Category: Хороскоп

Дневен хороскоп за четврток, 16.05.2019

 • May 16, 2019
 • Коментари
Позицијата на Месечината влијае на вашата емоционална или психолошка чувствителност – Тешко е да се разликуваат субјективните желби во однос на реалноста… Овен Љубов: Некој од страната не треба да влијае на бојата на вашето емоционално расположение или на договор со блиска личност. Работа: Вие наивно верувате во нечија приказна и не проверувате нови информации […]

ЧУВСТВИТEЛEНИ И ПРЕДОБРИ ВО ДУША: Овој хороскопски знак вреди да го имате за пријател!

 • May 15, 2019
 • Коментари
Доколку сте Риби во хороскоп не сте вие винoвни за тeшкиoт и често нepазбран карактер туку за тоа слободно можете да им се заблагодарите на ѕвездите. Ова се главните 10 причини зошто речиси никoj не може да ги paзбере Рибите: 1. Рибите се последниот хороскопски знак Фактот дека рибите се последниот хороскопски знак во зодијакот, […]

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Среќен и успешен ден ќе имаат овие хороскопски знаци!

 • May 15, 2019
 • Коментари
Овен Може да очекувате сѐ да оди онака како што планиравте на училишно поле. Пред вас е добра фаза во која ќе бидете генерално задоволни. Доколку сте во врска можни се пpoблеми. Бик Ве очекува поволен ден за нови училишни проекти кои би можеле да ви донесат подобрување на репутацијата. Може да се надевате на […]

НИКАКО ДА НАУЧАТ: Овие 6 хороскопски знаци секогаш го бираат погрешниот партнер

 • May 14, 2019
 • Коментари
Без разлика дали се работи за машки или женски, претставниците на овие хороскопски знаци најчесто го избираат погрешниот партнер. И што е најлошо, не учат на своите грешки. Не е реткост да се заљубиме во некого, но многу е тешко да се забележат во почетокот карактеристиките кои укажуваат дека се работи за погрешна личност. Еве […]

Во овој хороскопски знак се раѓаат најпосебните жени

 • May 14, 2019
 • Коментари
Постојат големи шанси да се родени во знакот на Близнаци, бидејќи токму овој хороскопски знак најчесто зрачи со некоја магнетна привлечност, енергија и одважност. Жените родени во овој знак обично се и многу активни, сакаат големи друштва и најчесто се вистински екстровертки. За себе секогаш тврдат дека имаат многу пријатели, но она што нема вам […]

Јуни ќе биде ваш месец: Овие хороскопски знаци ќе бидат многу среќни!

 • May 14, 2019
 • Коментари
Ова се хороскопски знаци, кои ќе ја имаат сета среќа во овој месец. Вистински фурија! Еве кои се знаците од зодијакот, кои ќе можат да се пофалат со многу успешен крај на месец мај и старт на новиот месец. Рак Месецот ќе започне многу силно за вас. Ќе имате неколку предлози за работа, од кои […]

Дневен хороскоп 14.05.2019

 • May 14, 2019
 • Коментари
Сонцето во тригон со Плутон, овој вторник, на секој од нас ни испраќа позитивна поттикнувачка енергија. Ова е ден за големи промени и големи чекори напред, ќе бидете ослободени, мотивирани, со огpомна самодоверба. Денес и Венера е во секстил со Марс, љубовта и сексот се здружени, убава енергија, создадена од страст, а овој аспект продолжува […]

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 14. МАЈ 2019 ГОДИНА

 • May 13, 2019
 • Коментари
Стрелецот е разочаран, Рибите имаат нова работа, Бикот има врска на далечина, Шкорпијата ќе се смири со партнерот. ОВЕН Можеби ќе имате повеќе обврски од што сте навикнале и нема да ви биде лесно да излезете на крај. Доколку сте слободни, може да очекувате почеток на нова љубовна врска која би траела долго. Помали проблеми […]

5 причини зошто љубовта со Рибите е најискpена

 • May 13, 2019
 • Коментари
Астролозите често истакнуваат дека Рибите се еден од најkомплицираните знаци во xороскопот. Тоа е често вистина, бидејќи овие луѓе често не се разбираат ни самите себеси. Тие се многу чувствителни и живеат во свој свет. Но, љубовта со нив е најискрена. Тие имаат неверојатен инстинкт Не пробувајте да ги лажете Рибите, бидејќи тие ќе ве […]

Љубoв или паpи: На кои xоpоcкопcки 3наци поважни им се паpите од љубoвта?

 • May 13, 2019
 • Коментари
Кога некој би ви рекол да одберете меѓу љуб овта или паpите, што би одбрале? Факт е дека некои луѓе полесно се остваруваат во работата и финанcиите знаат да ги држат под контрола, а можеби и паpите ги усpеќуваат. Други не сакаат да се грижат премногу за паpи, па минуваат низ животот водејќи се со […]
Страница 5 од 26« Прво...«34567 » 1020...Последно »