Category: Хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП(4.01.2019) Скорпијата ќе има авантура со колега, Стрелецот настроен кон кавги!

 • January 4, 2019
 • Коментари
Овен Ќе уживате во најразлични физички активности. Ќе бидете во форма бидејќи на задоволувачки начин ќе ги користите вашите способности, особено оние кои имаат врска со насобраната енергија. Ќе умеете да ги избегните сите препреки и ќе бидете полни со разбирање и нежност спрема вашиот партнер. Здраствената состојба е доста добра, повеќе внимание би требало […]

ДНЕВЕН ХОРОСКОП(3.01.2019):Љубовта цвета за Девиците и Шкорпиите!

 • January 3, 2019
 • Коментари
Можете да очекувате позитивни околности ако очекувате некои документи или судска одлука. Пробајте да имате повеќе разбирање за саканата личност. Избегнувајте алкохол. Бик Лесно ги остварувате своите цели и задоволни сте со околностите во кои се наоѓате. Донесовте одлука позади себе да ставите една личност која ве мачеше. Одлично е тоа. Проблеми со бубрезите. Близнаци […]

Дневен хороскоп за 02 јануари

 • January 1, 2019
 • Коментари
Близнаците се под притисок, Водолиите се подгтотвени за нова врска. Прочитајте го хороскопот за вториот ден од новата година. Овен Генерално, денешниот ден не ви е поволен. Избегнувајте тешка и комплицирана работа. Ако сте во врска или брак, ве очекува кавга со саканата личност. Поволен ден за слободните претставници на овој знак. Проблеми со бешиката. […]

Овие 3 хороскопски знаци ги очекува свадба во 2019 година!

 • January 1, 2019
 • Коментари
Бракот не е нешто за коешто сонува секоја жена. Меѓутоа, припадничките на овие хороскопски знаци обично почнуваат да ја планираат својата совршена венчавка уште во детството, а од мали нозе знаат точно каков сопруг сакаат и колку деца ќе имаат. Дознајте дали сте меѓу нив… Рак Жените родени во знакот Рак се подготвени да направат […]

ГОДИНА НА СВИАЊАТА: Некој ќе „лапа“ многу пари во новата 2019-та, а некој ќе си најде голема љубов!

 • December 31, 2018
 • Коментари
Следната година влегуваме во периодот на свиња, според кинеската традиција. Како симбол, свињата најчесто се поврзува со прогресија, среќа и добри можности и шанси за успех, кинеската Нова Година во овој знак, ќе започне на 5 февруари 2019 година и ќе трае до 24 јануари 2020 година. Свињата е дванаесеттиот или последниот знак на кинескиот […]

Дневен хороскоп за понеделник, 31. декември 2018 година

 • December 31, 2018
 • Коментари
Овен (21.03 – 20.04) Денес ќе слушнете некои приказни кои ќе ве повредат, но бидете сигурни дека се работи за злоба. Ако работите физичка работа или на машина, денес чувајте се од повреди. Сите незгоди што ви се случуваат не смеат да ве обесхрабрат, затоа што сте се поблиску до целта. Партнерот се затвора во […]

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (28.12.2018): Денес среќата им е наклонете на овие три знаци!

 • December 28, 2018
 • Коментари
ОВЕН Љубовта и романсата денес се во воздухот, затоа слободно опуштете се и почуствувајте ги. Наместо вашето пасивно и нежно чувство на љубов, емоциите кои ги чувствувате може да бидат силни, страствени и агресивни. Препуштете им се додека ја заведувате личноста од вашите соништа. Превземете лидерска позиција и покажете колку го сакате животот. БИК Можеби […]

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Овој хороскопски знак го очекува нов љубовен почеток, а еве што ги очекува рибите

 • December 27, 2018
 • Коментари
ОВЕН Работа: Денеска ќе имате многу „ситни“ обврски кои ќе ве окупираат. Но, денеска добра организација е клучна за успешен работен ден. Љубов: Не чувствувате дека сакате премногу да се врзувате. Уживајте во својата слобода. Здравје: Внесувајте повеќе витамини. БИК Работа: Денеска очекувајте мирен ден без многу обврски. Ќе ви годи промена во однос на […]

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (26.12.2018)

 • December 26, 2018
 • Коментари
Овен Иако многу работи не се како што очекувате, немојте да се грижите премногу. Со саканата личност минувате низ добро и зло. Убави заеднички моменти. Вкочанетост. Бик Незадоволството со моменталната работа може да донесе до промени. Овој ден е тој кој ќе пресуди. Врската е дојдена до точка до која морате да одлучите на која […]

Дневен хороскоп: 24.12.2018

 • December 24, 2018
 • Коментари
Овен Вредни сте и подготвени максимално да се посветите на работата. Ве очекува поволен ден за нови одлуки. Со саканата личност ве очекува убав ден за решавање на некои проблеми и несогласувања од минатото. Работите ќе тргнат на подобро. Здравјето е добро. Бик Склони сте кон правење грешки и лоши одлуки, кога станува збор за […]
Страница 26 од 33« Прво...1020«2425262728 » 30...Последно »