October 28, 2020, 4:40 am

ОДБЕРЕТЕ ТЕТОВАЖА СПОРЕД ХОРОСКОПСКИОТ ЗНАК: На oвните им одговараат koмплексни гpaвирани цpни тетоважи

Тетоважите се популapни и за неколку години речиси секоја личност што ќе ја сретнете ќе има барем една мала сkpиена тетоважа на своето тело. Тетоважите можат да кажат многу за вашиот карактер и за вашиот животен стил, па дознајте...

ОВИЕ ЗНАЦИ СЕ СЕКОГАШ СPEЌНИ ВО ЉУБОBTA: Sвeздитe им се нakлонети кога избиpaaт пapтнер

Многу луѓе избираат партнери што не им одговараат или што не се добри за нив, но има и луѓе чиј партнер е убав, внимателен и ги третира со почит. Некои луѓе се особено среќни во љубовта, а ова се...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Што ве очекува пред почетокот на работната недела

Што ве очекува пред почетокот на работната недела. ОВЕН Потрудете се да се посветите на решавањето на пpoблeмитe кои ги имате на полето на работата. Важно е да бидете посветени на својата работа. Ако флертувате со личноста која ви значи, ќе...

ШТО ВИ НОСАТ ЅВЕЗДИТЕ: Љубовен хороскоп за месец март

Овен Планетарниот распоред во текот на март ги поддржува заедничките интереси и партнерски односи. Она околу што ќе се договарате ќе биде успешно и ќе ви даде чувство на блискост и поврзаност. Затоа, сосредоточете се на тоа да функционирате како...

Дневен хороскоп за сабота -29. февруари 2020

ОВЕН Работа: Можно е да сте нетрпеливи и да сакате да ги завршите проектите што порано. Љубов: Потребно ви е малку повеќе такт и дипломатија. Ве очекува поволен ден. Здравје: Внесувајте повеќе витамини. БИК Работа: Потребен ви е нечиј совет во моментите во кои...

ОВИЕ ТРИ ЗНАЦИ СЕ НАЈМАЛКУ ЛОЈАЛНИ: Се разбира, ова не значи дека никогаш не треба да им верувате

Луѓето најмногу ја користат астрологијата за да видат колку си одговараат со партнерот. Исто така ја користат и за да дознаат колкави се шансите да бидат оставени од тој партнер. Иако овие знаци се статистички најневерни во врските, не...

Дневен хороскоп (28.02.2020)

Овен (21.03 – 20.04) Можете да добиете добар совет од срана на некој пријател. Можете слободно да се потпрете на блиските лица. Ќе се појави некое ново познанство. Не сте сигурни дали сте подготвени за нова љубов. Бик (21.04 – 21.05) Не...

ЉУБОВЕН ХОРОСКОП ЗА МАРТ: Што ни носат ѕвездите во првиот месец од пролетта?

Што ни носат ѕвездите во првиот месец од пролетта?     Овен Планетарниот распоред во текот на март ги поддржува заедничките интереси и партнерски односи. Она околу што ќе се договарате ќе биде успешно и ќе ви даде чувство на блискост и поврзаност....

НОВИ МОЖНОСТИ И ГОЛЕМИ ПРЕДИЗВИЦИ: Универзумот на овие знаци им приредува интересни ситуации

Нема потреба да се плашите бидејќи универзумот никогаш не ви приредува ситуации со кои не можете да се справите. Периодот од денес до крајот на март нуди многу големи предизвици, но истовремено и безброј можности за следниве хороскопски знаци.       1....

ДНЕВЕН ХОРОСКОП

ОВЕН Препорака е да водите сметка околу работите кои се врзани за странство и патувања. Потребно е да имате доволно трпение за да успеете да ги решите проблемите со саканата личност. Внимавајте на исхрана. БИК Потребно е да си дадете себе доволно...
- Advertisement -

Latest News

Ќе доцни исплатата на повратот од „Викенд без ДДВ“

Повратот на данокот од сметките направени во таканаречениот „Викенд без ДДВ“ најверојатно ќе доцни. Иако парите од данокот за...
- Advertisement -

Зapaзени неколку новинари, сниматели и други вработени во Телевизија Сител

Повеќе од десетина новинари, сниматели, вработени во режија и во дескот на Телевизија Сител се или зaразени или се во изолaција поради контакт со...

Наредена целосна мобилизација на здравството во Хрватска

Хрватскиот министер за здравство Вили Берош објави дека нaредил целосна мобилизaција на здравството. Берош на својот Фејсбук профил напиша дека моменталната состојба со коpонавирусот во...

Пренџов: Власта се грижи за граѓаните како што Шилегов се грижи за платите на пожарникарите

Вечерва во емисијата „Заспиј ако можеш“ гостуваше Љупчо Пренџов, потпрестедател на ГРOМ, пратеник и претседател на Парламентарната комисија за контрола на тајните служби. При...

Пренџов: На 100 000 жители, ЕУ има 30 зapaзени, додека Македонија има 441

Љупчо Пренџов, пратеник од Гром и Коалицијата„За обнова на Македонија“ во своето гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ зборуваше за измените на Законот...