Category: Хороскоп

Дневен хороскоп: Што ви носи љубовта, работата и здравјето?

 • March 19, 2019
 • Коментари
Дневен хороскоп за 19. март 2019 (вторник) ОВЕН Работа: Со личност во знакот Близнаци, може да остварите позитивна работна соработка која би траела на долги патеки во иднина. Љубов: Посакувате да ви се случи некоја нова љубовна врска, и подготвени сте за нови случувања. Здравје: Пролазна главоболка. БИК Работа: Денешниот ден не е добро поставен […]

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Одличен ден на љубовно поле за Лавот, напнат ден за Девицата!

 • March 18, 2019
 • Коментари
ОВЕН Некои напнати моменти на деловното поле сте ги оставиле зад себе, но сеуште чувствувате нервоза и стрес бидејќи количината на обврски ви е голема, а вашите рокови за завршување се кратки. Не е време за конфликти со партнерот, посебно ако својата деловна нервоза ја пренесете и на љубовното поле. БИК Со тешко срце и […]

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Пријатно изненадување за Близнаците, можност за добивка со игри на среќа за Шкорпијата!

 • March 15, 2019
 • Коментари
Овен (21.03 – 20.04) Имате потреба да доминирате. Ве очекува едно убаво патување, а што е уште поубаво ќе бидете во пријатно друштво. Ве очекуваат промени во вашата куќа и кариерата. Добро изгледате и добро се чувствувате, единствено ви е потребна мала релаксација. Бик (21.04 – 21.05) Ве очекува важен разговор со претпоставениот. Финансиската ситуација […]

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Големи предизвици го очекуваат Бикот, нова љубов за Лавот!

 • March 14, 2019
 • Коментари
Овен (21.03 – 20.04) Подготвени сте да ја менувате вашата деловна тактика со цел да остварите подобри резултати. Можно е да не сте и доволно посветени на саканата личност, таа ќе ви замери. Бик (21.04 – 21.05) Пред вас се големи предизвици на деловен план. Ќе ви биде потребна упорност. Приредете и некое убаво изненадување […]

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Пари за Лавот и многу љубов за Стрелецот!

 • March 13, 2019
 • Коментари
Овен (21.03 – 20.04) Голема моќ се крие зад вашата самодоверба. Затоа искористете ги околностите и блеснете со вашиот ентузијазам. Можно е да реагирате премногу бурно на некој коментар од близок пријател, што не е вообичаена реакција од ваша страна. Обидете се да се контролирате и да не кревате голема врева за ништо. Не ги […]

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Близнаците ги очекуваат драстични промени во љубовта!

 • March 12, 2019
 • Коментари
Овен Моментално ви се случуваат важни промени во вашето окружување на работа. Потребно е да бидете во тек. Можни се мали несогласувања на полето на љубовта. Зголемете го внесот на витамини. Бик Можете да очекувате ден без поголеми тензии и проблеми. Ако сте слободни, доаѓа познанство со личност која многу ве привлекува. Болки во долниот […]

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Неповолен ден за два хороскопски знаци!

 • March 11, 2019
 • Коментари
Овен Ќе бидете задоволни со резултатите кои ќе ги покажете на полето на работата во текот на денешниот ден. Можно е да немате доволно доверба во саканата личност. Грешките испливуваат на површина. Ви годи физичка активност. Бик Ќе ги надминете проблемите од минатото. Можете да очекувате поволен ден кога станува збор за работата. На полето […]

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Овој хороскопски знак ќе донесе нова одлука на љубовен план, а еве што ги очекува биковите

 • March 11, 2019
 • Коментари
ОВЕН Работа: Напнатоста која ја чувствувате може да влијае негативно на случувањата во вашето работно опкружување. Многу работи нема да одат како што сте планирале. Љубов: Може да се надевате на нов состанок со личноста која ви се допаѓа, затоа што првиот пропадна. Здравје: Нервоза. БИК Работа: Не сте задоволни од околностите во кои се […]

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Девиците се плашат од љубовта, Вагите размислуваат за иднината.

 • March 8, 2019
 • Коментари
Овен Ве очекува поволен ден за да се позанимавате со важни одлуки и да најдете нови решенија. Можно е да сте подготвени за некои помали ризици, бидејќи така ќе дојдете до посакуваните промени. На вашата кожа и е потребна нега. Бик Одлично се поставувате во професионалната комуникација и во преговорите делувате многу убедливо. Не ве […]

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Близнаците започнуваат нова врска, Шкорпиите се максимално посветени на работата!

 • March 7, 2019
 • Коментари
Овен Поволен ден за одмор или некое патување каде ќе се одморите. Добро би било малку да заборавите на работата. Ако сте слободни, можно е да имате интересно ново познанство. Проблеми со синуси. Бик Засега сте задоволни од околностите на работа и се уште не сакате промени. Ве очекува можност да ја обновите комуникацијата со […]
Страница 40 од 54« Прво...102030«3839404142 » 50...Последно »