Дневен хороскоп за 04 декември

Овен Вашата упорност на крајот ќе се покаже како особина која се исплати и поради која ќе постигнете одлични резултати. Имате огромна желба да бидете со личноста која ви се допаѓа, но ви се чини дека тоа е невозможно. Потребен ви е...

Подгответе се: 3-те хороскопски знаци што ќе имаат одлична недела!

Ако сте родени во еден од овие знаци, првата недела од декември ќе ви биде најдобрата досега! Ве очекуваат толку многу позитивни енергии и неверојатен напредок, што нема да знаете на која страна попрво да се свртите и да...

Неповолен ден полн со изненадувања за овој знак – Дневен хороскоп (03.12.2018)

Еве ни го и првиот понеделник во декември, во месецот преполн со разновидни аспекти, а денешниот ден не донесува ништо посебно ново на тоа поле. Бидејќи веќе наредниот ден не чека квадрат на Марс и Сонце и ден преполн...

ГОЛЕМИ ГРЕШКИ, МАТЕРИЈАЛНИ ЗАГУБИ: Што вели хороскопот за првиот ден од декември?

ОВЕН Денес тешко ќе можете да ја избегнете нервозата. Ако не се одрази во работата, тогаш ќе се одрази на емотивно или семејно поле. Тоа што можете да го направите е да се обидете да ги контролирате своите реакции кон...

Дневен хороскоп: 30.11.2018

Овен Вашата загриженост може негативно да се одрази на ситуацијата на работа бидејќи на колегите им правите притисок без потреба. Заладување меѓу вас и саканата личност. Тоа може да потрае подолго време, а овој период се јавува и трета личност. Внимавајте на...

Дневен хороскоп: 29.11.2018

Овен Очекувајте позитивни услови на работа во текот на денот. Можно е остварување на големи планови. Саканата личност ви замерува дека не сте доволно посветени на вашата врска, но не го гледа напорот кој го правите. Немате здравствени проблеми. Бик Можете да очекувате добра...

Дневен хороскоп: 28.11.2018

Овен Пред вас е поволен ден во кој ќе добиете поддршка за реализација на своите планови. Можете да се надевате на позитивна атмосфера во комуникација со личноста која ја сакате. Многу енергија имате во себе. Бик Сите работи се под контрола и се тече...

Дневен хороскоп: 27.11.2018

Овен Неочекувана понуда за работа доаѓа до вас, па добро треба да размислите дали го сакате тоа. Потребно ви е време за да сфатите што сакате. Ве очекува интересна средба со личност која ви значи. Можете да очекувате поволен ден за...

Дневен хороскоп (26.11-2018)

Овен Не можете да се потпрете на колегите денеска, а имате многу обврски. Можно е да запознаете интересна личност која во вас ќе пробуди силни емоции. Наскоро ќе бидете во врска. Зголемете го внесот на витамини и течности. Бик Имате шанса малку да се...

Дневен хороскоп за 25. ноември 2018 година

ОВЕН Работа: Доколку денеска вашиот ден е работен, вие барате соработници. Немате премногу време да се оддалечувате на локации кои не ви се на дофат. Љубов: Семејството е заедно. Партнерот и вие денеска одлично соработувате. Здравје: Намалете го внесот на брза храна. БИК Работа:...
- Advertisement -

Latest News

ГЛУПАВА ОДЛУКА: Зошто Филипче избега од ова прашање?!

“Реалноста е дека жителите на градовите кои се ставаат под карантин пред почеток на полицискиот час ќе заминат на...
- Advertisement -

НИКОЛОВ: Тајмингот на објавување на бројот на позитивни е под директно политичко влијание

Со објавување на бројката на новоинфицирани се прават обиди или ако можам грубо оваа бројка се штелува на некој начин, односно тајмингот на објавување...

И ВО ГРАДОВИТЕ КОИ НЕ СЕ ВО КАРАНТИН: Забранета посетата на гробиштата за Задушница и Духовден

За време на претстојниот продолжен викенд кога се одбележуваат верските празници Задушница и Педесетница (Духовден) ќе биде забранета посетата на гробиштата на територијата на...

ДИМИТРИЕСКА КОЧОСКА: Зошто Македонија плаќа поскапа камата на кредитите од Србија?

Техничката заменик министерка за финансии, Гордана Димитриеска Кочоска во гостувањето во телевизија Алсат истакна дека соседна Србија добила заем со многу попоoвлни услови од...

ДИМИТРИЕСКА КОЧОСКА: Не можам да потпишам заем од 90 милиони евра врз основа на 2 листа хартија

Техничката заменик министерка за финансии, Гордана Димитиеска Кочоска, во своето гостување во телевизија Алсат уште еднаш ја потенцираше причината зошто не го потпиша заемот...