December 9, 2021, 10:42 am

Социјални Мрежи

ВАНКОВСКА ЗА СЕЛКТИВНАТА ПРАВДА: За неуставниот избор на претседател на Собранието мудро си молчиме, од овие правиме „монструми“ зошто протестирале!

Немам време се’ да коментирам, па еве еден одговор што го издвојувам како посебен пост (прашањето беше што барал Дурловски на протест и зошто бил организатор): На ова прашање може да одговори само Игор Дурловски. Но, да се потсетиме дека...

РЕЗИЛ: Ванковска на ФБ – „СРАМОТА! На Македонија ќе и’ се смее цел свет!”

(ФБ статус на Билјана Ванковска) Ликот на македонскиот терорист: уметник од светски ранг, голорак, пеел химна, со што го загрозил уставниот поредок и внел ужас и страв/терор! Ова треба да го патентираме: сите терористи на Балканов вооружени, македонскиве голораки ама...

МАКЕДОНИЈА ЌЕ ЈА СНЕМА: Не сум јасновидец, но појасно ги гледам работите од некои „учени луѓе“

Македонската актерска легенда Тони Михајловски, на својот ФБ профил сподели текст во кој ја опишува моменталната ситуација во земјата, но и судбината која и следува ако продолжи актуелната антидржавна политика   „Не сум јасновидец, но режимското лаење и предвидување дека ќе...

ЗЛАТКО МАРИН ЛАЖЕ, НАМЕСТО ДА РАБОТИ: Жителите на Аеродром му се налутија на новиот градоначалник на Аеродром бидејќи ги лаже!

Новиот градоначалник на општина Аеродром од редовите на СДС, освен тоа што ништо досега не сработил, започна и да ги лаже граѓаните преку социјалните мрежи во обид да ја прикрие сопствената неспособност   Тој на својот ФБ профил објави дека во...

КАРПОШАНИ СЕ ТРУЈАТ, БОГОЕВ ШОПИНГУВА СО БОКИ 13: Додека нелегални топилници на олово ги трујат карпошани, Богац си тера ќејфови!

Додека Карпош и Скопје се гушат во смог кој доаѓа од нелегалната топилница на олово во Момин Поток, Стефан Богоев максимално ги користеше шопинг попустите за „Блек Фрајдеј“ во друштво на неговиот верен другар Боки 13 „Уште ништо не си...

САДИСТИЧКА ПРОПАГАНДА: Апологетите на власта се исмеваат со загрозениот живот на Едмонд Темелко

Влошувањето на здравствената состојба на Едмонд Темелко благодарение на тортурата која се вршела врз него во истражниот затвор „Шутка“, каде му беше забранета лекарска помош, за поддржувачите на власта е повод за комедија и сарказам   Еден од најгласните поддржувачи на...

НЕМА ЗАКОН ЗА ДИПЛОМАТИТЕ: Вака паркира дипломат пред „Сити мол“ додека шопингува!

Шопинг за "Блек фрајдеј" е дипломаткса активност, па полицијата и пајак службата не смеат да превземнат ништо за непрописно паркирање. Кога ќе размислиме подобро и да не е "Блек Фрајдеј" полицијата не смее ништо да превземе кога се работи...

МАСОВНО УБИСТВО СЕ СЛУЧУВА ВО КАРПОШ: Нелегална топилница на олово ги труе скопјани, Палевски го обвини Богоев дека штити луѓе на ДУИ!

Скопје се гуши во токсичен воздух кој секојдневно, за десетина пати ги надминува нормалните граници на штетните честички во воздухот, а од доаѓањето на новите градоначалници сеуште нема никакво решение   Љупчо Палевски, екс-претседател на градската организација на СДС посочува дека...

ДА ЗНАЕВМЕ, ЌЕ ВЕ ИЗД*КАВМЕ ВО ЧАША: Јоци не знаела какви се „шарените“, инаку би ги „изд*кала во чаша“

Новинарката Јорданка Ивановска – Јоци на фејсбук жестоко реагираше на оправдувањата кои пратеникот Павле Богоевски ги даваше во неговото вчерашно гостиубање на Телевизија Телма, каде Павле ја правдаше владата што вработила 120 учесници во Шарената Револуција за ПР советници...

ЧЕКАЛ ПРЕД ОПШТИНА ЦЕНТАР „КАКО МАЈМУН“: Ѓорѓи Спасов разочаран од Саша Богдановиќ, бидејќи го оставил да чека како „мајмун“ пред општина

Малку покасно, но и најжестоките учесници во т.н. „платеничка“ револуција се разочаруваат од вистината која стоела позади пропагандата која со години ја пласираше СДС. Меѓу многумината, овој пат е и Ѓорѓи Спасов кој како што вели во следните четири...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Потпомогнато самоубиство – нов уред за еутаназија

Контроверзна непрофитна организација која создаде 3Д-печатена капсула за „потпомогнато самоубиство“, вели дека има законско овластување да го користи уредот...
- Advertisement -spot_img