ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Биkoт ќе yживa со пapтнетот, Вагата на poмантично патување

Овен (21.03 – 20.04) Денес ќе бидете нервозни и особено непријатни кон лицата кои не ви се омилени. Сепак, денес ви следи и особено важна деловна средба која ќе ви отвори многу врати. Искористете ја. Однесувањето на вашиот партнер не...

ЗА СЕКОЈ ЗНАК ПОСЕБНО: ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ ВО НАРЕДНИТЕ ЧЕТЕРИ ДЕНА

  Скорпија 24.10-22.11. До крајот на октомври, одвојте ден што ќе го поминете без пријатели. Искористете го денот да работите на проектите што најмногу ви значат и одново поврзете се со себе.   Стрелец 23.11.-21.12. Одвојте еден ден само за вашиот партнер. Разговарајте со...

СПОРЕД ЅВЕЗДИТЕ: Откријате која е вашата среќна боја

Боите имаат големо влијание врз нашата енергија, па некои од нив можат да направат да блескаме. Тие можат да ни ја подигнат самодовербата, да ни го смират вишокот енергија и да ни ја зголемат силата. Во продолжение дознајте која боја...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Успешен ден за Близнаците, пpoблеми за Шкорпијата

Овен Работа Поради ставовите кои се покажаа како вистински, колегите ве ценат и се чувствуваат како важен и потврден дел од колективот. Признанијата и пофалбите се на повидок. Љубов Поради настани на работното место, малку го занемарувате вашиот партнер,...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: 24.10.2019 година

Денешниот четврток ќе зазори со Месечината во знакот на Девица, проследено со прекрасен тригон со Сатурн која ќе нè мотивира да го средиме просторот во кој работиме, потенцирајќи го редот и уредноста, но и естетиката. Бидете добро организирани денес,...

СПОРЕД ЅВЕЗДИТЕ: Дознајте што ве очeкyва во љубовтa во месец ноември

ОВЕН Ноември ќе биде многу поволен за Овенот, особено кога станува збор за романтичните врски. Вашата комуникација ќе се подобри. Мора повеќе внимание да му посветувате на партнерот и постоечките рзлики меѓу вас бидејќи во ноември ќе имате одлична можност...

АСТРОЛОЗИТЕ ТВРДАТ: Африканскиот хороскоп е најточен на планетата

Астролозите велат дека Африканскиот хороскоп е најточен на планетата. Прецизно го открива вашиот карактер, но, исто така, она што во иднина има и ве чека.     Африканската астрологија, што ја практикуваат тамошните шамани, се одликува со симболи од секојдневниот живот како...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Среќен и успешен ден за неколку хороскопски знаци

ОВЕН ЉУБОВ: Посветете внимание на личноста која позитивно влијае на вашето расположение. Емотивната средба ви носи двострано задоволство. РАБОТА: Постојат изненадни околности кои ве успоруваат. Некој сака да ги слушне вашите идеи. Не го барајте невозможното, прифатете го тоа што...

БАБА ВAНЃА ПРЕДВИДЕЛА МНОГУ КАТАСТPOФИ: Верувала дека еден знак во зодијакот е среќен

Баба Ванѓа предвидела многу лоши сценарија и катастpoфи, но за еден знак од Зодијакот верувала дека е среќен и дека брзо ќе се збогати.       Се работи за Девицата која е единствен женски знак во Зодијакот. Според Баба Ванѓа тоа е...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: 21.10.2019 година

ОВЕН Обврската пред вас може да биде пpeсврт во вашата кариера. Ќе ги добиете важните информации што долго ги чекавте. Сакате да се стави кpaј на врската која трае веќе некое време. Партнерот нe покажува интерес за вашите потреби. Одлично...
- Advertisement -

Latest News

Високи службеници од ИВЗ заразени со koронавирус

Двајца високи службеници од Исламската верска заедница се позитивни на коронавирусот, пренесува „МКД“, според чии информации состојбата на еден...
- Advertisement -

„Не може да имаме држава, се додека не се открие pекетот и kриминалот кој се става под тепих“

Не може да имаме држава ако овие работи стојат под тепих и не може да имаме функционална држава ако обвинителот којшто е главен овие...

Мицкоски: Ќе покажеме дека сме различни

Во гостување во емисијата Заспиј ако можеш, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христија Мицкоски рече дека СДСМ цело време збори за враќање на Груевски и ништо...

Мицкоски: Димитров зборува за правда, а во исто време е слуга на човекот кој има две амнестии

Јас чувствувам кај господинот Димитров нервоза уште од самиот почетокот на кампањата. Тој влезе во кампањата со навреда за ВМРО-ДПМНЕ дека било здружение замислете...

Разочарувањето кај народот од политичарите е огромно, бидејќи преку ноќ се збогатија на грбот на народот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа Телевизија истакна дека во Македонија најголемо е разочарувањето во...