October 24, 2021, 8:00 am

Социјални Мрежи

БОРЈАН НАВРЕДУВАЛ ПРОФЕСОРИ СО ПОРАКИ НА ФЕЈСБУК: Ама тоа е ок, не е шовинистички, не е фашистички, а?

По вчерашната емисија „Дебата“ на Макфаст, каде гостинки беа универзитетскиот професор по уставно право, Гордана Силјановска - Давкова и професорката Симона Груевска - Маџаоска, и нивните изнесени ставови за предлог законот за јазици, денеска бура на реакции на социјалните...

ТЕЛМА, МА НЕ СМЕ РЕТАРДИРАНИ БРЕ!: Јоновска за „дебатата“ на Телма!

(ФБ статус на Гордана Јоновска) На денот на македонската независност,во време во кое македонската држава се соочува со бројни предизвици за нејзиниот опстанок, избалансираната Телма организира дебатна емисија во која 5 новинари го стрелаат со прашања претседателот на Собранието на...

ОВА ЌЕ БИДЕ ЛОШО: Катастрофа во најава, откако извозот се намалил за неверојатни 11.9% и 5.6% во јуни и јули!

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски денеска на својот профил на социјалната мрежа Фејсбук напиша дека извозот во Република Македонија во јули годинава е значително намален.   -Катастрофа во најава !!! Извозот од РМ во јули 2017 споредено со јуни 2017 е НАМАЛЕН...

ТУПАНИЦАТА НА ЖИВОТОТ СЕ ПРЕТВОРИ ВО ШИПАК: Социјалните мрежи вријат од незадоволство по првите 100 дена од владата на Заев!

Граѓаните вријат по социјалните мрежи за 100-те дена на СДСМ, владее огромна разочараност: „Тупаницата се претвори во шипак“, ни повисоки пензии, ни подобар живот. Ништо!!, се дел од статусите на граѓаните на социјалните мрежи.   Вовед познат, нереализирани проекти, ветувања, наспроти...

ИРЕНА РИСТИЌ РАЗОЧАРАНА ОД СДС: Јас нема да гласам на локалните избори, нека пропаднат, без нас тие се ништо, не постојат, бојкот

Активистот на т.н. Шарена револуција преку социјалната мрежа Фејсбук повика на бојкот на локалните избори незадоволна од Владата на СДСМ, порачувајќи дека нема да гласа на изборите. (ФБ Статус на Ирена Ристиќ)   Ние, граѓаните, мора, едноставно мора, да си го дозволиме...

ЗНАЧИ КОЈ ПРЕВАРАНТ Е МИЛА ЦАРОВСКА: По лажгите за повисоки пензии, сега Мила вика дека не смеело да се организираат референдуми!

Значи кој преварант е Мила Царовска, на моменти го достигнува и Рашковски. По лажгите дека ќе имало повисоки пензии, сега Мила вика дека не смеело да се организираат општински референдуми за нејзините кампови за бегалци на денот на локалните...

МУКЛА ЗА 11 ПОЧИНАТИ БЕБИЊА, ГАЛАМА ЗА ДЕТЕТО ШТО КОЛАБИРАШЕ: Како функционира Твитер мочуриштето платено од владата на СДС и УСАИД!

Цели 100 дена, а особено во последните две недели ниту еден од вработените „твитераши“ во владата на Р.Македонија под раководство на Роберт Поповски, не најдоа за сходно да напишат една критика за работата на владата, онака како што тоа...

ОВОЈ ЧОВЕК ЗЕМА ПЛАТА ОД ПАРИТЕ НА НАРОДОТ: Влатко Васиљ со дебилна иронија се исмева на луѓето во неволја!

Соросовата платеничка мрежа на чело со владиниот платеник Влатко Васиљ денеска се исмеваше откако младо момче колабираше за време на прес-конференцијата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. Владиниот платеник Васиљ зема народни пари за да се исмева со младото момче...

ДА ВЕРУВАШ НА ВАКОВ БОТ, ТРЕБА ДА СИ ЛОБОТОМИРАН: Партискиот бот Ивет напиша СПИН статус за 500 евра!

По наредба на штабот на СДС на чело со Пендаровски и Рашковски, партискиот бот Ивет напиша СПИН статус за 500 евра #ЗаЖивот во #Македонија По наредба на штабот на СДС на чело со Пендаровски и Рашковски, партискиот бот Ивет напиша СПИН статус за...

БОГОЕВ ПРОТИВ ЈАНИ МАКРАДУЛИ: Богоев, за „загадениот воздух“ во Карпош ќе се обратите на друго место!

Веќе со месеци во Карпош владеачката партија потпомогната од своите сателит невладини организации, води црна кампања, без притоа да презентираат никакви докази, обвинувајќи ја општината за загадување на амбиенталниот воздух. Секако, ова е неточно и само уште една конструкција...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Мицкоски: Масовно да излеземе на изборите и да избереме промени

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вчера од Охрид ги повика граѓаните да се обединат и мобилизираат, се со цел...
- Advertisement -spot_img