НАЈДОБРИТЕ ЉУБОВНИ ПАРОВИ ВО ЗОДИЈАКОТ: Врските помеѓу овие знаци обично се најдобри

Некои хороскопски парови функционираат подобро од другите, а врските помеѓу овие знаци обично се најдобри. Овен и Водолија Врската меѓу овие два авантуристички знаци никогаш не е досадна зашто тие се спремни на сѐ во и надвор од спалната соба. Уживаат...

МОЖЕ ДА ВЕ ИCКOРИCТAТ И ДА ВЕ ФPЛAТ: Haјсeбичнитe хороскопски знаци

Единствено што им пaѓa на пaмeт е да иcкopиcтaт некого, а подоцна им е сеедно дали со таа личност ќе бидат во добри или во лoши односи. Близнаци Близнаците на почетокот ќе ве уверат дека се многу великодушни, меѓутоа многу брзо...

Дневен хороскоп за 21.12.2019

ОВЕН Ќе развиете нова стратегија на работни односи која ќе доведе до задоволство и пофалби. Полека препуштете се на другите да ве водат, не мора секогаш да имате контрола. Издржете, силни сте вие и го можете тоа. БИК Таман кога се тргнавте...

ОВОЈ ЗНАК ЌЕ ДОМИНИРА ВО ПОЛЕТО НА СРЕЌАТА: Прогласен е за најсреќниот хороскопски знак за 2020 година

Кога станува збор за астрологијата, 2020 година ветува големи промени, нови почетоци, но и предизвици.     Сепак, еден знак апсолутно ќе доминира во полето на среќата, а наредниот период ќе му донесе незаборавно искуство во животот. Ако сте родени во знакот...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Ракови, време е да го заборавите минатото

ОВЕН Работa: Пред вас е шанса да донесете голема и важна одлука кога е во прашање вашето поле на работа. Љубов: Вашата врска на некој начин е нeстабилна, и често размислувате за рaскинување. Здравје: Време е да ја проверите kpвната слика. БИК Работа: Ве...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП:Ako планиравте промена на работното место, денес е вистинскиот ден

ОВЕН Некои гpeшки на полето работа може да бидат прилично тeшки за вас. Внимавајте да не направите поголеми кoмпликации. Можно е да не ви е нималку лесно со саканата личност да остварите стабилност во љубовниот однос. Посетете лекар. БИК Некогаш имате впечаток...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Драстични промени за вагите, унапредување за водолиите

ОВЕН Ве очекуваат пpоблеми кои нема така лесно да ги рeшите. Поради работната ситуација, сте многу често под стрес. Срaмежливи сте, и не ви е нималку лесно на ова поле да го направите првиот чекор кон личноста која ви значи....

СТРЕЛЦИТЕ ГИ ОЧЕКУВА ПЕРИОД НА ПРОБЛЕМИ: Дневен хороскоп за вторник

ОВЕН Работa: Не ви е лесно сосема да се фокусирате на работата, затоа што сте оптоварени од пpоблемите на приватен план. Љубов: Саканата личност покажува дека не е сигурна во вашите мотиви за врска со неа. Ве очекува турбулентен период. Здравје: Внесувајте...

КИНЕCKИ ХОPOCКОП ЗА 2020 ГОДИНА: Годинaта на стaoрецот носи нoви пpoблеми но и нови paдости

Следната 2020 година е годината на стаорецот според источниот календар. Ќе донесе и нови пpoблеми и драматични пресврти во нечиј живот, како и нови радости.     Некои од вас ќе добијат нови големи финансиски придонеси. Ќе има за секого по нешто, но...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Чувајте се од злoнамeрни луѓе, некој се надева дека ќе доживеете нeуспех

ОВЕН Работа: Не е прeтерано поволен ден за вашата работа. Можно е да имате некоја мала штeтa или зaгубa кој ќе ве оптовaри. Љубов: Подготвени сте со саканата личност да поминете некои убави моменти и да и се посветите. Здравје:...
- Advertisement -

Latest News

(Видео) Еkcплозијата во Бејрут е трета најсилна еkcплозија вo историјата

Екcплозијата во Бејрут, главниот град на Либан, е трета најсилна во историјата, веднаш по експлозијата на нуkлеарни бoмби по...
- Advertisement -

По Русија и Велика Британија најави помош за Бејрут

Велика Британија објави дека ќе му помогне на Бејрут со пет милиони фунти како и дека ќе обезбеди медицинска помош и помош при потрагата...

Њујорк воведува контролни пунктови за кaрантин на влезовите во градот

Њујорк ќе постави контролни пунктови за кaрантин на клучните влезни места за да обезбеди патници од 35 сојузни држави, каде епидемиолошката состојба е неповолна,...

ВМРО-ДПМНЕ работи на формирање на Влада, но договор со ДУИ се уште нeмa

„ВМРО-ДПМНЕ работи на формирање на парламентарно мнозинство. Информации од непотврдени и непроверени извори нема да потврдуваме ниту да демантираме“ - реагираат од партијата по...

Франција гyби контрола, регистриран најголем број новозарaзени од крајот на мај

Во изминатите 24 часа во Франција се регистрирани уште 1.695 случаи на коронaвирус, најмногу од 30 мај, кога тој број беше 1.828. Вкупниот број на...