната за пушење

Во објектите во кои се сместуваат гости, може да се определат соби за сместување за пушачи, но најмногу до 30% од вкупниот капацитет на објектот. Во јавните простории од членот 2 на овој закон и во собите за сместување на...

МИЛЧИН МУ СЕ НАЛУТИ НА ЗАЕВ: Никакви мајмунлаци не прифаќам освен Македонски јазик и Македонци!

И идеологот на т.н. „шарена револуција“ преку која беше злоупотребен граѓанскиот сектор и ставен во служба на СДС, Владимир Милчин, му порача на Зоран Заев дека не сака да слушне за никакви „мајмунлаци со гротескни читања и изговори на...

СООБРАЌАЈКА СО СЛУЖБЕНО ВОЗИЛО НА ОПШТИНА АЕРОДРОМ: Претседателката на советот во Аеродром од СДС направила сообраќајка со службено возило!

Претседателката на советот во општина Аеродром од редовите на СДС предизвикала сообраќајна незгода во која го оштетила службеното возило, информираат граѓаните на општина Аеродром на социјалните мрежи, додавајќи дека истата го користи службениот автомобил „Рено Меган“ со гориво на...

МАЛЕРОТ НА ВЧЕРАШНИОТ НАТПРЕВАР: Заев не можел да стигне, па во Вараждин испратил замена-малер!

Ако малерот во натпреварот против Шпанија беше лично Зоран Заев, на последниот наптревар против Чешка тој си испратил свој, заменски малер во ликот на Андреј Жерновски - коментира новинарот Миленко Неделковски на својот ФБ профил    „Црпко не можел да оди...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Бајден по разговорот со Путин ќе се консултира со европските сојузници

Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе разговара за исходот од денешниот руско-американски видео-самит со францускиот претседател Емануел Макрон, германската канцеларка...
- Advertisement -spot_img