October 20, 2021, 9:08 pm

Неделен хороскоп: 24-30 декември

Последната недела од декември ни го носи и новиот неделен хороскоп. Влеговме во владеењето на Јарецот, а тоа ќе ни донесе стабилност во меѓучовечките односи. Кај некои знаци може да дојде до заладување на полето на љубовта, но тоа...

Кои се најубавите хороскопски знаци?

Иако убавината навистина во очите на набљудувачот не може да се генерализира, некои астролози тврдат дека овие три хороскопски знаци се меѓу најубавите претставници во зодијакот, а и објаснуваат зошто. Многу филозофи дискутираат за убавината, но поголем број се сложуваат...

Дневен хороскоп за 23 декември

Водолиите имаат проблем во комуникацијата, Рибите влегуваат во нова врска. Прочитајте го хороскопот за 23 декември. Овен Успешно ќе ги остварите своите планови и ќе бидете задоволни со исходот. Можно е да ви се допаѓа личност која делува студено во комуникацијата со...

Средба со многу влијателна личност ќе донесе нови добивки – Дневен хороскоп (21.12.2018)

Овен (21.03 – 20.04) Спротивставете им се на лицата од авторитет тогаш кога мислите дека е потребно да го направите тоа. Изливите на љубомора и посесивност многу ќе ви одмогнат. Можни се кавги со партнерот. Бик (21.04 – 21.05) Очекувате средба со...

Дневен хороскоп

Овните мораат да покажат повеќе разбирање, Раковите ќе дојдат до важни информации, за Водолиите е време да ги преболат бившите. Прочитајте го хороскопот за 20 декември. Овен Не донесувајте одлуки сами, комуникацијата која денес ќе ја имате може да биде пресудна за...

Дневен хороскоп за 18 декември

Овен Потребна ви е помош за да ги решите сите работи кои ги имате. Покажете флексибилност кон саканата личност. За да трае вашиот брак или врска, потребно е повеќе да сте подготвени на компромис. Направете крвна слика. Бик Сакате да покажете иницијатива кон нови...

Голем годишен хороскоп за 2019

Големиот годишен хороскоп за 2019 пристигна. Што им носи новата година на хороскопските знаци? Овен - година на успеси и порази За Овните, 2019 ќе биде година на успеси и порази, измешани чувства и многу постигнати резултати. Во текот на првите...

Дневен хороскоп за 15 декември

Биковите се расправаат со своите колеги, Близнаците размислуваат за личност од минатото. Прочитајте го хороскопот за 15 декември. Овен Ќе бидете задоволни со развојот на ситуацијата на полето на работата. Пред вас е период на подобрување на финансиите. Стабилно е на полето на...

Овој месец две хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа

Декември е поволен период бидејќи вие тоа го заслужувате. РИБИ Една, а можеби и повеќе работни можности, овој месец ќе ви тропнат на вратата. Немојте да се воздржувате да покажете се што можете. Ќе имате доволно енергија да завршите се што...

ТЕЖОК ДЕН ЗА ПОВЕЌЕТО ЗНАЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Дневен хороскоп (13.12.2018)

ОВЕН Денес тешко ќе можете да ја избегнете нервозата. Ако не се одрази во работата, тогаш ќе се одрази на емотивно или семејно поле. Тоа што можете да го направите е да се обидете да ги контролирате своите реакции кон...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Чеда Јовановиќ е дојден во Македонија да му помогне на СДСМ за втор круг

Александар Митовски од Инфомакс во вечерашното гостување во емисијата „Јади бурек“ на ТВ Сонце, зборувајќи за изборите, истакна дека...
- Advertisement -spot_img