Category: Хороскоп

Тие немаат баш среќа: Три најголеми баксузи во целиот хороскоп

 • November 18, 2018
 • Коментари
Ова се трите хороскопски знаци кои најчесто се прашуваат што згрешиле да ги снајде таква судбина. Девица Девиците се вешти во решавањето на туѓите проблеми и во советувањето, но самите на себе не умеат да си помогнат. Кога се нервозни, тие рибаат, гланцаат, чистат, полираат, па животниот простор им е толку стерилен што гостите се […]

Расправии на неколку полиња денеска го очекуваат овој знак – Дневен хороскоп 17.11.2018

 • November 17, 2018
 • Коментари
ОВЕН Денес тешко ќе можете да ја избегнете нервозата. Ако не се одрази во работата, тогаш ќе се одрази на емотивно или семејно поле. Тоа што можете да го направите е да се обидете да ги контролирате своите реакции кон оние со кои доаѓате во контакт. БИК Некои ситуации навистина ве мачат, а несакате да […]

Ретроградниот Меркур почнува денеска: Овие работи никако не смеете да ги правите!

 • November 16, 2018
 • Коментари
Дури и ако не сте по астрологијата, сигурно сте слушнале за ретроградниот Меркур. Сигурно многупати сте слушнале дека луѓето се жалат на него, него го обвинуваат за многу работи и со нетрпение чекаат да помине. Кој е крив?Зошто?Кога поминува? Во зависност од вашата натална карта, ретроградниот Меркур ќе ве погоди повеќе или помалку. Дури и […]

Многу љубов, пари и пријатна средба за овој знак денеска – Дневен хороскоп (16.11.2018)

 • November 16, 2018
 • Коментари
Директниот од на Венера овој петок е главна вест од ѕвезденото небо. Венера конечно од ретроградната положба тргнува после долги 40. дена. И без ваше вплеткување вашиот живот ќе биде прочистен од луѓе кои во вас будат немир и нерасположение, поради некои ќе ви биде тешко, но знаете дека така е најдобро за вас. Така […]

НОВА МОЖНОСТ ЗА ЗАРАБОТКА И НОВА ЉУБОВ ДЕНЕСКА ЗА ОВИЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ: Дневен хороскоп

 • November 15, 2018
 • Коментари
Овен (21.03 – 20.04) Со помош на добрите идеи кои ги имате лесно остварувате напредок на деловен план, ве очекува позитивен период. Можно е да не сте го забележале новиот додворувач кој на сите можни начини се обидува да го освои вашето внимание. Бик (21.04 – 21.05) Многу е важно да се слушате себеси и […]

Дневен хороскоп 14.11.2018

 • November 14, 2018
 • Коментари
Овен (21.03 – 20.04) Доколку сакате да ги заштитите вашите деловни интереси прифатете нечија асистенција. Во љубовта полесно ќе ви биде некоја одлука или одговорност да му ја препуштите на партнерот. Бик (21.04 – 21.05) Забележувате дека случувањата на деловна сцена се одвиваат под невообичаени околности. Изворот на позитивна енергија го добивате од своето семејство […]

Дневен хороскоп за 13 ноември

 • November 13, 2018
 • Коментари
Овните се нервозни, нова љубов им се насменува на Девиците и Стрелците,Близнаците имаат многу енергија. Прочитајте го хороскопот за 13 ноември. Овен Кај вас е нагласена нервозата и несигурноста, па можно е тоа да се одразува многу на работата. Емоционално не сте задоволни, се чувствувате празно. Можно е партнерот да не ви го пружа тоа […]

Многу љубов, пари и караници – Дневен хороскоп (12.11.2018)

 • November 12, 2018
 • Коментари
Овенот патува, Бикот е мрзлив, Ракот не и верува на Водолија, но е близок со Близнаците, Лавот е снаодлив, Девицата зборува само за љубов, Терезијата планира, Скорпијата се натпреварува, Стрелецот е слободен, Јарецот е тежок, Рибите уживаат во љубовта… Овен Работа Планирате службено патување. Мислите дека почетокот на викендот е идеален за такво нешто. Љубов […]

Ова се најпознатите карактеритики на секој хороскопски знак

 • November 12, 2018
 • Коментари
Секој знак од зодијакот има некои предности и особини кои го прават специфичен. Ова се добрите страни на секој хороскопски знак. Овен Ќе се впушти во непознатото со следната изрека „Кој не ризикува, тој не профитира“. Нагонот кон победата му е во крвта. Сака да се натпреварува, а добрата конкуренција секогаш топло ја поздравува. Самодовербата […]

Овој знак денеска ќе биде пред голема одлука – Дневен хороскоп 10.11.2018

 • November 10, 2018
 • Коментари
ОВЕН Вашиот професионален настап има силно влијание врз нечија одлука или на промената на условите во новата фаза на деловната соработка. Важно е да прифатите компромин, како почетна ориентација за понатамошното продолжување на деловните договори. Исполнете ги своите семејни обврски. Нема причина да измислувате нови изговори кои може да ве претстават во погрешно светло пред […]
Страница 34 од 37« Прво...102030«3233343536 » ...Последно »