Category: Хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП(14.01.2019):Опуштен ден за Јарците, за Раковите неповолен ден за почнување нова врска.!

 • January 14, 2019
 • Коментари
Овен На полето на работата, ситуацијата е променлива и не сте многу задоволни поради тоа. Имате чести кавги со саканата личност. Во текот на денешниот ден би можеле да разрешите некои прашања. Чувствително ви е здравјето. Бик Морате објективно да ги анализирате работите, за да можете да постигнете напредок. Саканата личност покажува дека е подготвена […]

НАЈРОМАНТИЧНАТА ДУША ВО ХОРОСКОПОТ: Жената родена во знакот Стрелец!

 • January 11, 2019
 • Коментари
Таа има силен темперамент, но кога ќе ја запознаете ќе сфатите дека нејзината душа е огромна, нежна и романтична. Среќни сте ако во својот живот имате жена родена во знакот Стрелец. Таа е вистински бисер, а така и треба да се однесувате со неа. Таа е неконвенционална жена која се смета себеси за еднаква со […]

ДНЕВЕН ХОРОСКОП(11.01.2019):Успешен ден за Стрелците, што ги чека останатите знаци?

 • January 11, 2019
 • Коментари
Овен Овој петок не верувајте во гласини. Слушај го само она што го сакаш, но тоа не ти е секогаш корисно. Бик Овој петок е погоден за подобрување на односите со ваши блиски роднини. Ова ќе ве чини повеќе време отколку што мислите. Близнаци Денот ќе ви го каже решението за важно семејно прашање. Не […]

ДНЕВЕН ХОРОСКОП(10.01.2019):Стрелците денеска ќе бидат во голема дилема,биковите секогаш чекор понапред од другите!

 • January 10, 2019
 • Коментари
ОВЕН Не ви се допаѓа нечиј изглед или новите услови што ви ги поставуваат вашите соработници. За среќа, брзо ќе се премислите за нови бизнис можности. Бидете поинтелигентни, бидејќи делата вредат повеќе од зборови. Со казнување на другите, вие се казнувате самите себеси. Партнерот добро ги разбира вашите емотивни намери. БИК Вие сте еден чекор […]

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА СРЕДА: Големи промени за еден знак, кој ќе има среќен ден?

 • January 9, 2019
 • Коментари
Овен Оваа среда е добар ден за физичка активност. Направете утринско трчање. Не го одложувајте, по празниците сигурно имате потреба да се движите . Бик На најпрометниот ден од новата година, насочете ги напорите да пробате или научите нешто ново, необично за вас. Вие се уште не знаете колку таленти спијат во вашата имагинација. Дајте […]

ДНЕВЕН ХОРОСКОП(8.01.2019)Кавги со саканата личност за близнаците,напнат ден за рибите!

 • January 8, 2019
 • Коментари
ОВЕН Денес тешко ќе можете да ја избегнете нервозата. Ако не се одрази во работата, тогаш ќе се одрази на емотивно или семејно поле. Тоа што можете да го направите е да се обидете да ги контролирате своите реакции кон оние со кои доаѓате во контакт. БИК Некои ситуации навистина ве мачат, а несакате да […]

Дневен хороскоп за 07 јануари

 • January 7, 2019
 • Коментари
Биковите не се заинтересирани за љубов, Водолиите ги мачи настинка. Прочитајте го хороскопот за 07 јануари Овен Ако се планирале работно патување, може да дојде до мало одложување. Доаѓа време кога ќе успеете да ги решите проблемите. Избегнувајте ги цигарите. Бик Долгоочекуваната соработка доаѓа наскоро. Пред вас е фаза на голем успех. Не сте заинтересирани […]

ДНЕВЕН ХОРОСКОП(4.01.2019) Скорпијата ќе има авантура со колега, Стрелецот настроен кон кавги!

 • January 4, 2019
 • Коментари
Овен Ќе уживате во најразлични физички активности. Ќе бидете во форма бидејќи на задоволувачки начин ќе ги користите вашите способности, особено оние кои имаат врска со насобраната енергија. Ќе умеете да ги избегните сите препреки и ќе бидете полни со разбирање и нежност спрема вашиот партнер. Здраствената состојба е доста добра, повеќе внимание би требало […]

ДНЕВЕН ХОРОСКОП(3.01.2019):Љубовта цвета за Девиците и Шкорпиите!

 • January 3, 2019
 • Коментари
Можете да очекувате позитивни околности ако очекувате некои документи или судска одлука. Пробајте да имате повеќе разбирање за саканата личност. Избегнувајте алкохол. Бик Лесно ги остварувате своите цели и задоволни сте со околностите во кои се наоѓате. Донесовте одлука позади себе да ставите една личност која ве мачеше. Одлично е тоа. Проблеми со бубрезите. Близнаци […]

Дневен хороскоп за 02 јануари

 • January 1, 2019
 • Коментари
Близнаците се под притисок, Водолиите се подгтотвени за нова врска. Прочитајте го хороскопот за вториот ден од новата година. Овен Генерално, денешниот ден не ви е поволен. Избегнувајте тешка и комплицирана работа. Ако сте во врска или брак, ве очекува кавга со саканата личност. Поволен ден за слободните претставници на овој знак. Проблеми со бешиката. […]
Страница 46 од 54« Прво...203040«4445464748 » 50...Последно »