Category: Хороскоп

ПОДГОТВЕНИ НА СЀ: Овие мажи ќе сторат сѐ за да ве освојат и усреќат

 • August 4, 2019
 • Коментари
Многу темпераментни личности кои не избираат средства да ја освојат жената која им значи. Не се грижат за мислењето на околината и секогаш се бopaт да го остварат и добијат она што го посакуваат. Станува збор за мажите родени во знакот Овен. Тие се подготвени на сè за жената во која ќе се заљубат. Го […]

Дневен хороскоп за сабота, 03.08.2019

 • August 3, 2019
 • Коментари
Месечината денес е во знакот на Девица, а денес би било добро да се води сметка кога станува збор за точноста, јасноста и прецизноста. Размислувате за воведување здрава исхрана. Навлегувате и во полето на своите искрени чувства и некои работи себе лично си ги признавате. Ќе почувствувате олеснување. Ви посакуваме убав ден! Овен Работа Изгледате […]

ЅВЕЗДИТЕ ВЕЛАТ: Август ќе биде месец за паметење за овие хороскопски знаци

 • August 1, 2019
 • Коментари
По заслужениот одмор, ве очекуваат позитивни промени. Август е месец кога некои одат на годишен одмор, други ги собираат впечатоците од летување, а родителите полека ги подготвуваат децата за новата учебна година. Ѕвездите велат дека август за некои знаци ќе биде месец за паметење. Ќе им се случат големи животни промени на подобро! Бик Овој […]

ХОРОСКОП: Водолиите полни со енергија, неочекуван пресврт за рибите

 • July 30, 2019
 • Коментари
ОВЕН Работа: Очекувајте поддршка од соработниците кои се со вас. Работното поле ви се врти на позитивен начин. Љубов: Ако сте слободни, денот е поволен за нови љубовни познанства. Здравје: Внесувајте повеќе течности. БИК Работа: Подготвени сте да работите прекувремено и да се докажувате уште повеќе за еден ден да остварите унапредување. Љубов: Ако ви […]

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Поволен ден на полето на финансии

 • July 29, 2019
 • Коментари
ОВЕН Работа: Ги решавате пpоблемите кои настанале по туѓа винa, и не ви е драго поради тоа. Љубов: Имате додворувач кој е упорен, но вам неговиот пристап не ви се допаѓа. Здравје: Ќе ви годи медитација. БИК Работа: Очекувајте дека во текот на денешниот ден ќе остварите позитивни решенија на ова поле. Љубов: Пред вас […]

ПРОЧИТАЈТЕ ДОКОЛКУ ИМАТЕ ЛАВ ВО ЖИВОТОТ: Зошто Лавовите очекуваат сите да ги сакаат

 • July 28, 2019
 • Коментари
Лавот очекува внимание, смета дека заслужува да биде центар на вниманието, да доминира секаде и да добива кралски третман. За некои тоа е симпатично, но за други е вooбразено. Кои се карактеристиките на овој знак? Некои би рекле дека Лавовите се мpзеливи, но тоа не е точно. Тие само не сакаат да трошат енергија на […]

НА СКАЛА ОД 1 ДО 10, ТИЕ СЕ НАОЃААТ НА ВРВОТ: ОВИЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ СЕ НАЈАРОГАНТНИ

 • July 28, 2019
 • Коментари
Астрологијата тврди дека овие три знаци имаат најголем потенцијал да станат арогантни личности. Арогантните луѓе знаат понекогаш да се однесуваат иритирачки и предизвикуваат да се чувствувате непријатно во нивно друштво. Според астролозите овие хороскопски знаци ги имаат истите карактеристики кои ги имаат арогантните личности: Бик: На скалата, тие се наоѓаат на 7-то ниво. Најчесто се […]

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Ќе ве изненади понуда за работа во странство

 • July 27, 2019
 • Коментари
ОВЕН Работа: Соработката со странство ќе ви отвори нови можности за успех. Подготвени сте за важни промени. Љубов: Уживате во флертот и убаво ви е кога добивате многу внимание од припадниците на спротивниот пол. Здравје: Полни сте со позитивна енергија. БИК Работа: Финансиите се се подобри, и поради тоа сте среќни и задоволни. Имате многу […]

АВАНТУРИ, ФЛEРТ И ГОЛЕМА ЗАРАБОТКА: Планетите денес им се наклонети на овие хороскопски знаци

 • July 26, 2019
 • Коментари
ОВЕН Работа: Можно е да успеете да дојдете до подобра заработка и дека ситуацијата на работното поле ќе ви тргне во добар правец. Љубов: Ќе бидете наклонети кон авантури и пролазен флерт. Сега не сте подготвени за почеток на врска. Здравје: Без проблеми. БИК Работа: Можно е да прeтерувате и да се плaшите од некои […]

Дневен хороскоп за четврток, 25.07.2019:Еден многу убав ден е пред нас

 • July 25, 2019
 • Коментари
Меркур денес е во коњукција со Венера, додека Марс ќе направи тригон со Јупитер! Првобитната комбинација е со многу позитивен карактер, возбуда, среќа, радост и веселба ќе го исполни вашиот ден. Искрените емоции и емпатијата ќе бидат многу изразени. Ова е аспект кој ги поврзува луѓето кои прават планови за дружење при патување. Аспектот на […]
Страница 24 од 53« Прво...1020«2223242526 » 304050...Последно »