(Фото) Фотографии кои го „зaпaлијa“ интернетот – Богдана пред и по плacтичнитe oпeрaции

Богдана ги зголеми градите и усните, некои тврдат дека и нејзините јаболчици, и иако изгледа убаво, има и такви кои тврдат дека „предходно била поубава“. Слики од периодот кога играше кошарка и пред да се приклучи на семејството Ражнатовиќ...

Неколкупати беше номиниран за Оскар – Пoчинa композиторот Енио Мориконе

Италијанскиот композитор и диригент, Енио Мориконе, почина на возраст од 91 година. Мориконе починал поради компликации по скршеницата на бутната коска, која ја скршил минатата недела откако паднал. Тој е најпознат по музиката за филмови, а со својот квалитет се стекна...

Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена пoзитивни на Koвид-19

Новак Ѓоковиќ соопшти дека е позитивен на коронавирус, најдобриот тенисер на АТП листата изрази жалење за настанатата ситуација и изрази надеж дека бројот на заразени нема да порасне, позитивна е и неговата сопруга Јелена. Србинот изминатиов период напорно работеше на...

Дpaмa во Барселона, Меси и Гризман си “paзмeнилe” бoкcoви

Како што пренесува шпанскиот “Диарио Гол“, на првиот тренинг на Барселона по ремито со Легањес било многу „жешко“. Дошло до тепачка меѓу Лео Меси и Антоан Гризман, фрчеле и боксови. А се започнало со вербалниот дуел, односно лутењето на...

Светски популарна пејачка, која им се cпрoтивcтaвувaшe на годините yмиpa од ретка бoлecт

Светски популарната пејачка, која им се спротивтавуваше на годините, Шер (74) ги брои нејзините последни моменти живот. Таа боледува од ретка болест поради која била во кревет, а нејзините денови се избројани, пишува таблоидот „Globe“. Шер имала сериозни проблеми со...

По четири години по рaзвoдoт, Анџелина Џоли проговори за причината за крајот со Бред Пит

Анџелина Џоли и Бред Пит се разделија пред скоро четири години, но нивниот развод е сè уште една од главните теми во Холивуд. Сепак, вистинската причина зошто таа ги доставила документите за развод, досега никој не знаел. Како што...

Жаре Бербер итно хоспитализиран, ова се деталите

Познатиот пејач и водител на ток-шоу емисии Жарко Богатинов, алијас Жаре Бербер, е хоспитализиран во болница, пишува медимот Галама клуб. Тој за редакцијата за потврдил оваа вест и преку порака информирал дека не се работи за корона, туку...

Пoчинa cлавниот актер од „Господар на прстените“

Познатиот британски актер и ѕвезда на трилогијата „Господарот на прстените“ сер Иан Холм почина на 88-годишна возраст во Англија по долгата борба со Паркинсоновата болест. Тој беше награден со почесна титула за актерскиот придонес, а нашата публика го памети како...

Пoчинa синот на поранешниот советски лидер Никита Хрушчов

Синот на поранешниот советски лидер, првиот секретар на Комунистичката партија на Советскиот Сојуз Никита Хрушчов, Сергеј Хрушчов, почина на 85-годишна возраст во САД. Оваа вест ја објави неговиот пријател Хари Пауерс, а потоа ја потврди и неговата внука Нина. Сергеј Хрушчов...

Заради големата oпacноcт од Koвид-19, папата Франциск до крајот на 2020 година нема да патува во странство

Папата Франциск годинава не планира да патува во странство, соопшти Светата Столица, наведувајќи дека пандемијата на коронавирусот е преголема опасност за неговото здравје. Програма на папата за патувања и онака беше речиси празна, бидејќи пред ударот на пандемијата во Италија...
- Advertisement -

Latest News

Јавна седница на Државната изборна комисија

Државната изборна комисија најави дека во 18:15 часот ќе одржи јавна седница. Се очекува ДИК да ги објави неофицијалните конечни...
- Advertisement -

Бродиќ: Каква е оваа ситуација? Во Вевчани, каде што ни слаткарот не е Албанец, 75 отсто за ДУИ?

Хрватскиот новинар и политички аналитичар Иван Бродиќ не може да се изначуди на нелогичните резултати од вонредните парламентарни избори во Македонија. „#КакваЕОвааСитуација Во Вевчани, каде...

Изборен инженеринг кој е повеќе од очигледен, бројките на ДИК не одговараат со реалната ситуација на терен

Лилјана Затуроска од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека изборен инженеринг кој е повеќе од очигледен бидејќи последните достапни резултати, кои беа објавени...

Неколку инциденти со пукање регистрирани доцна синоќа

Синоќа околу 22.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во градинка на ул.„Коста Новаковиќ“, додека се вршело пребројување на гласачки материјал, се слушнало...

Еколошка катастрофа во Вардар, инспектори на терен се бара виновникот

Државниот инспекторат за животна средина соопшти дека вчера по добиена дојава за загадување на Вардар со црвена боја во близина на Бетонската база -Бетон,...