December 9, 2021, 11:59 am

Социјални Мрежи

МАКЕДОНИЈА БИЛА „ЗАПАДНА БУГАРИЈА“: Невидена дрскост на Бугарите – продаваат леб на кој Македонија е претставена како „западна Бугарија“

Ваква етикета има на пакување на леб што се дистрибуира по сите бугарски хотели и е во слободна продажба, пишува наша сограѓанка, која за ова се обидела да ги алармира и македонските авторитети, пишува „Експрес.мк“. „Се прашувам дали никој...

(Видео)НЕ ЗНАЕ ДА ЧИТА, СЕ КАНДИДИРАЛ ЗА НОСИТЕЛ: Брука во Струмица – носителот на советничката листа на СДСМ во Струмица не знае да чита

Покрај безидејноста со која СДСМ излезе во оваа кампања за локалните избори, каде имаат празни ветувања за почист воздух, а без никаква идеја како до тоа би дошле, вистинско разочарување, но и смеење кај граѓаните преставуваат нивните кадри, еден...

ЗАТИШЈЕ ПРЕД БУРА: Да умреа 127 бебиња во време на ВМРО ќе гледавме језиви слико по градот, протести и мегафони – следи револуција на...

За нешто повеќе од четири месеци, Македонското здравство е доведено во незавидна состојба, катастрофална екипираност и апсолутна негрижа за пациентите, особено за оние најмалите, на кои грижата на докторите им е најпотребна уште од самиот почеток на животот   За повеќе...

МОЖЕБИ ЗА ПОСЛЕДЕН ПАТ ГО СЛАВИМЕ ДЕНЕШНИОТ ПРАЗНИК: 11.Октомври може да биде укинат поради договорот со Бугарија!

Можеби за последен пат, оваа година го славиме денешниот празник 11.Октомври, денот на востанието во Македонија, денот кога Македонците се кренале на востание против фашстичкиот окупатор   Востанието е против фашизмот и со тоа започнува борбата за ослободување на македонскиот народ....

ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ ОД МАЛИ НОЗЕ: Слика од алманахот на Стефан Богоев

Слика од аламанахот од средно на Богоев pic.twitter.com/N8vcch5ecn — Ацо Мерако (@AcoMalio) October 11, 2017

СТРУЖАНИ НЕ МОЖАТ ДА СПИЈАТ МИРНО: Наместо професионална полиција, и стружани добиваат партиска војска поставена од Оливер Спасовски!

И стружани наместо професионална и полиција ангажирана за гарантирање на безбедноста на граѓаните, добива партиска полиција составена од партиски поттрчковци кои по партиска заслуга се поставени на високи функции во полицијата   Така барем стои во текстот на ФБ групата „МВР...

ЗАЕВ И НЕГОВИОТ КАНДИДАТ ОД СТРУМИЦА УБИВААТ ЖИВОТНИ: Покажете му на 15-ти што мислите за убијци на диви животни!

На фотографијава имаме убиено животно и неговиот убиец - премиерот на Р. Македонија - некој кој на 15ти ќе го бара вашиот глас. Тогаш покажете му што мислите за убивање на невини свесни и интелигентни битија кои чувствуваат болка, имаат...

ШТОВАНИ ПУБЛИКУМЕ, НЕ СТЕ ДОВОЛНО ШТОВАНИ ЗА „ЕЛИТАТА“: Со кордон обезбедување подалеку од плебсот кој го влечеа со автобуси!

Едвај чекаа да се докопаат на власт, за да не мора повеќе да се мешаат меѓу народот, нешто на што беа приморани додека требаше да го лажат и манипулираат во изминатите три години. Сега со кордон обезбедување, се одвоија...

СТЕФАН БОГОЕВ СО НАВРЕДИ ДО АЛБАНЦИТЕ: Има Албанци кои не мислат со своја глава!

(Твит на Стефан Богоев од СДСМ) Предвидува ли “платформата за албанците” како да се заштитиш од кучињата на началникот? Или таа не важи за албанци кои мислат со своја глава

ПОЛИЦАЈЦИ НА МИТИНГ ЗА СЕНДВИЧ И ВОДИЧКА: МВР претворено во партиски штаб на СДС – ОБСЕ/ОДИХР, МОСТ и Цивил не смеат да писнат!

Со службените возила, по некој сендвич и флаширана водичка, сите „јунаци“ објавени дека ја злоупотребувале службата на ФБ страницата „МВР партиски штаб“ се појавија на партискиот митинг на СДС, иако со законот за полиција тоа е изрично забрането Сепак сите...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Двајца велосипедисти прегазени во Тетово, возачот на автомобилот тешко повреден

На 08.12.2021 во 23.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека на кружниот тек од бул.„Видое Смилески Бато“ со...
- Advertisement -spot_img