Category: Хороскоп

ТЕЖОК ДЕН ЗА ПОВЕЌЕТО ЗНАЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Дневен хороскоп (13.12.2018)

 • December 13, 2018
 • Коментари
ОВЕН Денес тешко ќе можете да ја избегнете нервозата. Ако не се одрази во работата, тогаш ќе се одрази на емотивно или семејно поле. Тоа што можете да го направите е да се обидете да ги контролирате своите реакции кон оние со кои доаѓате во контакт. БИК Некои ситуации навистина ве мачат, а несакате да […]

Среда среќен ден за неколку знаци – Дневен хороскоп (12.12.2018)

 • December 12, 2018
 • Коментари
Оваа среда продолжуваме во ист ритам како и претходниот ден. Меркур на последниот степен на Скорпија порачува да се веселите и грижите да ги одложите за некој друг ден. Немојте да започнувате некои сериозни работи и преговори. Денес можете да звучите немотивирано, во клучниот момент мислите можат да ви одлутаат. Поради тоа, угодете си на […]

Дневен хороскоп за 11 декември

 • December 11, 2018
 • Коментари
Овен Ве очекува поволен ден без грижи кога станува збор за работата. Интересно познанство доаѓа за вас, кое мошне брзо ќе се претвори во љубовна врска. Ви годи спортска активност. Бик Соработка со странство може да ви донесе можност да дојдете до подобра професионална и финансиска ситуација. Ако сте во врска, ве очекува можност да […]

Дневен хороскоп за 10 декември

 • December 10, 2018
 • Коментари
Овен Можни се недоразбирања денес па важно е да се потрудите јасно и отворено да ги покажувате своите ставови. Ви се допаѓа личност која е несигурна во себе. Посетете стоматолог. Бик Можно е одложување на одредено патување кое сте го планирале. Состојбата на полето на работата не е идеална. Не сте задоволни со околностите во […]

Многу среќа, пари и убави моменти за еден хороскопски знак – Дневен хороскоп (09.12-2018)

 • December 9, 2018
 • Коментари
Овенот креативен, Бикот не знае што сака, Близнаците нерасположени, Ракот во потрага по среќа, добар ден за работа за Лавот, Девицата е нереална, Терезијата е ентузијастична, на Скорпијата и доаѓаат пари, Стрелецот нерасположен, Јарецот ладнокрвен, Водолијата задоволна, а Рибите уживаат… Ова е денешниот дневен хороскоп: Овен Работа Вие сте креативни и шармантни. Можете да бидете […]

Дневен хороскоп за 07 декември

 • December 7, 2018
 • Коментари
Овен Ве очекува среќа на полето на љубовта. Ве очекува можност да остварите поместување и да најдете решение за некои проблеми. Ви се допаѓа личност која не е од исто потекло или е поврзана со странство. Ве очекува врска. Слаба циркулација. Бик Пред вас се среќни околности на полето на работата и на тој начин […]

Дневен хороскоп за 06 декември

 • December 6, 2018
 • Коментари
Овен Можни се недоразбирања во работното окружување, особено со вашите надредени. Саканата личност се труди околу вас, но вие не сакате да и дадете доволно внимание. Внимавајте на бубрезите. Бик Работите прекувремено. Имате многу обврски. Запаѓате во монотонија во љубовта и сите работи ви стануваат досадни. Сакате промени. Проверете ја крвната слика. Близнаци Иако ви […]

Дневен хороскоп: 05.12.2018

 • December 5, 2018
 • Коментари
Овен Имате повеќе обврски од планираното и тоа ве прави нервозни. Не сакате да работите под притисок. На љубовта гледате како нешто што ви е потребно во животот. Имате чувство дека емоциите ви ги комплицираат работите. Можен е пад на имунитетот. Бик Не реагирате добро на промените на работа и ве фаќа несигурност и нервоза. […]

Дневен хороскоп за 04 декември

 • December 4, 2018
 • Коментари
Овен Вашата упорност на крајот ќе се покаже како особина која се исплати и поради која ќе постигнете одлични резултати. Имате огромна желба да бидете со личноста која ви се допаѓа, но ви се чини дека тоа е невозможно. Потребен ви е одмор. Бик Можно е да имате помали проблеми во комуникацијата со окружувањето на […]

Подгответе се: 3-те хороскопски знаци што ќе имаат одлична недела!

 • December 3, 2018
 • Коментари
Ако сте родени во еден од овие знаци, првата недела од декември ќе ви биде најдобрата досега! Ве очекуваат толку многу позитивни енергии и неверојатен напредок, што нема да знаете на која страна попрво да се свртите и да го впиете тоа што го доживувате. Уживајте! 1. Лав: Зголемена креативност Вие имате многу причини да […]
Страница 56 од 61« Прво...304050«5455565758 » 60...Последно »