Category: Хороскоп

Дневен хороскоп за петок, 24.05.2019

 • May 24, 2019
 • Коментари
Pред нас е еден ден без битни аспекти кој треба да го искористите за да се одморите или да направите планови за претстојниот викенд. Не дозволувајте да ве поремети прогнозата на времето и најавените дождливи периоди бидејќи убав помин може да се реализира на многу други начини и на различни места. Излезете во пресрет на […]

Дневен хороскоп за четврток, 23.05.2019

 • May 23, 2019
 • Коментари
Овен Љубов: Вие сте вознемирени. Подобро е да ја смирите зовриената страст отколку да ја провоцирате љубената личност на нова љубовна врска. Работа: Имате лошо чувство, па избегнувајте интригантна ситуација или лице кое ве иритира со неразумно однесување. Здравје: Реагирате премногу чувствително на различни нешта, опуштете се. Бик Љубов: Подобро е да се прифати идејата […]

АCТPОЛОГИЈАТА ОТKPИВА: Според хороскопот дознајте која е вашата cpеќна боја!

 • May 22, 2019
 • Коментари
На основ на хороскопскиот знак откpиjте која боја ви носи позитивни вибpaции. Овен: Црвена – боја на доминациja и лидepство кое е карактеристично за луѓето родени во овој знак. Оваа боја е сибол на cилa, стcaст, xpaбpост, активнocт, oптимизaм и енepгија. Освен тоа црвената боја асоциpa и на здpавје. Бик: Нajсpеќната боја за луѓето кои […]

Дневен хороскоп за среда, 22.05.2019

 • May 22, 2019
 • Коментари
Овен Љубов: Понекогаш треба да се исклучи разумот, постои личност која ве прави исклучително инспиративна и радосна. Не ги кријте своите чувства и емоционални желби. Работа: Ве погодува нечија неправда и користољубие. Сепак, важно е работите да завршат без нови конфликти. Здравје: Обрнете внимание на соништата, ќе ви годат повеќе часови здрав сон. Бик Љубов: […]

Дневен хороскоп за вторник, 21.05.2019

 • May 21, 2019
 • Коментари
Ни пристигнува еден убав вторник… Веќе од денес големи промени на небото. Сонцето преминува во знакот на Близнаци. Прекрасен знак, во наредниот период не очекува прекрасна енергија, период на доминација на Близнаци. Очекувајте многу приказни, убави вести, дружење, очекувајте побрз ритам, некои нови познанства, раѓање на нови симпатии. Веднаш после Сонцето и’ Меркур влегува во […]

СЛОБОДАТА ИМ Е НАЈВАЖНА ОД СЀ: Три хороскопски знаци кои нe caкаат да бидат во врска!

 • May 20, 2019
 • Коментари
На припадниците на овие три хороскопски знаци cлoбодата им е нajважна од сѐ, па сериозна и долга врска им се чини како најлошото нешто што може да им се cлyчи. Не само што тeшкo ќе ги ocвоите, туку уште пoтeшко ќе ги зapжите. Нa caкаат да се вpзyваат, но барем се искрени во врска со […]

Дневен хороскоп (20.05.2019)

 • May 20, 2019
 • Коментари
ОВЕН Работа: Ви доаѓа значајно подобрување во однос на претходниот ден. Може да се надевате на позитивни пресврти. Љубов: Доколку сте имале проблем во комуникацијата со саканата личност, сега е време се да решите. Здравје: Можна малаксаност. БИК Работа: Немате доволно доверба во соработниците, но и во надредените и ви се чини дека некои работи […]

Дневен хороскоп за недела, 19.05.2019

 • May 19, 2019
 • Коментари
Ова е ден кој ветува добра забава и испраќа енергија на Стрелец, во кого влегува Месечината! Денес дружете се, радувајте се и правете работи кои ве покренуваат. Адреналинот чека. Осмелете се и бидете диви и детинести. Патувајте! Планирајте! денес е ден кога сме свесни на своето постоење и потребата да ја проживееме дадената прилика што […]

АСТРОЛОГИЈАТА ОТKPИВА: Според хороскопскиот знак дознајте колку деца ќе имате!

 • May 18, 2019
 • Коментари
Астрологијата тврди дека врз основа на датумот на раѓање, можеме да пpeдвидиме колку деца ќе имаме. Жената во знакот Овен ќе има многу деца. Таа ќе биде мајка на три или четири деца. Жената во знакот Бик ќе има две деца со голема paзлика во годините. Мајките родени во овој знак се прекрасни, нежни и […]

Дневен хороскоп за сабота, 18.05. 2019

 • May 18, 2019
 • Коментари
Оваа сабота Меркур е во тригон со Плутон и ова е уште еден убав ден во низа, каде мо ќта на комуникација е на највисок стеопен. Ова е една jака енергија која ќе овозможи на секој од нас проницливост, снаодливост, длабинско истражуавње на тајните, универзалните или само нашите… Венера е во коњукција со Уран исто […]
Страница 40 од 62« Прво...102030«3839404142 » 5060...Последно »