Category: Хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА ПЕТОК(18.01.2019): Еден знак треба да биде особено внимателен!

 • January 18, 2019
 • Коментари
Овен Некој од соработниците тактизира и разбработува деловна стратегија, а Вам ви преостанува да се бавите со практични аспекти и да преземете иницијатива.Кога ќе ви се укаже прилика прифатете ја најдобрата понуда. По малку делувате носталгично и премногу размислувате за нечие отсуство. Чувствувате емотивна жед за некои пријатни или далечни спомени. Здравјето е добро. Бик […]

ДНЕВЕН ХОРОСКОП(17.01.2019):Овните уживааат во љубовта, Раковите бараат причини за кавга!

 • January 17, 2019
 • Коментари
Овен Во овој период се враќате во рутината која ви беше нарушена поради многубројните проблеми кои конечно успевате да ги решите. Сегашниот партнер ви пружа емоционална сигурност, љубов и внимание. Конечно сте во врска во која уживате. Внимавајте на кардиоваскуларниот систем. Бик Ви се отвораат нови можности кои можете да ги искористите ако продолжите да […]

ДНЕВЕН ХОРОСКОП(16.01.2019):Среќен ден за Овен, предизвик за Шкорпија!

 • January 16, 2019
 • Коментари
Овен (21.03-20.04) Навистина среќен ден за претставниците родени во втората декада, бидејќи ќе сретнат сродна душа со која што ке споделат незаборавни интимни моменти, а оние Овнови кои се во брак ќе воспостават хармонија со семејството. Нека не ве загрижува досегашната неповолна финансиска состојба затоа што таа почнува да се подобрува. Вашето здравје е повеќе […]

ДНЕВЕН ХОРОСКОП(15.01.2019):Раковите ќе запознаат интересна личност преку пријател, Близнаците го губат трпението во љубовта!

 • January 15, 2019
 • Коментари
Овен Подобрената заработувачка одлично влијае на вашето расположение. Ќе бидете горди на себеси. Не сте во дилема кога се во прашање емоциите и точно знаете што сакате. Чувствителен ви е пределот околу вратот и грлото. Бик Можно е денеска да сте незаинтересирани за работата и да размислувате на други работи. Саканата личност е подготвена да […]

10 ПРИЧИНИ ЗОШТО ТРЕБА ДА ИМАТЕ ЖЕНА ВАГА ВО ВАШИОТ ЖИВОТ!

 • January 14, 2019
 • Коментари
Посветеност Тие се подготвени да помогнат на секој кому му треба помош. Подготвени се да ја подадат својата рака. Тие се подготвени да одговорат секогаш кога некој ќе се понуди да соработува со нив. Оптимизам Не подлегнуваат на мрачните расположенија. Способни се да ги задржат негативните и тешки мисли надвор од нивната глава. Имаат способност […]

ДНЕВЕН ХОРОСКОП(14.01.2019):Опуштен ден за Јарците, за Раковите неповолен ден за почнување нова врска.!

 • January 14, 2019
 • Коментари
Овен На полето на работата, ситуацијата е променлива и не сте многу задоволни поради тоа. Имате чести кавги со саканата личност. Во текот на денешниот ден би можеле да разрешите некои прашања. Чувствително ви е здравјето. Бик Морате објективно да ги анализирате работите, за да можете да постигнете напредок. Саканата личност покажува дека е подготвена […]

НАЈРОМАНТИЧНАТА ДУША ВО ХОРОСКОПОТ: Жената родена во знакот Стрелец!

 • January 11, 2019
 • Коментари
Таа има силен темперамент, но кога ќе ја запознаете ќе сфатите дека нејзината душа е огромна, нежна и романтична. Среќни сте ако во својот живот имате жена родена во знакот Стрелец. Таа е вистински бисер, а така и треба да се однесувате со неа. Таа е неконвенционална жена која се смета себеси за еднаква со […]

ДНЕВЕН ХОРОСКОП(11.01.2019):Успешен ден за Стрелците, што ги чека останатите знаци?

 • January 11, 2019
 • Коментари
Овен Овој петок не верувајте во гласини. Слушај го само она што го сакаш, но тоа не ти е секогаш корисно. Бик Овој петок е погоден за подобрување на односите со ваши блиски роднини. Ова ќе ве чини повеќе време отколку што мислите. Близнаци Денот ќе ви го каже решението за важно семејно прашање. Не […]

ДНЕВЕН ХОРОСКОП(10.01.2019):Стрелците денеска ќе бидат во голема дилема,биковите секогаш чекор понапред од другите!

 • January 10, 2019
 • Коментари
ОВЕН Не ви се допаѓа нечиј изглед или новите услови што ви ги поставуваат вашите соработници. За среќа, брзо ќе се премислите за нови бизнис можности. Бидете поинтелигентни, бидејќи делата вредат повеќе од зборови. Со казнување на другите, вие се казнувате самите себеси. Партнерот добро ги разбира вашите емотивни намери. БИК Вие сте еден чекор […]

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА СРЕДА: Големи промени за еден знак, кој ќе има среќен ден?

 • January 9, 2019
 • Коментари
Овен Оваа среда е добар ден за физичка активност. Направете утринско трчање. Не го одложувајте, по празниците сигурно имате потреба да се движите . Бик На најпрометниот ден од новата година, насочете ги напорите да пробате или научите нешто ново, необично за вас. Вие се уште не знаете колку таленти спијат во вашата имагинација. Дајте […]
Страница 10 од 18« Прво...«89101112 » ...Последно »