Category: Хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Поволен ден на полето на финансии

 • July 29, 2019
 • Коментари
ОВЕН Работа: Ги решавате пpоблемите кои настанале по туѓа винa, и не ви е драго поради тоа. Љубов: Имате додворувач кој е упорен, но вам неговиот пристап не ви се допаѓа. Здравје: Ќе ви годи медитација. БИК Работа: Очекувајте дека во текот на денешниот ден ќе остварите позитивни решенија на ова поле. Љубов: Пред вас […]

ПРОЧИТАЈТЕ ДОКОЛКУ ИМАТЕ ЛАВ ВО ЖИВОТОТ: Зошто Лавовите очекуваат сите да ги сакаат

 • July 28, 2019
 • Коментари
Лавот очекува внимание, смета дека заслужува да биде центар на вниманието, да доминира секаде и да добива кралски третман. За некои тоа е симпатично, но за други е вooбразено. Кои се карактеристиките на овој знак? Некои би рекле дека Лавовите се мpзеливи, но тоа не е точно. Тие само не сакаат да трошат енергија на […]

НА СКАЛА ОД 1 ДО 10, ТИЕ СЕ НАОЃААТ НА ВРВОТ: ОВИЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ СЕ НАЈАРОГАНТНИ

 • July 28, 2019
 • Коментари
Астрологијата тврди дека овие три знаци имаат најголем потенцијал да станат арогантни личности. Арогантните луѓе знаат понекогаш да се однесуваат иритирачки и предизвикуваат да се чувствувате непријатно во нивно друштво. Според астролозите овие хороскопски знаци ги имаат истите карактеристики кои ги имаат арогантните личности: Бик: На скалата, тие се наоѓаат на 7-то ниво. Најчесто се […]

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Ќе ве изненади понуда за работа во странство

 • July 27, 2019
 • Коментари
ОВЕН Работа: Соработката со странство ќе ви отвори нови можности за успех. Подготвени сте за важни промени. Љубов: Уживате во флертот и убаво ви е кога добивате многу внимание од припадниците на спротивниот пол. Здравје: Полни сте со позитивна енергија. БИК Работа: Финансиите се се подобри, и поради тоа сте среќни и задоволни. Имате многу […]

АВАНТУРИ, ФЛEРТ И ГОЛЕМА ЗАРАБОТКА: Планетите денес им се наклонети на овие хороскопски знаци

 • July 26, 2019
 • Коментари
ОВЕН Работа: Можно е да успеете да дојдете до подобра заработка и дека ситуацијата на работното поле ќе ви тргне во добар правец. Љубов: Ќе бидете наклонети кон авантури и пролазен флерт. Сега не сте подготвени за почеток на врска. Здравје: Без проблеми. БИК Работа: Можно е да прeтерувате и да се плaшите од некои […]

Дневен хороскоп за четврток, 25.07.2019:Еден многу убав ден е пред нас

 • July 25, 2019
 • Коментари
Меркур денес е во коњукција со Венера, додека Марс ќе направи тригон со Јупитер! Првобитната комбинација е со многу позитивен карактер, возбуда, среќа, радост и веселба ќе го исполни вашиот ден. Искрените емоции и емпатијата ќе бидат многу изразени. Ова е аспект кој ги поврзува луѓето кои прават планови за дружење при патување. Аспектот на […]

ДАЛИ СТЕ ЕДНИ ОД НИВ: Овие хороскопски знаци најбргу се заљубуваат

 • July 24, 2019
 • Коментари
Никој не би се зачудил што чувствителните Ракови се на оваа листа. Тие се заљубуваат многу лесно и многу брзо. Раковите се во контакт со своите емоции и ја сакаат љубовта, за нив таа е вистински благослов. Иако биле повpeдени во минатото, сепак тие брзо забораваат и тоа не ги запира да се заљубат брзо. […]

Дневен хороскоп

 • July 24, 2019
 • Коментари
ОВЕН Работа: Задоволни сте од околностите кои ги имате и не сте подготвени за било какви промени. Ќе се потрудите да одржите стабилна ситуација. Љубов: Ве очекува интересна средба со личност која ви се допаѓа веќе долго време. Здравје: Внесувајте повеќе течности. БИК Работа: Многу сте одлучни на ова поле, и сигурни сте дека можете […]

Дневен хороскоп за понеделник, 22.07.2019

 • July 22, 2019
 • Коментари
Овен Љубов: Вие делувате динамично, шармантно и духовито пред вашата околина. Можете да освоите повеќе емотивно внимание и љубов. Работа: Обидете се да делувате како перфекционист кој држи сè под строга контрола или под будното око. Здравје: Вие сте во одлична психофизичка форма. Бик Љубов: Состанокот со една личност делува заморно, затоа барате различни изговори […]

Дневен хороскоп за ПЕТОК: Среќа и авантура за неколку знаци

 • July 18, 2019
 • Коментари
ОВЕН Имате шанса да ја обновите старата врска или да најдете заеднички јазик со партнерот. Претчувствувате позитивен исход од случувањата, бидете толерантни. БИК Постои можност од некој вознемирувачки настан во вашето семејство, но секако нема да биде многу страшно. Бидете поладнокрвни и обидете се потрезвено да ги решите проблемите. БЛИЗНАЦИ Ќе вложувате голем напор за […]
Страница 18 од 47« Прво...10«1617181920 » 3040...Последно »