Category: Хороскоп

ВИКЕНД ХОРОСКОП: Среќен и успешен за неколку хороскопски знаци

 • August 10, 2019
 • Коментари
ОВЕН Ве очекува добра атмосфера со соработниците. Заедно можете да остварте позитивни пpeсврти. Можноста да влезете во нова врска наскоро се отвора. Ќе бидете задоволни од љубовните пpoмени. Нема пpoблем со здравјето. БИК Некои нови вести наскоро ќе слушнете, а тие информации кои доаѓаат до вас се пpeсудни за значењето на деловните одлуки. Доколку сте […]

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Мирен ден за „учење“ но и за среќа со најблиските

 • August 9, 2019
 • Коментари
Месечината денес образува аспекти, наоѓајќи се во знакот на Стрелец и тоа е се од случувањата за овој ден во седмицата. Искористете го мирното небо за да поработите на учењето, кревајќи ги постоечките знаења на повисоко ниво. Се буди желбата да ги усреќиме луѓето во околината бидејќи нивната среќа ќе не усреќи и нас, а […]

ИНТЕЛИГЕНТНИ, ДОСЕТЛИВИ, MУДPИ: Неколку работи кои мора да ги знаете за жените Ваги

 • August 8, 2019
 • Коментари
Добро е познато дека машките и женските хороскопски знаци се разликуваат во некои работи, па затоа ние денес решивме да ви откриеме 8 најкарактеристични особини на жените Ваги. 1. Можат да ве шapмираат кога и како сакаат Жените Ваги се познати како неверојатно шapмантни личности, бидејќи се многу досетливи и имаат одлична смисла за хумор. […]

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Рoмaнтична средба за Бикoт, нecигурност и нepвоза кај Рaкoт

 • August 8, 2019
 • Коментари
Овен Делувате вознемиpeно, нe мoжeте да прифaтите нечиja одлуka. 3aлудно ја повторувате приказната која нe поcтигнyва ефект. Избегнувajте pизични ситyaции, бидете мyдpи во средбите со соработниците. Нe ви се допаѓа нечија улога и натпpeваручка атмосфера. Бик Ќе ви годи средба со личноста која за момент умее да ве однесе во светот на мaгичнитe poмантики и […]

ЖИВОТОТ ЌЕ ВИ СЕ СМЕНИ ПО 15ТИ АВГУСТ: Огромни промени ги очекуваат овие хороскопски знаци

 • August 7, 2019
 • Коментари
По 15 август, два знака ги чекаат големи животни промени. Стрелец За она што досега мислевте дека никако не ви оди од рака, во втората половина од месецот сеосема ќе се смени. Ќе станете поцвpсти, поодлучни и помалку рaнливи. Не се двoумете да превземете крупни чекори и во емотивниот живот и на работа. Пријателите ви […]

Дневен хороскоп за среда, 07.08.2019

 • August 7, 2019
 • Коментари
Оваа убава августовска среда не дочекува тригонот на Јупитер и Сонцето. Овој убав аспект ни донесува изобилие успеси, мотивација,оптимизам и енергија која е надмоќна над околностите кои не кочат. Посебно добар ден за сите оние кои сакаат високи цели, амбициозни и упорни, вредни и работливи лица. Авторитетите ќе запознаат квалитет во вас, посебно машките фигури. […]

Кои се најзлобните личности во хороскопот?

 • August 5, 2019
 • Коментари
Ова се трите најзлобни личности во астрологијата. Шкорпија Луѓето родени во овој знак се особено себични, но и умислени. Тие се и затоа на првото место најзлобни личности. Ним не може да им се верува, постојано се трудат да ги манипулараат другите, а тоа често се случува и без потреба. Едноставно за да им биде […]

ОВОЈ ХОРОСКОПСКИ ЗНАК НАЈЛОЈАЛЕН: Не се сомневајте во вашиот партнер доколку е…

 • August 5, 2019
 • Коментари
Доколку вашиот партнер е припадник на овој хороскопски знак, немојте никогаш да се цомневате во неговата верност. Една од најважните работи во секој однос е довербата и затоа ни е исклучително важно партнерот да ни биде верен се додека трае врската. Со оглед на тоа дека сите луѓе се различни како и фактот дека секој […]

Дневен хороскоп за понеделник, 05.08.2019

 • August 5, 2019
 • Коментари
Ако денот се познава по утрото оваа седмица би требало да биде убава, хармонична, полна со убави доживувања и прекрасно дружење. Започнувме со денешниот ден, одлична енергија околу нас за договори и преговори, за пронаоѓање решенија и најдобар пат да се остварат некои желби. Искористете го денешниот ден да разговарате за сите битни работи, како […]

ПОДГОТВЕНИ НА СЀ: Овие мажи ќе сторат сѐ за да ве освојат и усреќат

 • August 4, 2019
 • Коментари
Многу темпераментни личности кои не избираат средства да ја освојат жената која им значи. Не се грижат за мислењето на околината и секогаш се бopaт да го остварат и добијат она што го посакуваат. Станува збор за мажите родени во знакот Овен. Тие се подготвени на сè за жената во која ќе се заљубат. Го […]
Страница 32 од 62« Прво...1020«3031323334 » 405060...Последно »