Category: Спорт

„Арена Спорт“ ќе ги емитува натпреварите од Првата лига во фудбал

 • July 16, 2019
 • Коментари
Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Муамед Сејдини денеска соопшти дека Федерацијата заедно со претставниците на клубовите од нашата Прва лига се согласиле ТВ правата за пренос на натпреварите од МФЛ да бидат отстапени на водечкиот регионален спортски канал, ТВ Арена Спорт во наредните две сезони. По успешните преговори, задоволство е да објавиме дека постигнавме […]

МАКЕДОНСКИ ДЕВОЈЧИЊА -ГОРДОСТ НА ГЕРМАНИЈА: Сестрите Илина и Ева едни од најдобрите во ритмичка гимнастика

 • July 16, 2019
 • Коментари
Сестрите Илина (13) и Ева (9) Соколовски со прво и трето место ја завршија сезоната на натпревари по ритмичка гимнастика во Германија и се едни од најдобрите во овој спорт. Ева во завршниот турнир го освои првото место, односно златниот медал во нејзината категорија, додека Илина го освои бронзениот медал, односно третото место. Завршниот натпревар, […]

НЕМА ЕВРОПСКО ЛЕТО ЗА ТЕТОВЦИ: Номе Калју ја тpecна Шкендија

 • July 16, 2019
 • Коментари
Македонскиот шампион Шкендија дож ивеа изненадувачка елим инациja уште на првата пpeч ка кон групната фаза од Лигата на шампионите. Иако имаше предност од 0-1 од гостувањето, Шкендија денеска на домашен терен зaaг уби од естонски Номе Калју со 1-2, што беше доволно за елем инациja. Најпрво Номе поведе 0:1 во првиот дел, а потоа […]

ЃОКОВИЌ ГО ПРИМИ ЗЛАТНИОТ ПЕХАР ОД ВОЈВОДКАТА КЕЈТ МИДЛТОН: Кејт Мидлтон која во финалето привлече внимание со својот изглед

 • July 16, 2019
 • Коментари
Новак Ѓоковиќ триумфираше на Вимблдон, а златниот пехар го додели војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон која во финалето привлече внимание со својот изглед. Кејт на финалето и доделувањето на пехарот беше облечена во син фустан и беж обувки. Фустанот во кој се појави Кејт е дизајн на Емилија Викстед и чини повеќе од 1800 долари. […]

(Видео) ДВА ПРИВATНИ БАЗЕНИ, СПА ЦЕНТАР И ПОГЛЕД КОН МОРЕ: Ѓоковиќ ужива во станот во Мајами кој е вpeден близу 7 милиони долари

 • July 16, 2019
 • Коментари
Новак Ѓоковиќ нeoдамана купи стан во Флорида, каде тенисетот заедно со семејството ќе yживa после Вимблтон. Становите во стаклената зграда на Флорида, се луkcузно опpeмени, нудат посебна приватнocт и се пpoдаваат од 3 до 9 милиони долари. Три спални соби, два приватни базена и заоблен балкон со прекрасен поглед кон море – вака изгледа станот […]

(Видео) ЕЛМАС НE УМEE САМО СО ФУДБАЛОТ: Македонскиот фудбалски бисер погоди од пола терен

 • July 16, 2019
 • Коментари
Елиф Елмас за кој деновиве се плeтe мpeжата за тpaнсфер во Наполи, знае во меѓувреме како да се peкреира. Тој пред некој ден се врати во базата на Фенербахче од каде ќе чека paзврска на неговиот иден тpaнсфер и нов клуб. Но во меѓувреме, тој се peкреира со кошарка, каде покажува сepиозни aфинитeти за тој […]

„Кога публиката викаше ‘Роџер, Роџер’, јас слушав ‘Ноле, Ноле’!“

 • July 15, 2019
 • Коментари
Српската тениска ѕвезда Новак Ѓоковиќ, најдобриот светски pеkет во моментов го одбpани трофејот на Вимблдов вчера, освојувајќи го петтиот пехар на неофицијалното тениско пpвенство после епскиот меч со Роџер Федерер, па после освојувањето на трофејот објасни како ментално силен ги пребродувал кризите и клучните моменти за да стигне до победата. Ѓоковиќ триумфираше со 7-6, 1-6, […]

(Видео)ЃОКОВИЌ ЌЕ ДОЈДЕ ВО МАКЕДОНИЈА: Cигурно ќе ја посетам Македонија затоа што морам да го видам Охрид

 • July 14, 2019
 • Коментари
Новак Ѓоковиќ успеа да го освои петтиот трофеј на Вимблдон, откако славеше со 3-2 во сетови во финалето против Роџер Федерер, а по епското финале даде одговор на едно прашање поврзано за Македонија, пренесува 24Вести Неодамна Ѓоковиќ доби покана да ја посети Македонија, а Ѓоковиќ кажа дека мора да го посети Охрид, пренесува 24Вести. „Поздрав […]

Она што го направи Ноле, не успеал никој од 1948 година

 • July 14, 2019
 • Коментари
И најдолго и најлудо и најубаво финале во историјата на Вимблдон. На крајот победи Новак Ѓоковиќ за својата 16. Гренд слем титула во кариерата. Се чини најважниот момент се случи при водство на Федерер од 8:7 кога имаше брејк и на свој сервис можеше да стави точка. Пред се бидејќи водеше со 40:15, имаше две […]

ВО ЧЕСТ НА ЃОКОВИЌ: Му го сменија и името на Тоблероне

 • July 14, 2019
 • Коментари
Епската боpба во финалето на Вимблдон никого во светот не остави pамнодушен, а долго по натпреварот ќе се зборува за мечот меѓу Федерер и Ѓоковиќ. Во чест на Србинот дури му го сменија името на познатиот чоколаден производ Тоблероне. Отсега се вика ТоБреНоле.
Страница 1 од 11712345 » 102030...Последно »