ДНЕВЕН ХОРОСКОП(17.01.2019):Овните уживааат во љубовта, Раковите бараат причини за кавга!

Овен Во овој период се враќате во рутината која ви беше нарушена поради многубројните проблеми кои конечно успевате да ги решите. Сегашниот партнер ви пружа емоционална сигурност, љубов и внимание. Конечно сте во врска во која уживате. Внимавајте на кардиоваскуларниот систем. Бик Ви се...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП(16.01.2019):Среќен ден за Овен, предизвик за Шкорпија!

Овен (21.03-20.04) Навистина среќен ден за претставниците родени во втората декада, бидејќи ќе сретнат сродна душа со која што ке споделат незаборавни интимни моменти, а оние Овнови кои се во брак ќе воспостават хармонија со семејството. Нека не ве загрижува...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП(15.01.2019):Раковите ќе запознаат интересна личност преку пријател, Близнаците го губат трпението во љубовта!

Овен Подобрената заработувачка одлично влијае на вашето расположение. Ќе бидете горди на себеси. Не сте во дилема кога се во прашање емоциите и точно знаете што сакате. Чувствителен ви е пределот околу вратот и грлото. Бик Можно е денеска да сте незаинтересирани за работата...

10 ПРИЧИНИ ЗОШТО ТРЕБА ДА ИМАТЕ ЖЕНА ВАГА ВО ВАШИОТ ЖИВОТ!

Посветеност Тие се подготвени да помогнат на секој кому му треба помош. Подготвени се да ја подадат својата рака. Тие се подготвени да одговорат секогаш кога некој ќе се понуди да соработува со нив. Оптимизам Не подлегнуваат на мрачните расположенија. Способни се...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП(14.01.2019):Опуштен ден за Јарците, за Раковите неповолен ден за почнување нова врска.!

Овен На полето на работата, ситуацијата е променлива и не сте многу задоволни поради тоа. Имате чести кавги со саканата личност. Во текот на денешниот ден би можеле да разрешите некои прашања. Чувствително ви е здравјето. Бик Морате објективно да ги анализирате работите, за...

НАЈРОМАНТИЧНАТА ДУША ВО ХОРОСКОПОТ: Жената родена во знакот Стрелец!

Таа има силен темперамент, но кога ќе ја запознаете ќе сфатите дека нејзината душа е огромна, нежна и романтична. Среќни сте ако во својот живот имате жена родена во знакот Стрелец. Таа е вистински бисер, а така и треба да...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП(11.01.2019):Успешен ден за Стрелците, што ги чека останатите знаци?

Овен Овој петок не верувајте во гласини. Слушај го само она што го сакаш, но тоа не ти е секогаш корисно. Бик Овој петок е погоден за подобрување на односите со ваши блиски роднини. Ова ќе ве чини повеќе време отколку што...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП(10.01.2019):Стрелците денеска ќе бидат во голема дилема,биковите секогаш чекор понапред од другите!

ОВЕН Не ви се допаѓа нечиј изглед или новите услови што ви ги поставуваат вашите соработници. За среќа, брзо ќе се премислите за нови бизнис можности. Бидете поинтелигентни, бидејќи делата вредат повеќе од зборови. Со казнување на другите, вие се казнувате...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА СРЕДА: Големи промени за еден знак, кој ќе има среќен ден?

Овен Оваа среда е добар ден за физичка активност. Направете утринско трчање. Не го одложувајте, по празниците сигурно имате потреба да се движите . Бик На најпрометниот ден од новата година, насочете ги напорите да пробате или научите нешто ново, необично за...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП(8.01.2019)Кавги со саканата личност за близнаците,напнат ден за рибите!

ОВЕН Денес тешко ќе можете да ја избегнете нервозата. Ако не се одрази во работата, тогаш ќе се одрази на емотивно или семејно поле. Тоа што можете да го направите е да се обидете да ги контролирате своите реакции кон...
- Advertisement -

Latest News

Се затвараат сите џамии во Србија поради бројот на новозаболени

Мешихатот на исламската заедница во Србија одлучи да ги затвори сите џамии поради влошување на епидемиолошката состојба и зголемувањето...
- Advertisement -

Спортот во Македонија заслужува обнова: Мисајловски и Борко Ристовски во посета на ФК „Куманово Еуроспорт“

Овој убав ден го искористив да го посетам фудбалскиот клуб “Куманово Еуроспорт”. Заедно со кандидатот за пратеник во ИЕ2 Бране Петрушевски и како што...

Не очекуваме на Рускоска и Кацарска да им се допаднат спотовите, исто како што на Македонија не и се допаѓа што се амнecтира кpиминaлoт

Откако обвинителката Вилма Рускоска и судијката Добрила Кацарска денеска реагираа во врска со спорните спотови на ВМРО-ДПМНЕ во кои тие се „појавуваат“, се огласија...

Чулев нема да дозволи изборни нepегуларности: Мапирани се избирачките места со висок pизик за можни изборни нepeгуларности

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска истакна дека полицијата е подготвена за спроведување мирни, фер, демократски избори. Тој посочи дека самиот процес на...

Градоначалничката на Општина Старо Нагоричане треба да плати глоба до 34 илјади евра поради непочитување на законите

Во една функционална демократска земја во која владее правото градоначалничката на Општина Старо Нагоричане ќе требаше да плати глоба до 34 илјади евра поради...