Category: Хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (28.12.2018): Денес среќата им е наклонете на овие три знаци!

 • December 28, 2018
 • Коментари
ОВЕН Љубовта и романсата денес се во воздухот, затоа слободно опуштете се и почуствувајте ги. Наместо вашето пасивно и нежно чувство на љубов, емоциите кои ги чувствувате може да бидат силни, страствени и агресивни. Препуштете им се додека ја заведувате личноста од вашите соништа. Превземете лидерска позиција и покажете колку го сакате животот. БИК Можеби […]

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Овој хороскопски знак го очекува нов љубовен почеток, а еве што ги очекува рибите

 • December 27, 2018
 • Коментари
ОВЕН Работа: Денеска ќе имате многу „ситни“ обврски кои ќе ве окупираат. Но, денеска добра организација е клучна за успешен работен ден. Љубов: Не чувствувате дека сакате премногу да се врзувате. Уживајте во својата слобода. Здравје: Внесувајте повеќе витамини. БИК Работа: Денеска очекувајте мирен ден без многу обврски. Ќе ви годи промена во однос на […]

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (26.12.2018)

 • December 26, 2018
 • Коментари
Овен Иако многу работи не се како што очекувате, немојте да се грижите премногу. Со саканата личност минувате низ добро и зло. Убави заеднички моменти. Вкочанетост. Бик Незадоволството со моменталната работа може да донесе до промени. Овој ден е тој кој ќе пресуди. Врската е дојдена до точка до која морате да одлучите на која […]

Дневен хороскоп: 24.12.2018

 • December 24, 2018
 • Коментари
Овен Вредни сте и подготвени максимално да се посветите на работата. Ве очекува поволен ден за нови одлуки. Со саканата личност ве очекува убав ден за решавање на некои проблеми и несогласувања од минатото. Работите ќе тргнат на подобро. Здравјето е добро. Бик Склони сте кон правење грешки и лоши одлуки, кога станува збор за […]

Неделен хороскоп: 24-30 декември

 • December 23, 2018
 • Коментари
Последната недела од декември ни го носи и новиот неделен хороскоп. Влеговме во владеењето на Јарецот, а тоа ќе ни донесе стабилност во меѓучовечките односи. Кај некои знаци може да дојде до заладување на полето на љубовта, но тоа е од привремен карактер. Овен Ќе размислувате многу за работата и ќе сумирате дека оваа година […]

Кои се најубавите хороскопски знаци?

 • December 23, 2018
 • Коментари
Иако убавината навистина во очите на набљудувачот не може да се генерализира, некои астролози тврдат дека овие три хороскопски знаци се меѓу најубавите претставници во зодијакот, а и објаснуваат зошто. Многу филозофи дискутираат за убавината, но поголем број се сложуваат дека физичката убавина, може да се мери со некои општи правила за еститка, а тука […]

Дневен хороскоп за 23 декември

 • December 23, 2018
 • Коментари
Водолиите имаат проблем во комуникацијата, Рибите влегуваат во нова врска. Прочитајте го хороскопот за 23 декември. Овен Успешно ќе ги остварите своите планови и ќе бидете задоволни со исходот. Можно е да ви се допаѓа личност која делува студено во комуникацијата со вас и не сте сигурни на што сте. Здравјето е добро. Бик Не […]

Средба со многу влијателна личност ќе донесе нови добивки – Дневен хороскоп (21.12.2018)

 • December 21, 2018
 • Коментари
Овен (21.03 – 20.04) Спротивставете им се на лицата од авторитет тогаш кога мислите дека е потребно да го направите тоа. Изливите на љубомора и посесивност многу ќе ви одмогнат. Можни се кавги со партнерот. Бик (21.04 – 21.05) Очекувате средба со многу влијателна личност од вашата бранша. Препуштете им се на своите чувства и […]

Дневен хороскоп

 • December 20, 2018
 • Коментари
Овните мораат да покажат повеќе разбирање, Раковите ќе дојдат до важни информации, за Водолиите е време да ги преболат бившите. Прочитајте го хороскопот за 20 декември. Овен Не донесувајте одлуки сами, комуникацијата која денес ќе ја имате може да биде пресудна за вашиот професионален успех/неуспех. Побарајте совет од колегите. Љубовта би била подобра кога би […]

Дневен хороскоп за 18 декември

 • December 18, 2018
 • Коментари
Овен Потребна ви е помош за да ги решите сите работи кои ги имате. Покажете флексибилност кон саканата личност. За да трае вашиот брак или врска, потребно е повеќе да сте подготвени на компромис. Направете крвна слика. Бик Сакате да покажете иницијатива кон нови промени и тешко ви е тоа да им го објасните на […]
Страница 3 од 10«12345 » ...Последно »