September 28, 2021, 11:15 am

Дневен хороскоп за 11 декември

Овен Ве очекува поволен ден без грижи кога станува збор за работата. Интересно познанство доаѓа за вас, кое мошне брзо ќе се претвори во љубовна врска. Ви годи спортска активност. Бик Соработка со странство може да ви донесе можност да дојдете до подобра професионална...

Дневен хороскоп за 10 декември

Овен Можни се недоразбирања денес па важно е да се потрудите јасно и отворено да ги покажувате своите ставови. Ви се допаѓа личност која е несигурна во себе. Посетете стоматолог. Бик Можно е одложување на одредено патување кое сте го планирале. Состојбата на полето...

Многу среќа, пари и убави моменти за еден хороскопски знак – Дневен хороскоп (09.12-2018)

Овенот креативен, Бикот не знае што сака, Близнаците нерасположени, Ракот во потрага по среќа, добар ден за работа за Лавот, Девицата е нереална, Терезијата е ентузијастична, на Скорпијата и доаѓаат пари, Стрелецот нерасположен, Јарецот ладнокрвен, Водолијата задоволна, а Рибите...

Дневен хороскоп за 07 декември

Овен Ве очекува среќа на полето на љубовта. Ве очекува можност да остварите поместување и да најдете решение за некои проблеми. Ви се допаѓа личност која не е од исто потекло или е поврзана со странство. Ве очекува врска. Слаба циркулација. Бик Пред вас...

Дневен хороскоп за 06 декември

Овен Можни се недоразбирања во работното окружување, особено со вашите надредени. Саканата личност се труди околу вас, но вие не сакате да и дадете доволно внимание. Внимавајте на бубрезите. Бик Работите прекувремено. Имате многу обврски. Запаѓате во монотонија во љубовта и сите работи ви стануваат...

Дневен хороскоп: 05.12.2018

Овен Имате повеќе обврски од планираното и тоа ве прави нервозни. Не сакате да работите под притисок. На љубовта гледате како нешто што ви е потребно во животот. Имате чувство дека емоциите ви ги комплицираат работите. Можен е пад на имунитетот. Бик Не реагирате...

Дневен хороскоп за 04 декември

Овен Вашата упорност на крајот ќе се покаже како особина која се исплати и поради која ќе постигнете одлични резултати. Имате огромна желба да бидете со личноста која ви се допаѓа, но ви се чини дека тоа е невозможно. Потребен ви е...

Подгответе се: 3-те хороскопски знаци што ќе имаат одлична недела!

Ако сте родени во еден од овие знаци, првата недела од декември ќе ви биде најдобрата досега! Ве очекуваат толку многу позитивни енергии и неверојатен напредок, што нема да знаете на која страна попрво да се свртите и да...

Неповолен ден полн со изненадувања за овој знак – Дневен хороскоп (03.12.2018)

Еве ни го и првиот понеделник во декември, во месецот преполн со разновидни аспекти, а денешниот ден не донесува ништо посебно ново на тоа поле. Бидејќи веќе наредниот ден не чека квадрат на Марс и Сонце и ден преполн...

ГОЛЕМИ ГРЕШКИ, МАТЕРИЈАЛНИ ЗАГУБИ: Што вели хороскопот за првиот ден од декември?

ОВЕН Денес тешко ќе можете да ја избегнете нервозата. Ако не се одрази во работата, тогаш ќе се одрази на емотивно или семејно поле. Тоа што можете да го направите е да се обидете да ги контролирате своите реакции кон...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Љубомир Фрчкоски е пpeдлoжeн зa aмбacaдop вo OH

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, денеска потврди дека во законодавниот дом е пристигнат предлог од Министерството за надворешни работи...
- Advertisement -spot_img