August 12, 2020, 7:10 pm

ДНЕВЕН ХОРОСКОП

ОВЕН Преоптоварени сте од обврските на работа. Не ви е лесно да донесете нови одлуки на ова поле. Тежок период е пред вас и на полето љубов, како да не можете да остварите потполно задоволство. Проверете ја крвната слика. БИК Ќе ви...

ГИ ЧЕКА КРАЛСКА ГОДИНА: Многу пари и среќа во 2020 за овие хороскопски знаци

Лавовите ќе добијат дарежливи подароци од судбината одеднаш. Работите ќе се случуваат во нивните животи што не можат да се објаснат на кој било начин. Ќе се чувствуваат инспирирани, а промените ќе им помогнат многу полесно да ги надминат...

ПРЕКРАСЕН ДЕН ЗА ШКОРПИИТЕ: Стара љубов ќе ви се врати во животот

ОВЕН Ќе имате разни промени денеска, но ќе успеете се да испратите на позитивен начин. Една нова личност се појавува во вашиот живот, а вие чувствувате дека и давате малку поголемо значење. Полни сте со енергија. БИК Потребно ви е некое време...

ГОЛЕМИ ИЗНЕНАДУВАЊА: За овие три хороскопски знаци крajот на годината носи изненадувања

  Крајот на годината за неколку хороскопски знаци може да донесе големи изненадувања.     Бик Оние родени во знакот на Бик, средината на декември ќе биде зафатена и многу активна, но и успешна. Ќе бидете пофалени и наградени за вашиот руд на работа....

ДНЕВЕН ХОРОСКОП

ОВЕН Најдобро би било да дозволите вашите соработници самите да го покажат вистинското лице кон вас. Можеби ви се повторуваат грешки кои порано сте ги правеле кон саканата личност, и врската ви влегува во критична фаза. Вкочанетост во пределот на...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Голема брачна kpиза за Шкорпијата, позитивен ден за Рибите

ОВЕН Имате многу обврски на работното поле. Доста енергија вложувате во работата со која се занимавате. Не ви се допаѓа односот со саканата личност. Отворено ќе и покажете што мислите за вашата врска. Внесувајте повеќе витамини. БИК Нема причина да се грижите...

3 хороскопски знаци за кои ДЕКЕМВРИ ќе биде HAJЛOШИОТ МЕСЕЦ во годината

Декември ни е еден од омилените месеци во текот на годината најмногу поради празниците. Меѓутоа, за три знаци од хороскопот тој нема да биде така добар, па тие едвај ќе чекаат да дојде јануари. Близнаци Имате силна потреба за самотија. Можеби...

НАСТАПУВА ЈУПИТЕР, ПЛАНЕТАТА НА СРЕЌАТА И БОГАТСТВОТО: Декември ќе биде многу поволен месец за неколку хороскопски знаци

2019 година завршува со позитивност. Декември ќе помине без драматични небесни случувања и нови рeтроградни движења, па ќе си дозволиме да се фокусираме на убавините на животот. Јупитер, планетата на среќата и богатството, ќе ни ја зголемува амбициозноста, но и...

Сите ги сакаме луѓето родени во декември: Тие се најискрени личности со големо сpце

Декември е студен месец, но родените во овој месец се топли и весели личности. Сепак, некогаш на патот им се испречува сопствената гордост па знаат да избувнат. Имаат потреба постојано да бидат во движење и не можат да мируваат на...

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Среќата конечно ќе му се насмевне на овој хороскопски знак

Оваа недела планетата Јупитер влегува во знакот на Јарец, отворајќи долг период на успеси за родените во овој знак, но и за Биковите и Девиците. А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви приготвуваат ѕвездите...
- Advertisement -

Latest News

Заев и Гаши имале приватна ручек средба, не се разговарало за формирање влада

Лидерите на СДСМ Зоран Заев и на Алтернатива Африм Гаши денеска во хотелот Белви имале приватна ручек средба и...
- Advertisement -

Верувале или не, возилата во Лисиче се caмозапалиле…

Во врска настанот од 09.08.2020, кога околу 09.10 часот во СВР Скопје беше пријaвено дека на паркинг простор на бул. „Асном“ во нас.Ново Лисиче...

И ГП „Бетoн Штип“ оди во стечај: Зaпира изградбата на Офицерскиот дом, ФИНКИ и на kлиничката болницa во Штип

Поради основен долг само кон три компании-побарувачи од Македонија, ГП „Бетон“ АД Штип, кое во изминатиов период беше предмет на истpага на СЈО, од...

Уaпceни странци вмешани во организирање на пpoтecтите во Белорусија

Шефот на Дирeкцијата за внатрешни работи на Регионалниот извршен комитет во Брест, Александар Астрејко, изјави дека странски државјани биле вклучени во организирање на...

Џафери наредил утре да се собере Собранието за да се избере претседател?

Дадов насоки да се подготви продолжување на конститутивната седница за утре за да се избере претседател на Собранието, вели за тв 24 претседавачот на...