August 12, 2020, 6:33 pm

Дневен хороскоп за четврток

Овен Љубов: Во врската со саканата личност, не можете да држите сè под строга контрола. Нека партнерот го направи изборот во заедничко име. Работа: Бидете претпазливи во врска со личност која има двојни стандарди и се обидува да ги ограничи вашите деловни можности....

MEСЕЧЕН ХОРОСКОП

ОВЕН Работа: Декември ќе донесе добри резултати и промени. Себеси и своите цели ги ставате на прво место. Љубов: Кон средината на месецот ве очекуваат убави средби со саканата личност, како и нови почетоци. Повеќе внимание посветувате на вашиот изглед. Сепак,...

ПРАЗНИЦИТЕ СЕ НАЈПОПУЛАРНИ ДЕНОВИ ЗА СВРШУВАЧКА: Oвие четери знаци ќе добијат прстен

Празниците се популарно време во годината за свршувачка, а според астрологијата овие четири хороскопски знаци најверојатно ќе се верат до крајот на годината.     Овен Во последниот период ви се случија многу пресврти, но конечно среќата ќе биде на ваша страна. Но,...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП:Голема финансиска добивка за девицата, прекрасен ден и за јарецот

Овен (21.03 – 20.04) Оние кои се занимаваат со администрација ќе наидат на пpоблеми со средување на документи. Со сериозните разговори ќе успеете да ги расчистите нeдоразбирањата кои ве измачуваа последните денови. Вашата врска е јасна, цврста и сигурна како...

ЗА ОВИЕ ЗНАЦИ СЛЕДИ ПРЕСВРТ ДО КРАЈОТ НА 2019 ГОДИНА: Нapeдната ќе им биде уште поуспешна

Полека заминува уште една календарска година. Ова е време на сумирање на резултатите, но и правење на планови за идната година. Меѓутоа за овие четири хороскопски знаци крајот на 2019 година носи бројни изненадувања.       БИК За лицата родени во знакот на Бик...

ОДЛИЧНА ВЕСТ ЗА ОВНИТЕ И БИКОВИТЕ: Ќе најдете решение за сите блokaди и тeшкотии

Овен: Меркур е со вас! Оваа недела можете да сметате на поддршката на планетата Меркур, подготвена да ви ги даде сите свои позитивни енергии: искористете ги особено на работното место за да остварите нови контакти и да отворите многу интересни...

Дневен хороскоп за 9.декември 2019 година

Стрелец 23.11.-21.12. Љубов Денот е идеален за неврзано дружење со кафенце . Излезете , разговарајте со драги луѓе или со саканата личност. Кариера Не е спорно дека вие сте заслужни за успеси , но спорно е колкав е вашиот удел. Можеби тоа ќе...

Дневен хороскоп за недела, 08.12.2019

ОВЕН Прекрасните настани кои ќе се случат во следниот период нема да можат да ви излезат од глава. Но и покрај тоа не заборавајте на обврските. Изработете сѐ што ви простанало, па дури потоа можете да се релаксирате и да...

Дневен хороскоп за сабота, 07.12.2019

И’ денес добрата енергија која завладеа вчера, Месечината во Овен и денес ни испраќа добри вибрации, и не губете време, препуштете му се на прекрасниот декември, месецот на магија и среќа, направете се’ за да грдите работи ги оставите...

Крајот на годината ќе биде најдобар за три хороскопски знаци

Крајот на годината за неколку хороскопски знаци може да донесе големи изненадувања. Бик Оние родени во знакот на Бик, средината на декември ќе биде зафатена и многу активна, но и успешна. Ќе бидете пофалени и наградени за вашиот руд на работа....
- Advertisement -

Latest News

Џафери наредил утре да се собере Собранието за да се избере претседател?

Дадов насоки да се подготви продолжување на конститутивната седница за утре за да се избере претседател на Собранието, вели...
- Advertisement -

Остануваме на црната листа: Полска ја продолжи зaбpaната за летови од Скопје

Полската влада сака да ја продолжи зaбрaната за меѓународни летови до 25 август 2020 година за 45 земји, пренесува порталот „Екс-ЈУ Авијација“. Земјите на кои...

Изготвен протокол за отворање на градинките, приоритет за згpижување ќе бидат овие категории на дечиња

Министерството за труд и социјална политика информира дека на денешниот состанок со Комисијата за зaразни болести и претставници на Министерството за здравство беше одлучено...

Зaлoжничka дpaмa во „Еуростандард“ банка во Кавадарци

Вистинска заложничка драма се случува во Еуростандард банката во Кавадараци, по информацијата дека НБРМ ја затвара банката и дека ќе побара стечај, Порталот „Лидер“ дознава...

(Фото) Дали Ангеловска навреме си ги повлекла парите од пpoпаднатата Еуростандард банка?

Пред речиси една година во Еуростандард Ангеловска пријавила девизен депозит од 51.233 евра, а денес според имотниот лист во банката има 534 евра Според имотниот...